Kā piespiest sakārtot?

“Cik ilgi Gulbenē stāvēs “monstri”, piemēram, bijusī maizes ceptuve, saldētava, veļas mazgātava, kā arī nepabeigtā celtne Dzelzceļa un Gaitnieku ielas krustojumā?” “Dzirkstelei” raksta kāds lasītājs.
Gulbenes novada domes priekšsēdētāja Sandra Daudziņa “Dzirkstelei” saka, ka pašvaldība pilnībā ir atbildīga par saviem īpašumiem un to sakoptību. ““Dzirksteles” lasītāja jautājumā ir uzskaitīti privātīpašumi. Katram īpašumam ir savs saimnieks. Protams, pilsētas sabiedriskās kārtības sargs var sekot privāto objektu sakoptībai, pamatojoties uz pašvaldības saistošajiem noteikumiem. Ja īpašnieks ir sasniedzams, tad ir kam aizrādīt. Taču nereti īpašnieks nedzīvo uz vietas. Tad ir grūtāk. Jāsaprot, ka katrs, kā var, tā uztur savu īpašumu. Pašvaldība priecātos, ja īpašnieks savu īpašumu pārdotu kādam citam, kurš spētu kaut ko darīt lietas labā. Prieks ir par katru privāto īpašumu, kas ir sakopts,” stāsta viņa. S.Daudziņa saka, ka bez minētajiem novārtā pamestajiem, šobrīd neizmantotajiem objektiem pilsētā un novadā ir vēl daudz citu.
Gulbenes pilsētas pārvaldes sabiedriskās kārtības sargs Mārtiņš Didrihsons - Linards - Nuka “Dzirkstelei” saka, ka viņš vairāk seko nevis ēku stāvoklim pilsētā, bet teritorijas sakoptībai, piemēram, tam, vai ir nopļauta zāle. Arī šogad viņam jau nācies uzmeklēt un uzrunāt vairākus privātīpašniekus. Problēmas bijušas tad, ja īpašumam ir “kaut kāds mistisks saimnieks bez dzīvesvietas”.
“Ja ēka ir neizmantota un izskatās drausmīgi, tur drīzāk iebildumi varētu būt būvvaldei. Tāpat tai jāpievērš uzmanība objektiem, kuru būvniecība nav pabeigta, vai ja ap būvi nav izveidots atbilstošs – necaurspīdīgs – nožogojums. Tālāk deputāti var lemt par šo tēmu. Protams, mums nevienam negribas redzēt neestētisku, piedrazotu vidi pilsētā,” uzskata sabiedriskās kārtības sargs.
Gulbenes novada galvenā arhitekte Daila Putniņa “Dzirkstelei” saka, ka šī problēma ir aktuāla un sāpīga, taču grūti risināma, sevišķi jau ekonomiskās krīzes laikā. “Ko darīt, ja īpašniekam nav līdzekļu īpašuma sakārtošanai? Kā ietekmēt īpašnieku? Naudu viņam taču iedot nevaram!” skaidro viņa.
Tomēr galvenā arhitekte, skatoties nākotnē, saka, ka situācija nav nemaz tik bezcerīga. Piemēram, būvvaldē apstiprināts projekts saldētavas ēku nojaukšanai. Savukārt bijušās veļas mazgātavas ēkai plānota renovācija, ja īpašniekam izdosies piesaistīt naudu no Eiropas struktūrfondiem. Tiesa, ēkas būvniecība Dzelzceļa un Gaitnieku ielas krustojumā pagaidām ir pārtraukta. Par bijušās maizes ceptuves ēku izmantošanas perspektīvām būvvaldē pagaidām nav ziņu.
Kategorijas
- Afiša
- Sporta pasākums
- Izstāde
- Koncerts
- Balle
- Teātris
- Pasākums
- Baznīcā
- Meistarklase
- Kino
- Izlaidums
- Jauniešiem
- Senioriem
- Bibliotēkā
- Bērniem
- Tirdziņš
- Laikraksta arhīvs
- Foto un video
- Palīdzēsim ķepaiņiem!
- Mēs pamanījām!
- Citas ziņas
- Atbildam lasītājiem
- Reklāmraksti
- Veselība
- Kultūra un izklaide
- Dzīvespriekam
- Konkursi
- Horoskopi
- Sports
- Cope un medības
- Vietējās ziņas
- Kriminālziņas
- VĒLĒŠANAS 2017
- SAEIMAS vēlēšanas
- Pašvaldību vēlēšanas
- Vārds deputāta kandidātam!
- Latvijas ziņas
- Noderīgi
- Interesanti
- Eiropas Savienībā
- Laika ziņas
- Skolēnu, jauniešu aktivitātes
- Statiskas lapas
- Ceļojumi
- Ēdamprieki
- Projekti
- Projekts "Riska bērni"
- Projekts "Saimnieko gudri"
- Projekts "Kam ticēt?"
- Projekts "Medijs vai mediju izstrādājums?"
- Projekts "Paver plašāk logu no senatnes"
- Projekts "Mediju kritika"
- Projekts "10 gadi Gulbenes novadā - vai veiksmes stāsts?"
- Projekts "Rūpēsimies par vidi!"
- Projekts "Mediju projekts"
- Projekts "Vide"