Mežos sākas ugunsnedrošais periods

Visā valsts teritorijā ar 17.aprīli sākas Valsts meža dienesta noteiktais meža ugunsnedrošais periods.
Ziemeļaustrumu virsmežniecības inženieris ugunsapsardzības un saimnieciskajos jautājumos Pēteris Drozdovs stāsta, ka parasti ugunsnedrošais periods tiek izsludināts nedaudz vēlāk, bet šogad sniega ir bijis ļoti maz, tādēļ arī mitruma mežos ir pavisam nedaudz. Šis gads izceļas arī ar to, ka jau tik agri ir ļoti daudz kūlas ugunsgrēku.
Jau 11 meža ugunsgrēki
“Ziemeļaustrumu virsmežniecības teritorijā jau ir bijuši 13 meža ugunsgrēki, Gulbenes novadā no tiem ir bijuši 4 meža ugunsgrēki. Mūsu novadā ir izdeguši nepilni divi hektāri meža, bet kopumā virsmežniecības teritorijā izdeguši 5,6 hektāri. Lielākais meža ugunsgrēks bija Alūksnes novadā, kur izdega 2,4 hektāri. Diemžēl cēlonis visiem šīgada meža ugunsgrēkiem ir viens, un tā ir kūlas dedzināšana,” norāda P.Drozdovs. “Diemžēl viena daļa iedzīvotāju zemes kopšanu tiešām saprot ar kūlas dedzināšanu un neaprēķina ne savus spēkus, ne arī dienestu resursus, vai viņi spēs nodrošināt, lai uguns neieiet mežā. Ja, piemēram, cilvēks ir ieguldījis naudu un atjaunojis mežu, un mežs nodeg, tie ir lieli zaudējumi.”
Aicina zvanīt operatīvajam dežurantam
Virsmežniecības inženieris atgādina, ka ugunsnedrošajā laika periodā iedzīvotājiem un meža īpašniekiem ir jānodrošina ugunsdrošības prasības meža zemēs. Uzturoties mežos un purvos, ir aizliegts nomest degošus sērkociņus, izsmēķus vai citus gruzdošus priekšmetus. Aizliegta ugunskuru kurināšana un ciršanas atlieku dedzināšana mežā, izņēmuma gadījumā to var darīt ar ikreizēju attiecīgās apgaitas mežziņa rakstisku atļauju. Mežos nedrīkst braukt ar mehāniskiem transportlīdzekļiem pa mežu ārpus ceļa, kā arī veikt jebkuru citu darbību, kas var izraisīt ugunsgrēku. Svarīgi, lai bez saskaņošanas ar Valsts meža dienestu netiktu veikta dedzināšana piemājas saimniecībās, jo dūmi var maldināt ugunsnovērošanas torņa dežurantus. Mežu īpašniekiem jāatbrīvo meža ceļi no sagāztajiem kokiem un krūmiem, lai ugunsgrēka gadījumā varētu brīvi pārvietoties ugunsdzēsēju mašīnas. Ja ir nepieciešama saskaņošana vai ir ievēroti aizdomīgi meža ugunsgrēka dūmi, var zvanīt virsmežniecības operatīvajam dežurantam 64471052, 28314010, 26644370.
“Svarīgi ir atcerēties, ka meža īpašniekam vai tiesiskajam valdītājam ir arī pienākums uzraudzīt meža ugunsgrēka vietu pēc meža ugunsgrēka likvidācijas. Diemžēl nereti arī rodas problēmas, jo īpašnieku un valdītāju nevar sameklēt. Tad meža dienests iegulda savus līdzekļus un sargā paši. Tiesa, tas, protams, nenozīmē, ka šie izdevumi nebūs jākompensē,” saka P.Drozdovs.
Speciālists atgādina, ka par ugunsdrošības pārkāpšanu mežā paredzēta administratīvā atbildība - naudas sods fiziskām personām no 30 līdz 300 eiro, bet juridiskām personām - no 70 līdz 700 eiro. Par meža iznīcināšanu vai bojāšanu aiz neuzmanības, nevērīgi rīkojoties ar uguni, ja ar to radīts būtisks kaitējums, iestājas kriminālatbildība. Tā paredzēta arī par meža tīšu aizdedzināšanu.
Kategorijas
- Afiša
- Sporta pasākums
- Izstāde
- Koncerts
- Balle
- Teātris
- Pasākums
- Baznīcā
- Meistarklase
- Kino
- Izlaidums
- Jauniešiem
- Senioriem
- Bibliotēkā
- Bērniem
- Tirdziņš
- Laikraksta arhīvs
- Foto un video
- Palīdzēsim ķepaiņiem!
- Mēs pamanījām!
- Citas ziņas
- Atbildam lasītājiem
- Reklāmraksti
- Veselība
- Kultūra un izklaide
- Dzīvespriekam
- Konkursi
- Horoskopi
- Sports
- Cope un medības
- Vietējās ziņas
- Kriminālziņas
- VĒLĒŠANAS 2017
- SAEIMAS vēlēšanas
- Pašvaldību vēlēšanas
- Vārds deputāta kandidātam!
- Latvijas ziņas
- Noderīgi
- Interesanti
- Eiropas Savienībā
- Laika ziņas
- Skolēnu, jauniešu aktivitātes
- Statiskas lapas
- Ceļojumi
- Ēdamprieki
- Projekti
- Projekts "Riska bērni"
- Projekts "Saimnieko gudri"
- Projekts "Kam ticēt?"
- Projekts "Medijs vai mediju izstrādājums?"
- Projekts "Paver plašāk logu no senatnes"
- Projekts "Mediju kritika"
- Projekts "10 gadi Gulbenes novadā - vai veiksmes stāsts?"
- Projekts "Rūpēsimies par vidi!"
- Projekts "Mediju projekts"
- Projekts "Vide"