Tikai 2 meitenes un 6 puiši

Tatjana Pētersone: “Skolēni izvēlas vieglāko, tāpat kā mēs visi izvēlamies vieglāko ceļu.”
Vakar 12.klašu skolēniem bija fizikas eksāmens. Kopumā tikai astoņi skolēni no visām mūsu novada vidusskolām izvēlējās pārbaudīt savas zināšanās šajā mācību priekšmetā.
Šogad eksāmenu fizikā kārtoja divi skolēni no Gulbenes novada valsts ģimnāzijas, pa vienam no Gulbenes 2.vidusskolas un Lejasciema vidusskolas un četri skolēni no Lizuma vidusskolas. “Agrāk eksāmenu fizikā kārtoja padsmit skolēni un vairāk, šoreiz tikai astoņi,” “Dzirkstelei” saka fizikas skolotāja Tatjana Pētersone un piebilst, ka fiziku izvēlas kārtot tie, kuri tālāk domā studēt Rīgas Tehniskajā universitātē.
Daudzi izvēlas vieglāko ceļu
T.Pētersone skaidro, ka eksāmenu fizikā izvēlas kārtot tik maz skolēnu tāpēc, ka šis mācību priekšmets pats par sevi ir grūts, katrā mācību stundā ir jāapgūst jauna viela, viens temats vēl nav apgūts, kad jāskaidro jau jauns, arī pētniecība aizņem daudz laika, un arī eksāmena saturs ir grūts. “Ir jāzina pilnīgi visa fizika, neko nevar izlaist. Tā kā eksāmens ir grūts un to skolēni var aizvietot ar eksāmenu citā mācību priekšmetā, tad skolēni labāk izvēlas fizikas vietā kārtot eksāmenu vai nu informātikā, vai ekonomikā. Skolēni izvēlas vieglāko, tāpat kā mēs visi izvēlamies vieglāko ceļu,” stāsta T.Pētersone.
Viņai šķiet, ka šoreiz skolēniem, iespējams, esot pietrūcis laika eksāmenā, jo citos gados audzēkņi, lai arī vēl pat bijis laiks, darbu nodevuši ātrāk. Tagad visi skolēni strādājuši līdz pat eksāmena beigām. “Pēc eksāmena runāju ar skolēniem, viņi stāstīja, ka eksāmena saturs bijis grūts,” saka T.Pētersone.
Arī Gulbenes 2.vidusskolas 12.klases skolnieks Artis Kadils “Dzirkstelei” nenoliedz, ka bijuši uzdevumi, kur bijis jāpadomā. Viņš cer, ka eksāmena rezultātam būtu jābūt daudzmaz labam. “Izvēlējos kārtot eksāmenu fizikā, jo tas nepieciešams tālākajām studijām,” saka jaunietis.
Gulbenes novada valsts ģimnāzijas 12.klases audzēkne Zane Indzere arī piekrīt tam, ka eksāmens bijis grūts. Bet viņa zinājusi, ka būs jārēķinās ar knifiem, kas var būt eksāmena saturā. “Domāju, ka rezultāts būs labs,” saka ģimnāziste un piebilst, ka viņai ne tikai padodas, bet arī ļoti patīk fizika.
Neslēpj satraukumu
Iespējams, ka pēc trim gadiem visiem vidusskolu eksāmenu kārtotājiem obligāti būs jāliek eksāmens fizikā vai ķīmijā. Pagaidām gan tiek prognozēts, ka par šo eksāmenu ieviešanu vēl gaidāmas nopietnas diskusijas valdībā.
T.Pētersone neslēpj savu satraukumu. “Ja nemainīs mācību priekšmeta standartus un apjomu, nezinu, kas būs. Man grūti aptvert, kā skolēni varēs apgūt visu, kas paredzēts, un nokārtot eksāmenu. Kārtot eksāmenu jau var, bet, ja nekas netiks mainīts, tad nezinu, kādi rezultāti būs skolēniem šajā eksāmenā,” saka T.Pētersone.
Kategorijas
- Afiša
- Sporta pasākums
- Izstāde
- Koncerts
- Balle
- Teātris
- Pasākums
- Baznīcā
- Meistarklase
- Kino
- Izlaidums
- Jauniešiem
- Senioriem
- Bibliotēkā
- Bērniem
- Tirdziņš
- Laikraksta arhīvs
- Foto un video
- Palīdzēsim ķepaiņiem!
- Mēs pamanījām!
- Citas ziņas
- Atbildam lasītājiem
- Reklāmraksti
- Veselība
- Kultūra un izklaide
- Dzīvespriekam
- Konkursi
- Horoskopi
- Sports
- Cope un medības
- Vietējās ziņas
- Kriminālziņas
- VĒLĒŠANAS 2017
- SAEIMAS vēlēšanas
- Pašvaldību vēlēšanas
- Vārds deputāta kandidātam!
- Latvijas ziņas
- Noderīgi
- Interesanti
- Eiropas Savienībā
- Laika ziņas
- Skolēnu, jauniešu aktivitātes
- Statiskas lapas
- Ceļojumi
- Ēdamprieki
- Projekti
- Projekts "Riska bērni"
- Projekts "Saimnieko gudri"
- Projekts "Kam ticēt?"
- Projekts "Medijs vai mediju izstrādājums?"
- Projekts "Paver plašāk logu no senatnes"
- Projekts "Mediju kritika"
- Projekts "10 gadi Gulbenes novadā - vai veiksmes stāsts?"
- Projekts "Rūpēsimies par vidi!"
- Projekts "Mediju projekts"
- Projekts "Vide"