Paipals un Dauškane: siltā laika dēļ trase bija smaga
Otrdien Sočos savu pirmo sacensību Olimpisko spēļu gaitā aizvadīja mūsu distanču slēpotāji – Jānis Paipals un Inga Dauškane. Diemžēl nevienam Latvijas slēpotājam neizdevās kvalificēties Soču Olimpisko spēļu brīvā stila sprinta sacensību ceturtdaļfinālam.
Trase sprintā bija ļoti grūta. Vairāki slēpotāji piedzīvoja kritienus. Siltās temperatūras dēļ (plus 4 grādi) trasē daudzviet, īpaši nobraucienu lejasdaļā, bija izveidojusies “putra”. I.Dauškane 1,3 kilometru sprintu veica 2:53,90, no līderes atpaliekot 21,83 sekundes. Šis rezultāts viņai deva 59.vietu. Jānis Paipals 1,8 kilometru sprinta distanci veica 3:56,21, līderim zaudējot 27,86 sekundes un ierindojoties 71.pozīcijā. Trešais latviešu slēpotājs Arvis Liepiņš ieņēma 61.vietu.
J.Paipals pēc sacensībām atzina, ka viņam, protams, gribējies nostartēt labāk, taču trase tiešām bijusi loti smaga. “Visu sabojāja siltais laiks, tāpēc arī bija “putra” trasē, kas man nav tik parocīga. Ietekmēja, protams, arī citu sportistu kritieni, jo visu to redzēju pirms sava starta. Man patīk smagākas trases, bet te visu nospēlēja augstkalne, kurā neesmu bijis. Cīnoties par ceļazīmi uz Olimpiskajām spēlēm, nevarēju iziet vienu augstkalnes treniņu ciklu, tas arī ļoti pietrūka. Nevar noliegt arī to, ka visi šeit ir stipri un visi cīnās! Pēc sacensībām tikos ar Māri Čakaru. Viņš atzina, ka ir izdarīts maksimums, ņemot vērā to finansējumu, kāds man bija,” saka J.Paipals. Piektdien viņš plāno startēt 15 kilometru klasiskā stila distancē. “Šosezon pirmo reizi braukšu klasikas distanci. Domāju, ka būs smagi, taču savā līmenī ceru nostartēt,” piebilst slēpotājs.
Arī I.Dauškane atzīst, ka viņas rezultāts ir adekvāts tam, kāds ir bijis pieejams finansējums, un arī tam, cik ilgi viņa gatavojusies olimpiādei. “Protams, varbūt arī varēju nobraukt par divām trim sekundēm ātrāk, taču trase bija ļoti grūta. Pat līderi šajā trasē vienā nobraucienā krita. Varbūt tāpēc arī braucu nedaudz ar rezervi, jo Olimpiskajās spēlēs negribas riskēt. Labāk nobraukt sekundi lēnāk, nekā tas maksātu kritienu. Līderēm, kuras gatavojas varbūt 10 gadus, zaudēju 20 sekundes. Es šīm Olimpiskajām spēlēm gatavojos tikai astoņus mēnešus, jāņem vērā arī budžets, slēpes un slēpju sagatavošana, kas citām slēpotājām ir daudz augstākā līmenī,” saka Inga. Jautāta par izredzēm šīsdienas startā, viņa atzīst, ka lielas cerības nelolo. “Laiks ir ļoti silts, un trase atkal būs kā “putra”. Priekšrocības droši vien būs tām sportistēm, kas startēs pirmās,” vērtē slēpotāja. Viņa atzīst, ka organizatoriem būtu gan bijis jāaizdomājas, nepadarot Olimpiskās spēles par šovu, kur izdzīvo stiprākais. “Ja finālā var nokrist trīs cilvēki, turklāt šie kritieni ir tādi, ka tikai laimīgas sakritības dēļ tie nebeidzas ar traģiskām sekām, tā tiešām nav joka lieta. Es uzskatu, ka tā riskēt nav vērts!”
Kategorijas
- Afiša
- Sporta pasākums
- Izstāde
- Koncerts
- Balle
- Teātris
- Pasākums
- Baznīcā
- Meistarklase
- Kino
- Izlaidums
- Jauniešiem
- Senioriem
- Bibliotēkā
- Bērniem
- Tirdziņš
- Laikraksta arhīvs
- Foto un video
- Palīdzēsim ķepaiņiem!
- Mēs pamanījām!
- Citas ziņas
- Atbildam lasītājiem
- Reklāmraksti
- Veselība
- Kultūra un izklaide
- Dzīvespriekam
- Konkursi
- Horoskopi
- Sports
- Cope un medības
- Vietējās ziņas
- Kriminālziņas
- VĒLĒŠANAS 2017
- SAEIMAS vēlēšanas
- Pašvaldību vēlēšanas
- Vārds deputāta kandidātam!
- Latvijas ziņas
- Noderīgi
- Interesanti
- Eiropas Savienībā
- Laika ziņas
- Skolēnu, jauniešu aktivitātes
- Statiskas lapas
- Ceļojumi
- Ēdamprieki
- Projekti
- Projekts "Riska bērni"
- Projekts "Saimnieko gudri"
- Projekts "Kam ticēt?"
- Projekts "Medijs vai mediju izstrādājums?"
- Projekts "Paver plašāk logu no senatnes"
- Projekts "Mediju kritika"
- Projekts "10 gadi Gulbenes novadā - vai veiksmes stāsts?"
- Projekts "Rūpēsimies par vidi!"
- Projekts "Mediju projekts"
- Projekts "Vide"