Atbildi un saņem grāmatu!
Izdevniecības “Dienas grāmata” izdotā Iana Kellija grāmata “Kazanova” ir biogrāfisks stāsts, kas kārtu pa kārtai noloba leģendas no mīta, radot cilvēku, patiesi harizmātisku personību. Lai gan pienācīgi aprakstīti arī mīlas prieki, Kellijs atturas no vulgāriem sīkumiem, tā vietā pelnītu uzmanību pievērsdams vēsturiskajam kontekstam — 18.gadsimta Venēcijai, Eiropai un Apgaismības laikmetam.
Kazanova būtu ļoti uzjautrināts, atklājot, ka tagad viņu atceras tikai mīlas dzīves dēļ un ka tieši viņa vārds kļuvis par sinonīmu veiksmīgam brunču medniekam, jo pat uz tikumos vaļīgā Apgaismības jeb brīvdomības laikmeta fona viņa mīlas uzvaras vērtējamas kā visai pieticīgas.
Viņš bija visai kaujiniecisks intelektuālis un apbrīnojami daudzpusīga personība. Mūža lielāko daļu viņš aizvadīja ārpus Venēcijas, aizsākot visdažādākās nodarbes it visur Eiropā, no Parīzes līdz pat Stambulai.
Viņš bija aktieris, katoļu priesteris, jurists, diplomāts, spiegs, filozofs un rakstnieks. Viņš nodibināja valsts loteriju, pārtulkoja Homēra “Īliadu”, sarakstīja četrdesmit divas grāmatas, tostarp — lugas, operu libretus, filozofiskus un matemātiskus traktātus, viņš dzejoja un pētīja kalendārus, Baznīcas tiesības un kubisko ģeometriju, viņa vārds ir saistīts ar oratorijas ienākšanu franču mūzikā, viņš bija izslavēts gardēdis un kabalas praktiķis un radīja piecsējumu romānu zinātniskās fantastikas žanrā. Taču, kad 1798.gadā šis erudītais itālis nomira, viņa dzīves fakts laikabiedriem izlikās tik ļoti necils, ka viņa kapa vieta drīz vien tika aizmirsta.
Kazanovas pasaules slava pamatā saistīta ar apjomīgāko viņa darbu — “Histoire de ma vie” (Manas dzīves vēsture), kas palika nepublicēts vēl veselu paaudzi pēc viņa nāves, turklāt līdz šim ticis pakļauts neskaitāmām spekulācijām un sagrozījumiem.
Biogrāfs Ians Kellijs, britu aktieris un vēsturnieks, ir skrupulozi izpētījis gan visus iespējamos arhīvus, tostarp arī Venēcijas Inkvizīcijas dokumentus, gan arī Kazanovas paša un par viņu sarakstītos darbus, kas sniedz liecību par Kazanovu un viņa laikabiedriem.
Atbildi pareizi!
1. Nosauc gadu, kad nomira slavenais Kazanova?
2. Kādas Latvijas pilsētas apmeklējis Kazanova?
Atbildes sūti uz e-pastu laime@dzirkstele.lv, nogādā laikraksta redakcijā Gulbenē, O.Kalpaka ielā 27a, vai nosauc, zvanot pa tālruni 26442258 (darbdienās līdz 13.00). Atbildes gaidām līdz 22.februārim.
Iepriekšējā konkursa atbilde
11.februārī izsludinātajā konkursā bija jātrod teksta fragments “Šī balvu pasniegšanas ceremonija vienlaikus būs arī īslaicīga izstāde”, tas atrodams 7.lappusē rakstā “Pasniegs kultūras gada balvas”.
Grāmatu “Sapnis uz saulesstara” laikraksta redakcijā aicinām saņemt Karīnu Matisoni. Apsveicam!
Kategorijas
- Afiša
- Sporta pasākums
- Izstāde
- Koncerts
- Balle
- Teātris
- Pasākums
- Baznīcā
- Meistarklase
- Kino
- Izlaidums
- Jauniešiem
- Senioriem
- Bibliotēkā
- Bērniem
- Tirdziņš
- Laikraksta arhīvs
- Foto un video
- Palīdzēsim ķepaiņiem!
- Mēs pamanījām!
- Citas ziņas
- Atbildam lasītājiem
- Reklāmraksti
- Veselība
- Kultūra un izklaide
- Dzīvespriekam
- Konkursi
- Horoskopi
- Sports
- Cope un medības
- Vietējās ziņas
- Kriminālziņas
- VĒLĒŠANAS 2017
- SAEIMAS vēlēšanas
- Pašvaldību vēlēšanas
- Vārds deputāta kandidātam!
- Latvijas ziņas
- Noderīgi
- Interesanti
- Eiropas Savienībā
- Laika ziņas
- Skolēnu, jauniešu aktivitātes
- Statiskas lapas
- Ceļojumi
- Ēdamprieki
- Projekti
- Projekts "Riska bērni"
- Projekts "Saimnieko gudri"
- Projekts "Kam ticēt?"
- Projekts "Medijs vai mediju izstrādājums?"
- Projekts "Paver plašāk logu no senatnes"
- Projekts "Mediju kritika"
- Projekts "10 gadi Gulbenes novadā - vai veiksmes stāsts?"
- Projekts "Rūpēsimies par vidi!"
- Projekts "Mediju projekts"
- Projekts "Vide"