Līdz 15.jūlijam latvāņiem jābūt novāktiem

Iebraucot Gulbenē pa rekonstruēto Baložu ielu, nevar nepamanīt ziedošu latvāņu audzi. Tie atrodas uz pilsētas robežas vienā ceļa pusē. Neviļus gribas jautāt, vai tā ir pilsētas vizītkarte?
“Šie latvāņi aug uz privātas zemes Gulbenes pilsētas teritorijā. Vienmēr saimnieki ir centušies tos nopļaut. Vēl nav izdarīts. Šī nav vienīgā tāda vieta novadā, kur vēl nav nopļauti latvāņi. Līdz 15.jūlijam tam ir jābūt izdarītam. Visi zemes īpašnieki par to ir brīdināti. Ja nebūs izdarīts, būs darīšana ar pašvaldības policiju un būs runa par naudas sodiem,” “Dzirkstelei” saka Gulbenes novada domes Īpašumu pārraudzības nodaļas vadītājs Zintis Skopāns.
Viņš saka, ka pagaidām par nenopļautajiem latvāņiem vai nesakoptajām teritorijām zemes īpašnieki šogad sodīti nav. “Tomēr nāksies rīkoties stingrāk. Tie, kuri nekad neko nedara, ir zināmi. Tiks nodoti administratīvai sodīšanai,” saka Z.Skopāns. Latvāņu izplatības ierobežošanas darba grupā ir vienojušies par robežlīniju – 15.jūliju -, lai pēc tam reaģētu asāk. “Ilgāk par 15.jūliju vairs nevar gaidīt. Augusta sākumā darba grupa atkal sanāks kopā. Tad izvērtēsim jau padarīto darbu,” domā Z.Skopāns.
Viņš uzskata, ka ir jātiek galā ar pašu galveno vainu: cilvēki neko negrib darīt. Esot, protams, arī gados vecie zemes īpašnieki, kuri paši nespēj sakopt savu zemi. Šajā situācijā arī pašvaldība esot bezspēcīga, jo pašvaldība nevar rīkoties cilvēku vietā un pēc tam iekasēt naudu par padarīto darbu. Tas būtu nelikumīgi. Esot doma nākamgad pie kāda pašvaldības uzņēmuma vai kā citādi atrast cilvēku grupu, kuri par samaksu būtu gatavi un spējīgi nākt talkā apkarot latvāņus. Tas tātad būtu maksas pakalpojums, kuru par saviem līdzekļiem zemes īpašnieki varētu pirkt. “Tie būtu cilvēki, kuriem ir atbilstošs darba apģērbs un tehniskais risinājums, kā arī zināšanas un prasmes,” saka Z.Skopāns. Viņš uzsver, ka latvāņu apkarošanai nepietiek tos nopļaut divas reizes gadā. Ja vajag, tie ir jāpļauj pat piecas reizes gadā.
Administratīvo pārkāpumu kodekss nosaka, ka par invazīvo augu sugu izplatības ierobežošanas pasākumu neveikšanu var izteikt brīdinājumu vai uzlikt naudas sodu fiziskajām personām no 100 līdz 350 eiro, bet juridiskajām personām — no 280 līdz 1400 eiro. Par tādiem pašiem pārkāpumiem, ja tie izdarīti atkārtoti gada laikā pēc administratīvā soda uzlikšanas, var sodīt ar naudas sodu fiziskās personas - no 350 līdz 700 eiro; juridiskajās personas — no 570 līdz 2900 eiro. ◆
Kategorijas
- Afiša
- Sporta pasākums
- Izstāde
- Koncerts
- Balle
- Teātris
- Pasākums
- Baznīcā
- Meistarklase
- Kino
- Izlaidums
- Jauniešiem
- Senioriem
- Bibliotēkā
- Bērniem
- Tirdziņš
- Laikraksta arhīvs
- Foto un video
- Palīdzēsim ķepaiņiem!
- Mēs pamanījām!
- Citas ziņas
- Atbildam lasītājiem
- Reklāmraksti
- Veselība
- Kultūra un izklaide
- Dzīvespriekam
- Konkursi
- Horoskopi
- Sports
- Cope un medības
- Vietējās ziņas
- Kriminālziņas
- VĒLĒŠANAS 2017
- SAEIMAS vēlēšanas
- Pašvaldību vēlēšanas
- Vārds deputāta kandidātam!
- Latvijas ziņas
- Noderīgi
- Interesanti
- Eiropas Savienībā
- Laika ziņas
- Skolēnu, jauniešu aktivitātes
- Statiskas lapas
- Ceļojumi
- Ēdamprieki
- Projekti
- Projekts "Riska bērni"
- Projekts "Saimnieko gudri"
- Projekts "Kam ticēt?"
- Projekts "Medijs vai mediju izstrādājums?"
- Projekts "Paver plašāk logu no senatnes"
- Projekts "Mediju kritika"
- Projekts "10 gadi Gulbenes novadā - vai veiksmes stāsts?"
- Projekts "Rūpēsimies par vidi!"
- Projekts "Mediju projekts"
- Projekts "Vide"