Dzirkstele.lv ARHĪVS

Delna aicina Latvijas vēlētājus būt izvēlīgākiem

Delna aicina Latvijas vēlētājus būt izvēlīgākiem

Sabiedrība par atklātību - Delna (Delna) dienu pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām aicina Latvijas vēlētājus nebūt vienaldzīgiem un ar pārliecību doties uz vēlēšanu iecirkni, jo mūsdienās nav iespējams norobežoties no politikas ne vietējā, ne starptautiskā līmenī - tā tik un tā mūs ietekmē. Tāpēc Delna aicina vēlētājus būt izvēlīgākiem un balsot par kandidātiem, kas spēs pārstāvēt Latviju ES ar atbilstošām zināšanām, darba pieredzi un labu reputāciju.

"Ja neietekmēsi politiku, tā ietekmēs tevi, vēsta kāds teiciens. Šajās Eiropas Parlamenta vēlēšanās tas pilnībā atbilst patiesībai, jo aplēses liecina, ka 80% Latvijas likumdošanas ietekmē Briselē un Strasbūrā pieņemtie lēmumi, tātad arī ikvienu Latvijas iedzīvotāju. Ignorējot šīs vēlēšanas, Latvijas vēlētāji riskē, ka viņu kā Latvijas iedzīvotāju intereses ES var pārstāvēt politiķi, par kuriem viņi nekad dzīvē nebūtu vēlējušies balsot, jo EP ir vienīgā tieši ievēlētā ES iestāde, kas pārstāv 28 ES dalībvalstu tautu intereses," skaidro Gundars Jankovs, Delnas direktors. Tāpēc Delna aicina nepalikt mājās un doties uz vēlēšanu iecirkni ikvienu, kuram nav vienalga un balsot izvēlīgāk. Tas nozīmē izdarīt izmaiņas vēlēšanu biļetenā, svītrojot kandidātus vai liekot plusu, un aicināt savus radus un draugus rīkoties tāpat.

Delnas izveidotajā datu bāzē Kandidatiuzdelnas.lv ir apkopota informācija ne tikai par 54 sarakstu līderu reputāciju, finansēm un iepriekšējo darbību, bet pieejama arī uzskatāma ilustrācija partiju programmām, to šaubīgajiem solījumiem un dāsnākajiem ziedotājiem, kā arī informācija par 15 nozīmīgākajiem Eiropas Parlamenta balsojumiem, kandidātu antitops, jaunā EP sasaukuma gaidāmie lēmumi un pat EP deputāta "darba sludinājums", kas dod vēlētājiem iespēju balsot izvēlīgāk!

Savukārt mājas lapas blogā jaunieši ir sarūpējuši noderīgu informāciju par šiem un citiem tematiem:

    EP deputāta ētika un finanses zem lupas


    Vēlētājam noderīgi interneta rīki un aplikācijas

    4 iemesli, kāpēc vērts piedalīties EP vēlēšanās

    Cik viegli kļūt par EP deputātu?

Kandidatiuzdelnas.lv ir bezpartejisks un alternatīvs informācijas avots vēlētājiem, žurnālistiem un citiem interesentiem, kurā apkopota informācija par deviņām partijām un to saraksta līderiem - pirmajiem sešiem kandidātiem, kas kandidē EP vēlēšanās.