Dzirkstele.lv ARHĪVS

Veselības formula ir katrā cilvēkā

Malda Ilgaža

2013. gada 19. decembris 00:00

365
Veselības formula ir katrā cilvēkā

Andžejs Reiters: „Ir jāpieskaras tam, kas mums patīk, tam, ko mēs protams ne tikai fiziski, bet arī garīgi.”

Kā uzlabot savas dzīves modeli, kā atvērt sevī radošās spējas un realizēties jebkurā jomā, kā iegūt veiksmi un uzzināt, cik maksā tavs laiks, kā uzlabot veselību un izgaršot dzīvi? Uz šiem un vēl daudziem citiem jautājumiem interesentiem Gulbenes bibliotēkā atbildes palīdzēja rast izaugsmes un pārmaiņu treneris, bioenerģētikas eksperts, konsultāciju uzņēmuma „Garšīgas dzīves studija” rektors, grāmatas „Īstā bagātība” autors Andžejs Reiters, pulcējot lielu klausītāju skaitu.
A.Reiters ir padomdevējs daudziem sabiedrībā pazīstamiem uzņēmējiem, māksliniekiem un citiem aktīviem cilvēkiem. Ņemot vērā viņa ieteikumus, šodien nevilkt līdzi kā nastu pagātnes neveiksmes, daudziem veicies gan biznesā, gan mākslā. Viņa semināru, lekciju un praktisku vingrinājumu sistēmas, piemēram, „Veselības formula”, „Brīvība no liekā svara”, „Rezultatīva radoša realizācija” un daudzas citas māca sakārtot veselību, veidot attiecības un uzlabot dzīves modeli. A.Reiters savulaik nodarbojies arī ar Austrumu cīņām, jo sapratis, ka tās novērtē cilvēka iekšējos principus. Viņš palīdz apgūt virkni pašregulācijas vingrinājumu, māca cilvēkam sadzīvot ar savu īsto dabu, palīdz apgūt spēju pateikt skaidru „nē”.  „Pilnīgi jebkuru slimību cilvēks var izārstēt pats, ja iemācās dzirdēt savu ķermeni,” pārliecināts A.Reiters, kurš izveidojis universālu pašatveseļošanās sistēmu prāta un ķermeņa darbības līdzsvarošanai.

Esiet spilgti!
A.Reiters var daudz pastāstīt par cilvēka emociju un ķermenisko veselību, jo uzskata, ka veselības formula ietver sevī visu cilvēka dzīves sfēru - veselību. „Kā manā dzīvē ir veidojusies veselības formula? Pamanīju, ka esmu apaļīgs. Skolas gados biju tas, kam visi dara pāri. Nebiju saprasts ne no vienaudžiem, ne skolotājiem. Kādu dzīves posmu arī  no vecākiem. Biju romantiķis. Uzskatīju, ka cilvēki ir labsirdīgi. Tolaik biju vājš naivumā, nevis fiziskajā spēkā. Sapratu, ka varu kaut ko darīt, lai būtu labāk. Sāku nodarboties ar rītarosmi. Pagāja vairāki mēneši, un mans ķermeniskais izskats bija mainījies. Brīdī, kad tas notika, pamanīju likumsakarību, ka galvenais nav uzvarēt cīņā ar spēku. Arī Austrumu cīņas būtība ir darbs ar sevi, nevis uzvara pār pretinieku. Mani tas uzrunāja. Kad sāku nodarboties ar Austrumu cīņām, uz ielas joprojām biju piekaujams, bet saskatīju citu vērtību skalu. Man ir nostalģija pēc tā laika, kad biju vājš un naivs, jo šobrīd spēju tikt galā ar pretinieku. Ne ar to, kas stāv man pretim ringā, bet to, kas uzbrūk no mugurpuses,” stāsta Andžejs. Viņš uzskata, ka Latvijā ir maz spilgtu cilvēku, tāpēc dod padomu nekautrējoties būt spilgtiem savā darbībā un domās. „Cilvēkam ir jābūt stipram, spēcīgam, tādam, ka viņš, paskatoties spogulī, var nostāties taisni un teikt sev: „Man ir prieks, ka es šodien esmu! Ka varu redzēt pasauli, un man tai ir ko dot! Tad, kad šo pārliecību sevī akceptējam, tad visa pasaule sāk atvērties,” uzsver bioenerģētiķis.

Nebaidīties no pieskārieniem!
Viņš ir pārliecināts, ka būtisks veselības formulas nosacījums ir pieskārieni, kas cilvēkam ir vajadzīgi ne tikai fiziski, bet arī jūtu pasaulē, jo tad to saņēmējs jūtas vajadzīgs. „Ja kāds cilvēks saka, ka tu mani interesē, tas nozīmē, ka cilvēkam tiek iedota dzīvība. Jā kāds otru cilvēku ignorē, tas nozīmē iznīcību. Jāspēj pateikt cilvēkam labo. Ir jāpieskaras tam, kas mums patīk, ko mēs protam,” turpina Andžejs. Viņš uzsver, ka mēs katrs varam būt par dienas eņģeli kādam cilvēkam. „Ja kaut vienam cilvēkam pasakām, ka viņš ir skaists, ka viņam izdodas tas, kas agrāk neizdevās, mēs esam viņa eņģelis. Ar to es domāju jūtu pasauli. Atrodiet kādu cilvēku, kurš ir bēdīgs, un kļūstiet par viņa eņģeli! Pasakiet viņam skaistāko un labāko, pamodiniet šo cilvēku! Atgrieziet viņu pasaulei! Jūs pat iedomāties nevarat, ko enerģētiski esat izdarījuši ar cilvēku, kam ir pateikts kaut kas labs. Ja viens cilvēks ir priecīgs un laimīgs, tad šo sajūtu nokopē vismaz trīs cilvēki, kuri ir ap viņu.”
Andžejs daudz runā par tādām īpašībām kā dāsnums, cēlsirdība, spēju piedot un pieņemt, par to, kādu iespaidu tās atstāj uz vīriešiem un sievietēm. „Mēs katrs varam atrast sevī to vietu, kas visvairāk traucē, ar ko ir visgrūtāk tikt galā. Pamanot situāciju, kad esam izturējušies augstprātīgi, jāapzinās, ka tā ir lielākā problēma, ar kuru jātiek galā. Ja cilvēks pats to nespēj, palīdz dzīve. Cilvēkam dzīvē ir jāatrod sava spēka vieta, darot to, kas viņam patīk. Katram cilvēkam ir vieta, kurā viņš ir neievainojams. Ja to izdodas atklāt, tad nekas nespēj cilvēku izsist no līdzsvara,” piebilst bioenerģētiķis.

Drīkst burties!
A.Reiters pamato, kāpēc sievietēm, kas jau no dabas ir apveltītas ar haotiskāku jūtu pasauli nekā vīrieši, atļauts burties virtuvē, kāpēc sievietēm vairāk vajadzētu staigāt kleitās un svārkos, ļauties matu kuplumam un kruzuļiem, jo arī tā ir buršanās, kā ķermeniski atbrīvoties no ikdienā darbā uzkrātajām emocijām, kas ne vienmēr ir pozitīvas. „Jo mājās ģimenē ir lielāka spriedze, jo bērni vairāk raud. Tā viņi veic savu izlādes funkciju, bieži vien ar to palīdzot izglābt ne tik labo situāciju,” skaidro speciālists un iesaka neaizmirst, ka vīrietis savā būtībā ir cīnītājs, bet mērķi, kas jāiekaro, viņam norāda sieviete. „Sieviete vienmēr domā par to, lai 50 lati makā būtu šodien, bet vīrietis domā par darījumiem, kas ienākumus dos rīt, aizparīt un vēl tālākā nākotnē. Uzlūkojot vīrieti, sievietes vispirms vērtē viņa cēlsirdību un dāsnumu, to, vai ar šo cilvēku varēs  justies droši. Nevajag gaidīt no otra cilvēka to, ko viņš pēc savas būtības nav spējīgs izdarīt! Tas bieži noved pie strīdus situācijām,” stāsta viesis, kam nācies palīdzēt šādas situācijas atrisināt. A.Reiters mudina ikdienā neskopoties ar pateicību citiem cilvēkiem, izrādīt interesi par to, ko viņi dara. „Ja sieva vīram saka, ka viņu neinteresē ne hokejs, ne politika, ne garāža, ne kas cits, viņa vīru burtiski grūž laukā no mājas. Tā vietā vajadzētu uzklausīt, sakot, ka vīram ir taisnība, ka tas, ko viņš dara, patīk. Arī tā ir burvestība, jo vīram gribēsies vēl vairāk sava darba augļus nes mājās. Savukārt vīriešiem ir jāiemācās klausīties sievā, ļaujot viņai justies droši. Ja vienā brīdī sieva neko nestāsta un nedalās savās emocijās, vīrietis var uzskatīt, ka ir pazaudējis visas kārtis,” iesaka A.Reiters. Viņam šādu ieteikumu ir ļoti daudz. Ar tiem viņš dalās semināros un lekcijās dažādām klausītāju auditorijām. Ieskatu, kas ir mūsu dzīves veselības formula, dod arī viņa grāmata ”Īstā bagātība”. 

Fakti

◆ Andžejs Reiters dzimis 1979.gadā Rīgā.
◆ Absolvējis Rīgas Stradiņa universitātes Rehabilitācijas fakultāti.
◆ Ieguvis profesionālo „Life Fitness Academy” izglītību Maskavā.
◆ Austrumu izaugsmes treneris, prakstiskais bioenerģētiķis, mugurkaula nostiprināšanas speciālists, Austrumu cīņu pasniedzējs.
◆ Izveidojis fitnesa klubus Latvijā.
◆ Ir Latvijas Aerobikas asociācijas pasniedzējs.
◆ Aktīvi nodarbojies ar profesionālo sportu.