Dzirkstele.lv ARHĪVS

Paralēles ar Ukrainu ir un nav

Diāna Odumiņa

2014. gada 24. oktobris 00:00

438
Paralēles ar Ukrainu ir un nav

Astrologs Vladimirs Hermanis mierina - Latvijā kara nebūs

“Kas šobrīd notiek Ukrainā, to mēs varam tikai iedomāties, zināt līdz galam nevaram. Mūsu tur nav. Paredzams, ka asiņaini konflikti turpināsies vēl vismaz līdz šā gada beigām. Un, lai arī Latvijas un Ukrainas astroloģiskajā kartē ir zināmas paralēles, tomēr tik skarbi pārbaudījumi mūs negaida. Ļoti daudzi man ir jautājuši, vai Latvijā būs tāds pats karš kā Ukrainā. Esiet mierīgi! Latvijā nebūs kara. Patiesībā Latvijai nav jābaidās no Krievijas!” “Dzirkstelei” saka Gulbenes astrologs Vladimirs Hermanis.
Komentējot to, kas šodien notiek Latvijas iekšpolitikā, V.Hermanis “Dzirkstelei” (intervija notika 7.oktobrī) saka: “Valdības veidošanās turpināsies līdz oktobra beigām, un rezultātu sagaidīsim 4. vai 5.novembrī. “Saskaņa” paliks opozīcijā.” 12.Saeimas vēlēšanas no astroloģiskā viedokļa ir pagājušas labvēlīgi, un jaunievēlētie deputāti ir noskaņoti valstī ieviest vismaz pozitīvas izmaiņas, kaut gan tās izrādīšoties tikai kaut kas līdzīgs “kosmētiskajam remontam”. “Rezultātā mēs nebūsim spēruši soli atpakaļ, taču arī uz priekšu nepavirzīsimies. Divi turpmākie gadi iedzīvotājiem būs ekonomiski grūti,” saka V.Hermanis.
Viņš ir izpētījis zvaigžņu stāvokļa ietekmi uz abām šīm valstīm. V.Hermanis secina: “No astroloģiskā viedokļa gan sasaucas, gan atšķiras noskaņas Latvijā un Ukrainā.” Tur esot gan pozitīvais, gan bīstamās tendences.

Zvaigznes Ukrainā norāda uz fanātisku ticību un piesliešanos ideoloģijām pat zemapziņas līmenī. “To mēs arī redzam. Turklāt sabiedrība Ukrainā ir sašķēlusies krustugunīs, daļa iedzīvotāju ir orientēti uz Austrumeiropas, daļa uz Rietumeiropas vērtībām. Tā ir smaga situācija, jo karš notiek Ukrainas iekšienē - pašiem ar sevi, brālim ar brāli. Tās ir informatīvā kara sekas. Kurš būs pārāks informatīvajā karā, tas arī svinēs uzvaru. Kamēr ukraiņi nenonāks pie kopsaucēja, miera nebūs,” uzskata V.Hermanis.
Arī Latvija dzīvo vienlaikus divās informatīvajās telpās, kas ir bīstami, jo var izrādīties kā bumba ar laika degli, klāsta astrologs. Viņaprāt, to ir sapratuši arī Latvijas politiķi. Kaut arī Latvijā intensīvi ir notikusi krievvalodīgo iedzīvotāju integrācija sabiedrībā, panākot, ka jaunā paaudze apgūst latviešu valodu, rezultāts liek aizdomāties. “Cittautieši, kuri ir izglītoti un labi runā latviski, tagad vēlas ienākt Latvijas politikā. Tas latviešos rada papildu spriedzi un raisa diskusiju, vai tiešām vajadzēja par katru cenu panākt, lai krieviski runājošie latviskotos,” saka V.Hermanis.
Astrologs nedomā, ka pie mums varētu atkārtoties Ukrainas scenārijs. Taču arī Latvijas iedzīvotāji, kā liecina valsts astroloģiskā karte, fanātiski pieķeras idejām. Turklāt Latvijai Marss atrodas vienlaikus astotajā (Skorpiona) un septītajā (Svaru) mājvietā, no kurām viena nozīmē svešu naudu, bet otra - konfliktu zonu. “Tas mudina domāt, ka politikā, kas Latvijā ir pati ienesīgākā uzņēmējdarbības joma, nezināmas izcelsmes finansēm ir sava loma. Tāpat arī ienaidnieka tēla kultivēšanai. Galvenokārt ir runa par ārējo ienaidnieku, nevis iekšējo,” saka V.Hermanis.
Latvijā tāpat kā Ukrainā sievietēs ir gan Venēras, gan Marsa enerģija. Viņām padodas darbošanās valsts politikā pat labāk nekā vīriešiem. Viņas veido vēlētāju lielāko īpatsvaru, tātad ir galvenās noteicējas savās valstīs. “Kāpēc no visiem Latvijas Valsts prezidentiem tik augstu tika vērtēta Vaira Vīķe-Freiberga? Ne tikai tāpēc, ka ir izglītota un gudra, bet arī tāpēc, ka ir sieviete! Viņā ieklausījās,” uzskata V.Hermanis.
Ukraina līdzīgi kā Latvija smeļas spēku Zemes stihijā. Uz to norāda Saule Vērša zvaigznājā Ukrainas astroloģiskajā kartē. Savukārt Latvijai šajā zvaigznājā atrodas Mēness. Tātad kā viena, tā otra ir izteikti agrāras valstīs. Uzplaukums ir paredzams vienīgi, gudri un saudzīgi apsaimniekojot zemi. Ukrainā karadarbības dēļ šobrīd tas daudzviet ir problemātiski. Savukārt Latvijā lauksaimnieki lielā mērā ir orientēti uz Krievijas tirgu. Austrumu kaimiņa noteiktajiem ierobežojumiem tirdzniecībā ar Rietumeiropu, tostarp Latviju, protams, ir ekonomiskas sekas, taču ir arī labā ziņa. “Mēs iemācīsimies cienīt savu ražotāju!” uzsver V.Hermanis. Arī Krievijā iedzīvotāji tagad ir spiesti to darīt, domā viņš. Turpmākos divus gadus Latvijas attiecības ar Krieviju gan politiskā, gan ekonomiskā ziņā būšot saspringtas. Orientēties uz Rietumu tirgu Latvijā izdosies tur, kur vietējā ražošanā ir piesaistīts ārzemju kapitāls.

Runājot par Ukrainas vēsturi, V.Hermanis saka, ka zvaigznes piedāvā izdevību, kuru jāprot izmantot. Protestiem Kijevas Neatkarības jeb Maidana laukumā (kas ilga no 2013.gada novembra līdz 2014.gada pavasarim) ir ne tikai politiska, bet arī simboliska nozīme. “Ukraiņi uz to ir gājuši gadu simtiem ilgi,” saka V.Hermanis. Pirmais piegājiens - 13.gadsimta otrajā pusē Galīcijas-Volīnijas kņazistes valdnieks Daniels Romanovičs centās gūt neatkarību no Zelta Ordas ar Romas pāvesta palīdzību, kurš gan solījumu neturēja un rezultātā kņaziste savos centienos palika viena un novājināta. Otrais piegājiens – 17.gadsimta vidū, kad Bogdans Hmeļņickis vadīja kazaku sacelšanos,  sakaujot poļu karaspēku un Zaporožjes Sečā nodibinot faktiski neatkarīgu ukraiņu valsti – hetmanātu, kā to dēvē vēsturnieki. Taču šī valsts atradās cariskās Krievijas kontrolē, bet vēlāk pilnīgi pārgāja tās pakļautībā. Trešais piegājiens ir tagad - laikā no 2013.gada marta līdz 2018.gada aprīlim. Taču līdzšinējā Ukrainas neatkarības cīņu vēsture rāda, ka rezultātā ne viss beidzas tā, kā sākumā ir iecerēts, arī tagad no astroloģiskā viedokļa ir pamats domāt, ka Krima, Doņeckas apgabals tomēr paliks atšķelti no Ukrainas. Taisnības labad jāsaka, ka sašķeltības gars Ukrainā ir valdījis kopš senseniem laikiem.
Tomēr Ukrainai, kā uzsver astrologs, ir cerība pamazām nostiprināt valsts neatkarību, balstoties tikai nacionālajā vienotībā. “Ukrainas etnosa astroloģiskā karte liecina, ka tautai ir radusies izdevība realizēt savus mērķus, taču tas nenotiks uzreiz un tagad. Būs vajadzīgs laiks un pacietība. Kā tas izdosies, būs atkarīgs no ukraiņu redzējuma,” klāsta V.Hermanis.
Savukārt Krievija psiholoģiski nespējot atteikties no Ukrainas, jo tā tiek uztverta kā sava veida logs uz Rietumeiropu. “Pilnībā zaudējot Ukrainu, Krievijai draud ieslīgšana savā savdabībā,” domā V.Hermanis. Tajā pašā laikā Krievija negribēs pilnībā sabojāt attiecības ar Eiropas Savienību, uzsver viņš. Zvaigžņu stāvoklis liecinot, ka juku laiki Ukrainā vēl tik ātri nebeigsies, tie turpināsies vairākus gadu desmitus. Viegli nebūs. Ceļš būs ilgs un tāls. Rezultātā Ukraina, visticamāk, nekļūs par Krievijas sastāvdaļu, taču arī Eiropas Savienībai tā nepievienosies. Kamēr Ukrainā turpināsies pilsoņu karš, Eiropas Savienība pavisam noteikti nebūs ar mieru to uzņemt savā saimē. Ja tomēr Ukraina tiks uzņemta, dziļa krīze valstī turpināsies vēl apmēram 15 gadus.
V.Hermanis stāsta, ka spēcīgas centrālās varas Ukrainā nebūs līdz pat 2024.gadam. Konflikti turpināsies, meklējot vainīgos un skaidrojot, kam un cik jāmaksā par dabasgāzi un vai vispār ir jāmaksā. Politiskā krīze Ukrainu gaida 2015. un 2016.gadā. “Oranžā revolūcija Ukrainā notika 2004.gadā, bet 2028. un 2029.gadā Ukraina jau būs vīlusies Rietumeiropas vērtību sistēmā un politiski atkal sāks raudzīties Austrumeiropas virzienā, kaut ekonomiski joprojām vairāk būs saistīta ar Eiropas Savienību. Ukrainā politiskā stabilitāte, labklājība un uzplaukums gaidāms tikai 2080.gadā. Tolaik kaut cik būs sadzijušas šodien iegūtās rētas, būs nomainījušās paaudzes, senie pāridarījumi būs kļuvuši par vēsturi,” klāsta V.Hermanis.

Krievijas astroloģiskā karte liecina, ka, sākot ar 2030.gadu, šīs valsts ārpolitika iegūs jaunu pavērsienu, nostiprinoties sadraudzībai ar kaimiņvalstīm jau uz pavisam citādu, daudz demokrātiskāku nosacījumu pamata, stāsta V.Hermanis.
“Esmu ielūkojies arī Lietuvas astroloģiskajā kartē un tur ieraudzīju, ka 2029.gadā Lietuva politiski un ekonomiski tuvināsies Eirāzijai, iekļaujoties šo valstu savienībā. Igaunijas astroloģiskā karte liecina, ka tā iet citu ceļu. Igauņi mazāk sevī glabā vēsturisku aizvainojumu, mazāk ir centušies integrēt krievus un arī paši nekad nav pūlējušies apgūt krievu valodu. Igaunija kopš sākta gala atšķiras no citām Baltijas valstīm. Tur veiksmīgi risina savas iekšpolitikas un ārpolitikas problēmas, orientējoties uz Rietumiem,” klāsta zvaigžņu tulks.