Ar Eiropas atbalstu labiekārto praksi
Ģimenes ārste Līga Vebruāle: „Projekta īstenošana noritēja lēni un smagnēji.”
Ģimenes ārstes Līgas Vebruāles individuālā uzņēmuma „Jaungulbenes doktorāts” labiekārtotajā prakses vietā ieguvēji ir gan pacienti, gan paši doktorāta darbinieki.
Sarūpēts viss vajadzīgais
Rekonstruēt un labiekārtot ģimenes ārsta prakses vietu „Jaungulbenes doktorāts” paredzēja jau 2011.gada pavasarī, tam piesaistot līdzekļus no Eiropas Reģionālās attīstības fonda. Sākotnēji plānotās projekta kopējās izmaksas bija pieci tūkstoši latu. No šīs summas viena ceturtā daļa – „Jaungulbenes doktorāta” līdzfinansējums. „Rezultātā kopējā projekta summa bija tikai aptuveni četri tūkstoši latu. Projektā iegādājāmies medicīnisko aparatūru, mēbeles un atjaunojām ieeju doktorātā tā, lai tajā ērti varētu iekļūt arī pacienti ar kustību traucējumiem, kuri pārvietojas ratiņkrēslā,” stāsta „Jaungulbenes doktorāta” ģimenes ārste L.Vebruāle. Prakses vieta tagad ir apgādāta ar visu nepieciešamo medicīnisko aparatūru, ko nosaka Veselības inspekcija. Aparatūras klāstu tagad papildina, piemēram, moderna medicīnisko instrumentu dezinfekcijas iekārta, bērnu svari, kušete pacientu izmeklēšanai un cits. „Protams, tas nav nekas ārkārtējs, bet aprīkojums ir atbilstošs noteikumiem,” piebilst ģimenes ārste. Prakses vieta projektā tikusi arī pie jauna skapja un krēsliem. L.Vebruāle uzskata, ka tagad ir sarūpēts viss, kas vajadzīgs. „Projekta īstenošana noritēja lēni un smagnēji, prasot daudz darba un pūļu. Nācās kārtot dažnedažādus dokumentus, rakstīt neskaitāmas atskaites. Vēl īsti nav zināms, kad saņemsim atpakaļ daļu projekta naudas, jo viss jau bija jāsamaksā pašiem,” vērtē ārste.
Pieaug hroniskās kaites
„Jaungulbenes doktorātā” pieņemšanas stundās pacientu netrūkst. „Salīdzinoši ar iepriekšējiem gadiem šogad pieaugušo un bērnu, kuri vēršas pēc palīdzības ar akūtām slimībām, skaits ir mazāks, bet pacientu ar hroniskām kaitēm, īpaši, kas saistās ar kauliem, muguru un locītavām, ir ārkārtīgi daudz. Cenšos palīdzēt, cik vien ir manos spēkos. Arī cilvēki veic visu, ko lieku, bet tik un tā šīs problēmas nemazinās. Pagaidām gadījumu, kad cilvēks saslimis ar gripu, Jaungulbenē nav, bet nav izslēgts, ka tādi gadījumi būs,” situāciju raksturo L.Vebruāle. Viņa iesaka cilvēkiem simtprocentīgi nepaļauties tikai uz ārsta palīdzību, bet arī pašiem vēl aktīvāk piedalīties savas veselības saglabāšanā. „Tas nozīmē, ka nevajag pārstrādāties, pie ārsta ir jāvēršas laikus. Līdzekļi ir jāiegulda arī sevī, ne tikai savā saimniecībā, dzīvoklī vai automašīnā,” mudina ģimenes ārste.
Kategorijas
- Afiša
- Sporta pasākums
- Izstāde
- Koncerts
- Balle
- Teātris
- Pasākums
- Baznīcā
- Meistarklase
- Kino
- Izlaidums
- Jauniešiem
- Senioriem
- Bibliotēkā
- Bērniem
- Tirdziņš
- Laikraksta arhīvs
- Foto un video
- Palīdzēsim ķepaiņiem!
- Mēs pamanījām!
- Citas ziņas
- Atbildam lasītājiem
- Reklāmraksti
- Veselība
- Kultūra un izklaide
- Dzīvespriekam
- Konkursi
- Horoskopi
- Sports
- Cope un medības
- Vietējās ziņas
- Kriminālziņas
- VĒLĒŠANAS 2017
- SAEIMAS vēlēšanas
- Pašvaldību vēlēšanas
- Vārds deputāta kandidātam!
- Latvijas ziņas
- Noderīgi
- Interesanti
- Eiropas Savienībā
- Laika ziņas
- Skolēnu, jauniešu aktivitātes
- Statiskas lapas
- Ceļojumi
- Ēdamprieki
- Projekti
- Projekts "Riska bērni"
- Projekts "Saimnieko gudri"
- Projekts "Kam ticēt?"
- Projekts "Medijs vai mediju izstrādājums?"
- Projekts "Paver plašāk logu no senatnes"
- Projekts "Mediju kritika"
- Projekts "10 gadi Gulbenes novadā - vai veiksmes stāsts?"
- Projekts "Rūpēsimies par vidi!"
- Projekts "Mediju projekts"
- Projekts "Vide"