Tapusi putnu karte

Ziemeļvidzemes Putnu pētniecības biedrībai ir izveidots pirmais buklets, kurā ietverta informācija par biedrības darbību, kā arī Gulbenes novada putnu karte – ar 14 aizsargājamām putnu sugām, ar kurām var lepoties Gulbenes novads, un vietām, kurās var vērot putnus mūsu novadā.
Projekta koordinatore Ilze Vanaga stāsta, ka no pagājušā gada oktobra Ziemeļvidzemes Putnu pētniecības biedrība uzņēma brīvprātīgo Tatjanu Viskušenko no Baltkrievijas, kura ļoti palīdzējusi bukleta tapšanā. Pašlaik rit pēdējais brīvprātīgās aktivitāšu mēnesis. “Aiz muguras jau noslēguma pasākums Litenē un garas darba stundas, iepazīstot Latvijas dabu un darbojoties kopā ar Litenes un Gulbenes bērniem,” stāsta I.Vanaga un piebilst, ka jaunietes ikdiena pagāja, mācot bērniem iepazīt Latvijas putnus interaktīvos veidos – liekot puzles, zīmējot, spēlējot spēles. Pēc jaunietes iniciatīvas tika organizētas ekskursijas uz Alūksnes dabas muzeju „Vides labirints”, Rīgas Zoodārzu un Līgatnes dabas takām. Litenes bērni kopā ar biedrības vadītāju Elviju Kantānu un brīvprātīgo jaunieti piedalījušies divās nometnēs jūnija beigās, pie Kaļņa ezera un Sitas-Pededzes palienes pļavās, iepazīstot putnu un sikspārņu daudzveidību. Litenes pagasta bibliotēkā tika rīkota arī bērnu zīmēto putnu izstāde.
“Tatjana ir neatņemams pavadonis, veicot putnu monitoringu Litenes parauglaukumā. Piedalījusies dažādos ar Latvijas putniem saistītos pasākumos. Kā noslēguma darbu viņa izveidojusi asprātīgu video par savu pieredzi Latvijā,” stāsta I.Vanaga.
“Šī ir bijusi laba pieredze gan brīvprātīgajai, gan biedrībai, gan Litenes skolai, bibliotēkai un bērniem. Esam atraduši veidus, kā par putniem mācīt interesantā veidā. Bērniem ir ļoti svarīga iespēja aizbraukt ekskursijā, būt dabā, mācīties par putniem nevis skolas solā, bet tos redzot, klausoties un uzzīmējot neformālā gaisotnē,” atzīst E.Kantāns.
Ornitologs piebilst, ka lielāko daļu putnu pētījumu viņš veicis Litenē, tādēļ lielākajai daļai putnu sugu sastopamība Gulbenes novadā konstatēta, balstoties uz paša un citu putnu pētnieku novērojumiem. Suga, kas ir sastopama biežāk nekā citas, mudina domāt, ka tā ir sastopama arī citviet novadā.
“Mūsu novērojumi liecina, ka Gulbenes novadā ir sastopamas daudzas putnu sugas. Piemēram, esmu novērojis mazo ormanīti, gugatni, mazo dumpi, upes zīriņu, paipalas, lielo balto gārni, gaišo ķauķi, lukstu čakstīti, zivjērgli, čunčiņu, mērkaziņu, niedru liju, dumbrcāli, cekulpīli, cekuldūkuri, kuitalu, kajakus, mazo un lielo gauru, jūras ērgli un vēl citus putnus. Tas vien jau pierāda, ka mūsu novads ir bagāts ar dažādiem putniem,” lepojas E.Kantāns.
Bukletu un Gulbenes novada putnu karti var izmantot kā mācību materiālu bērniem, gūstot zinības par putnu dzīvi.
Kategorijas
- Afiša
- Sporta pasākums
- Izstāde
- Koncerts
- Balle
- Teātris
- Pasākums
- Baznīcā
- Meistarklase
- Kino
- Izlaidums
- Jauniešiem
- Senioriem
- Bibliotēkā
- Bērniem
- Tirdziņš
- Laikraksta arhīvs
- Foto un video
- Palīdzēsim ķepaiņiem!
- Mēs pamanījām!
- Citas ziņas
- Atbildam lasītājiem
- Reklāmraksti
- Veselība
- Kultūra un izklaide
- Dzīvespriekam
- Konkursi
- Horoskopi
- Sports
- Cope un medības
- Vietējās ziņas
- Kriminālziņas
- VĒLĒŠANAS 2017
- SAEIMAS vēlēšanas
- Pašvaldību vēlēšanas
- Vārds deputāta kandidātam!
- Latvijas ziņas
- Noderīgi
- Interesanti
- Eiropas Savienībā
- Laika ziņas
- Skolēnu, jauniešu aktivitātes
- Statiskas lapas
- Ceļojumi
- Ēdamprieki
- Projekti
- Projekts "Riska bērni"
- Projekts "Saimnieko gudri"
- Projekts "Kam ticēt?"
- Projekts "Medijs vai mediju izstrādājums?"
- Projekts "Paver plašāk logu no senatnes"
- Projekts "Mediju kritika"
- Projekts "10 gadi Gulbenes novadā - vai veiksmes stāsts?"
- Projekts "Rūpēsimies par vidi!"
- Projekts "Mediju projekts"
- Projekts "Vide"