Tu esi tas, ko tu ēd

Laila Millere: “Neviena skaistumkopšanas procedūra neatrisinās ādas problēmas, ja nebūs noregulēta zarnu trakta darbība.”
“Redzot vīrus ar lieliem vēderiem, rodas asociācija ar norītu futbola bumbu. Problēmai var būt vairāki iemesli, biežākais – nepareiza zarnu trakta darbība. Alus ir tikai papildu elements, kas veicina kuņģa izstaipīšanu, ja organismam ir nosliece uz šķidruma uzkrāšanu,” tieša ir uztura speciāliste Laila Millere un rosina nekavēties ar organisma attīrīšanu.
Par organisma piesārņojumu vēsta liekais svars, galvassāpes, nogurums, slikta dūša un nelaba elpa, kas nav saistīta ar bojātiem zobiem.
“Cilvēkam, kurš ieradies uz konsultāciju, jau pirmajās minūtēs varu noteikt diagnozi pēc ādas stāvokļa. Arī godīgam kosmetologam saruna ar klientu būtu jāsāk ar apvaicāšanos par zarnu trakta stāvokli. Jo veselība un smukums nāk no apakšgala, un neviena skaistumkopšanas procedūra neatrisinās ādas problēmas, ja nebūs noregulēta zarnu trakta darbība. Piemēram, dermatīts, akne nerodas no uztura kļūdām, bet nepareizs uztura režīms noteikti veicina šīs slimības.”
Jāsāk ar ēdienkartes korekciju, iekļaujot tajā šķiedrvielas, paniņas, kefīru un citus veselīgus produktus. Protams, arī vairāk jākustas. Peldēšana, pastaigas, izbraukumi ar velosipēdu, vingrošana – pēc katra spējām un ieskatiem. Cik kūtri būsim paši, tik kūtra būs zarnu darbība.
Vasarā lieliski noder dabas dotie zarnu skrubīši – visas ogas ar sēkliņām. Upeņu čemuriņi kopā ar ādiņām ir nešķīstošā šķiedrviela, kas virzās pa zarnu traktu un savāc visu lieko. Divas saujas svaigu upeņu dienā arī ideāls C vitamīna avots. Latvijā audzētus ābolus vajadzētu ēst ar visu miziņu, kas darbojas kā zarnu attīrīšanas birstīte.
“Mediķi par aizcietējumu mēdz runāt tad, ja vēders nav izgājis trīs, četras dienas. Nav pareiza arī otra galējība, kad vēders attīrās trīs reizes diennaktī, lai gan arī tā skaitās medicīniska norma. Tas ir individuāli, bet, manuprāt, labākais ir zelta vidusceļš – organisms, kurš dienā uzņem kilogramu, pusotru pārtikas, atbrīvojas no gala produktiem katru dienu,” uzskata L. Millere.
Gremošanas ķēde sākas no mutes, turpinās rīklē, barības vadā un kuņģī.
Kuņģī barība atkarībā no sastāva uzkavējas līdz trim stundām, sajaucas ar gremošanas sulu, fermentiem un veido humusu. Ēdiena uzsūkšanās, adaptācija notiek svarīgākajā gremošanas kanālu nodalījumā – divpadsmitpirkstu zarnā, tad pāriet tievajā zarnā. Svarīgi procesi notiek arī resnajā zarnā: tur mītošu mikroorganismu ietekmē notiek nesagremoto ogļhidrātu rūgšana un nesagremoto olbaltumu pūšana. Olbaltumiem pūstot, rodas kaitīgas vielas: sērūdeņradis, fenoli, indols, skatols u.c. Daļa no tām uzsūcas asinīs un tiek atindētas aknās, tās noslogojot. Ja vēders iziet reti, kaitīgās vielas resnajā zarnā savairojas, tās arī intensīvāk uzsūcas un vairāk darba ir aknām. Līdz ar nepareizu uztura režīmu un vides piesārņojumu zarnās uzkrājas arī akmeņiem līdzīgi produkti.
“Neattīrīta organisma zarnās uzkrājas aptuveni septiņi kilogrami blakusproduktu. Dažs ir pārsteigts, ka, pielietojot zarnu trakta attīrīšanas metodes, ļoti veiksmīgi aiziet vismaz pieci kilogrami liekā svara. Varbūt arī vairāk nevajag zaudēt, tikai izvadīt lieko, lai nebūtu aizcietējumu un tūskas no ūdens uzkrāšanās organismā,” norāda uztura speciāliste.
Agrāk populāro klizmošanos L. Millere neiesaka: tā no zarnām izvadām ne tikai sliktās, bet arī labās baktērijas. Ja klizmas veicam bieži, zarna kļūst slinka – bez mākslīga kairinājuma attīrīšanās process dabiskā ceļā vairs nenotiek. Līdzīgi ir ar regulāri lietotiem vēdera izeju atvieglojošiem preparātiem. Astoņdesmit pieci procenti imūnās sistēmas veidojas tieši zarnu traktā – ja attīrīsim to no labajām baktērijām, ziemā būs grūti izvairīties no vīrusiem.
Pēdējā laikā ir daudz alerģisku bērnu, zina L. Millere, jo topošās māmiņas ir neveselas, viņu organisms – piesārņots. Ja garšo picas, čipsi, kola un cita neveselīgā pārtika, ja grūtniece pirms dažiem mēnešiem pārslimojusi gripu un lietojusi antibiotikas vai bieži saaukstējusies, diez vai piedzims pilnīgi vesels bērniņš. Tāpēc pareizi rīkojas tās jaunās ģimenes, kas, jau plānojot mazuli, vēršas pie diētas speciālista. Attīrot organismu, veicot uztura korekcijas, tiek veidota jaunās dzīvībiņas veselības bāze.
“Par dabisku vēdera attīrīšanu jārūpējas arī tiem, kas ietur mazkaloriju diētas. Neuzņemot pietiekamu daudzumu barības, peristaltikas process (gludās muskulatūras ritmiska viļņveidīga saraušanās, kas pārvieto zarnu saturu uz resno zarnu) nenotiek dabiskā ceļā. Ļoti būtiski ir aizpildīt kuņģi – lai uz smadzenēm tiktu novadīti attiecīgie impulsi un organisms pilnvērtīgi attīrītos. Iztiekot ar 1200 kalorijām diennaktī, noteikti jāēd daudz zaļumu, šķiedrvielu. Bet cilvēks no dabas ir slinks un nevis pagatavo lielu salātu bļodu, bet aptiekā pērk zarnu trakta tīrītāju. Mazkaloriju diētas ilglaicīgi un bez profesionāla dietologa vadības draud ar iedzīvošanos lielās nepatikšanās, tajā skaitā mazasinībā, sirds asinsvadu sistēmas un kaulaudu blīvuma izmaiņās, kas veicina osteoporozi. Arī akmeņu veidošanos žultspūslī veicina diētas kļūdas, sevišķi badošanās,” brīdina speciāliste.
Vai zināji?
Šķīstošās šķiedrvielas ir auzās, cigoriņos, pākšaugos, augļos un dārzeņos.
Nešķīstošās šķiedrvielas ir zemeņu un citu ogu sēkliņās un augļu mizās, klijās. Klijas mazina toksisku vielu iedarbību resnajā zarnā, aizkavē ar uzturu uzņemtā holesterīna uzsūkšanos. Klijas organisma attīrīšanai jāizvēlas ļoti rūpīgi: ražotājs, lai graudi nepelētu, tos kodina, apstrādā ar ķīmiskām vielām. Tīrākā maize un klijas, visticamāk, nāk no mazo dzirnavu gaņģiem.
Zinātniski pierādīts, ka sirdsslimniekiem pirms statīna lietošanas ieteicams ķerties pie nešķīstošajām šķiedrvielām, kas par vismaz 10 % uzlabo holesterīna līmeni.
Svaigas meža zemenes lieto kā diētisku līdzekli anēmijas, aknu, žultspūšļa, liesas, kuņģa un nieru slimību ārstēšanai, kā arī vielmaiņas un zarnu trakta darbības regulēšanai. No žāvētām zemenēm gatavo tēju un uzlējumu. Tējai ņem 2 ēdamkarotes zemeņu uz glāzi verdoša ūdens, dzer pa pusglāzei trīs reizes dienā.
lailas milleres pieredze
“Labu pieredzi organisma attīrīšanā guvu, cīnoties ar savas ģimenes problēmām. Esmu atklāta un tieša, vīrus ar “apēstajām bumbām” saucu par sausajām tualetēm. Radinieku, kam bija sēdošs darbs un liels vēders, ilgi nevarēju piespiest pareizi ēst un ievērot dienas režīmu. Ar pierunāšanu, bet tā lieta aizgāja – cilvēks alus vietā sāka dzert tīru ūdeni un lietot alvejas sulu. Pēc dažām dienām kungs kļuva domīgs un lūdza izskaidrot: kā cilvēkā var būt tik daudz ... mēslu? Ļoti vienkārši, teicu, – zarnu trakts sāk pareizi darboties un pašattīrīties. Sēdošais darbs, stresi, nepietiekama ūdens dzeršana un diētas kļūdas to visu aizkavēja. Pirms brokastīm iesaku izdzert glāzi ūdens ar citronu, tas būtu pareizs un veselīgs dienas sākums organisma atmodināšanai.”
recepte
Organismu attīrošs brokastu kokteilis:
1 glāze paniņu,
2 ēdamkarotes “Otaņķu dzirnavnieka” kliju,
pusglāze Smiltenes “Piena spēka”’ bez garšas pastiprinātājiem,
dilles, selerijas, mauru lociņi, kinza, baziliks – pēc garšas.
Kategorijas
- Afiša
- Sporta pasākums
- Izstāde
- Koncerts
- Balle
- Teātris
- Pasākums
- Baznīcā
- Meistarklase
- Kino
- Izlaidums
- Jauniešiem
- Senioriem
- Bibliotēkā
- Bērniem
- Tirdziņš
- Laikraksta arhīvs
- Foto un video
- Palīdzēsim ķepaiņiem!
- Mēs pamanījām!
- Citas ziņas
- Atbildam lasītājiem
- Reklāmraksti
- Veselība
- Kultūra un izklaide
- Dzīvespriekam
- Konkursi
- Horoskopi
- Sports
- Cope un medības
- Vietējās ziņas
- Kriminālziņas
- VĒLĒŠANAS 2017
- SAEIMAS vēlēšanas
- Pašvaldību vēlēšanas
- Vārds deputāta kandidātam!
- Latvijas ziņas
- Noderīgi
- Interesanti
- Eiropas Savienībā
- Laika ziņas
- Skolēnu, jauniešu aktivitātes
- Statiskas lapas
- Ceļojumi
- Ēdamprieki
- Projekti
- Projekts "Riska bērni"
- Projekts "Saimnieko gudri"
- Projekts "Kam ticēt?"
- Projekts "Medijs vai mediju izstrādājums?"
- Projekts "Paver plašāk logu no senatnes"
- Projekts "Mediju kritika"
- Projekts "10 gadi Gulbenes novadā - vai veiksmes stāsts?"
- Projekts "Rūpēsimies par vidi!"
- Projekts "Mediju projekts"
- Projekts "Vide"