Dzirkstele.lv ARHĪVS

Vārds ierakstīts Likteņdārza draugu alejā

Malda Ilgaža

2014. gada 7. janvāris 00:00

21
Vārds ierakstīts Likteņdārza draugu alejā

Pagājušā gada novembrī beidzās nodibinājuma „Kokneses fonds” un Valsts izglītības satura centra veidotais sociālais projekts „Likteņdārza stāsti”. Projektā fonds saņēma 32 skolēnu darbus no 19 skolām. Starp tām bija arī Jaungulbenes profesionālās vidusskolas audzēkņa Kristera Mežuļa darbs par savas dzimtas senču likteņiem tālajā Sibīrijā.
Piedalīties projektā Kristapu iedrošināja Jaungulbenes profesionālās vidusskolas vēstures skolotāja Biruta Tropa. „Skolēni no visas Latvijas tika aicināti apkopot savas ģimenes, dzimtas vai gluži vienkārši zināmu cilvēku atmiņu un pieredzes stāstus par traģisko laika posmu Latvijā 20.gadsimtā – izsūtīšanu, piespiedu došanos trimdā un citiem notikumiem. Ar vecmāmiņas Dagnijas Mežules uzņēmību Kristeram izdevās apkopot vērtīgo informāciju,” stāsta B.Tropa.      
Pagājušā gada 28.decembrī Kokneses novada Kokneses pagasta bibliotēkā tika atvērta projektam iesūtīto darbu izstāde. Piedalīties pasākumā bija aicināti arī visi darbu autori. Diemžēl bija ieradies neliels skaits autoru. Kristers uz Koknesi bija devies kopā ar savu vecmāmiņu D.Mežuli, kura ir dzimusi Sibīrijā un Latvijā atgriezusies kā bērns. B.Tropa stāsta, ka pasākumā skolēniem bijusi iespēja dalīties iespaidos par paveikto, minēt spilgtākos fragmentus no sava darba, iepazīties ar izstādi, kā arī tikties ar Kokneses novada represētajiem.
Skolēni par savu ieguldījumu saņēma „Kokneses fonda” pateicību ar piemiņas balvu, kā arī viņu vārdi tiks ierakstīti uz bruģakmeņiem Likteņdārza draugu alejā.
„Kokneses fonda pārstāvji norādīja, ka ikviens iesūtītais darbs ir liela vērtība, jo tas ir gan kā vēstures liecību apkopojums, gan arī kā skolēnu skatījums uz tām. Autori bieži savos darbos atainojuši tādas īpašības kā izturība, strādīgums un izpalīdzība, kas liecības autoram ļāvušas pārdzīvot šos smagos notikumus,” piebilst
B.Tropa.