Cik pieejami ir ārsti un izmeklējumi?

Ja nepietiek tikai ar konsultēšanos pie ģimenes ārsta, pacientam jāmeklē ārsta speciālista palīdzība, iespējams, arī jāveic sonogrāfija, rentgens vai cita veida izmeklējumi, lai noteiktu precīzu slimības diagnozi. “Dzirksteles” lasītāji sūdzas, ka tad atklājas, ka uzreiz to izdarīt nav iespējams. Tie, kuri var atļauties, tāpēc izvēloties apmeklēt ārstus speciālistus ārpus Gulbenes.
Gulbenes novada sociālā dienesta sabiedrības veselības speciāliste Ilze Biseniece “Dzirkstelei” saka, ka visa vaina tur, ka Gulbenē uz vietas nepietiek ārstu speciālistu. Jo mazāk ir ārstu speciālistu uz vietas, jo lielākas rindas pie tiem ārstiem, kuri atbrauc uz Gulbeni no malas. “Tas ir viens no lielākajiem mīnusiem, ka trūkst jauno speciālistu,” atzīst I.Biseniece.
Gulbenē ir vairāku ārstu speciālistu privātprakses. Darbojas arī SIA “Marmed”, kur atsevišķi speciālisti pieņem pacientus arī ar ģimenes ārsta nosūtījumu. “Marmed” pievilina ar izdevīgo atrašanos pilsētas centrā. Tomēr galvenokārt speciālisti un plašs medicīnisko izmeklējumu klāsts ir pieejams SIA “Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība”. Ārstu saime Latvijas reģionu slimnīcās strauji noveco, bet jauna paaudze vietā nenāk, uzsver Latvijas Slimnīcu biedrība. “Dati liecina, ka slimnīcās ārpus Rīgas vairāk nekā puse ārstu ir pirmspensijas un pensijas vecumā, piemēram, Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienībā tādu ir 60 procenti”, raksta “Leta”.
SIA “Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība” izpilddirektore Eva Smirnova “Dzirkstelei” saka, ka Gulbenes slimnīcas poliklīnikā rindas ir, bet tās nav lielas. Sonogrāfiju patiešām pacients nevarēs iziet tajā pašā dienā, kad vēlēsies saņemt šādu pakalpojumu. Būs jāpierakstās uz citu dienu. Ilgākais – būs jāgaida nedēļu. Ehokardiogrāfija, datortomogrāfija ir jāgaida divus mēnešus. “Tā tas ir tāpēc, ka ir tikai viena ārste, kura veic pacientiem šādus izmeklējumus. Viņa dienā var apkalpot noteiktu pacientu skaitu. Citādi nebūtu nekādu finansiālu vai tehnisku problēmu apkalpot vairāk cilvēku. Tā ka nav nozīmes, vai pacients pakalpojumu grib saņemt valsts kvotas ietvaros vai par personiskajiem līdzekļiem,” skaidro E.Smirnova. Taču, piemēram, rentgens darbdienās un darba laikā ir pieejams tajā pašā dienā, kad pacientam nepieciešams. “Ja pacients vēlas doties pie ārsta speciālista, iepriekš ir jāpiesakās reģistratūrā. Tur pateiks, cik gara ir rinda. Urologs, nefrologs, dermatologs – tur ir jāgaida mēnesis. Taču tas nav valsts finansējuma trūkuma dēļ. Tas ir tāpēc, ka šie speciālisti pie mums atbrauc reizi mēnesī. Taču pie neirologa, pie ginekologa var tikt jau pēc pāris dienām,” skaidro E.Smirnova. Viņa piebilst, ka ambulatorisko medicīnas pakalpojumu sniegšanā Gulbenes slimnīca nejūt konkurenci pilsētā. E.Smirnova arī bilst, ka Ārstniecības likumā skaidri ir pateikts, ka pacientam ir tiesības izvēlēties, kur saņemt nepieciešamo ārstu vai medicīnisko pakalpojumu. ◆
Kategorijas
- Afiša
- Sporta pasākums
- Izstāde
- Koncerts
- Balle
- Teātris
- Pasākums
- Baznīcā
- Meistarklase
- Kino
- Izlaidums
- Jauniešiem
- Senioriem
- Bibliotēkā
- Bērniem
- Tirdziņš
- Laikraksta arhīvs
- Foto un video
- Palīdzēsim ķepaiņiem!
- Mēs pamanījām!
- Citas ziņas
- Atbildam lasītājiem
- Reklāmraksti
- Veselība
- Kultūra un izklaide
- Dzīvespriekam
- Konkursi
- Horoskopi
- Sports
- Cope un medības
- Vietējās ziņas
- Kriminālziņas
- VĒLĒŠANAS 2017
- SAEIMAS vēlēšanas
- Pašvaldību vēlēšanas
- Vārds deputāta kandidātam!
- Latvijas ziņas
- Noderīgi
- Interesanti
- Eiropas Savienībā
- Laika ziņas
- Skolēnu, jauniešu aktivitātes
- Statiskas lapas
- Ceļojumi
- Ēdamprieki
- Projekti
- Projekts "Riska bērni"
- Projekts "Saimnieko gudri"
- Projekts "Kam ticēt?"
- Projekts "Medijs vai mediju izstrādājums?"
- Projekts "Paver plašāk logu no senatnes"
- Projekts "Mediju kritika"
- Projekts "10 gadi Gulbenes novadā - vai veiksmes stāsts?"
- Projekts "Rūpēsimies par vidi!"
- Projekts "Mediju projekts"
- Projekts "Vide"