Dzirkstele.lv ARHĪVS

Piedalīsies “Vienotības” kongresā

Diāna Odumiņa

2014. gada 6. decembris 07:00

749
Piedalīsies “Vienotības” kongresā

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā šodien, 6.decembrī, notiks partijas “Vienotība” ikgadējais kongress, kurā notiks partijas vadības pārvēlēšana. No Gulbenes uz šo forumu pošas astoņi cilvēki, “Dzirksteli” informē šīs partijas vietējās nodaļas vadītājs, Gulbenes novada domes Izglītības, kultūras un sporta nodaļas vadītājs Arnis Šķēls.


Pavisam novadā esot apmēram 20 šīs partijas biedru, bet par atbalstītājiem viņš uzskata visus tos vēlētājus, kuru balsojuma rezultātā Gulbenes novada domē iekļuva četri “Vienotības” deputāti. Uz kongresu pošas arī novada domes deputāti, kuri pārstāv “Vienotību”, - Intars Liepiņš, Ivars Kupčs un Andis Caunītis.


“Mūsu vidū nekāda antagonisma nav,” saka A.Šķēls, atbildot uz jautājumu, vai šķeltniecības gars, kāds jūtams partijas virsotnē atbalsojas arī Gulbenē. “Es ikdienā esmu darbos un man nav laika skatīties televizoru un iedziļināties intrigās. Redzēs, kas notiks kongresā,” “Dzirkstelei” saka I.Liepiņš.


I.Kupčs “Dzirkstelei” pauž, ka ir aizdomājies par iespējamo līdera maiņu partijā “Vienotība”, jo “paaudžu maiņa politikā ir normāls process” un “ir pietiekami daudz jaunu politiķu, kuri varētu stāties Solvitas Āboltiņas vietā”. “Nav jau viņa vienīgā. Ir jau vēl citi, ja vien tikai vēlas darīt,” uzskata I.Kupčs. Viņš vēlētos, kaut “Vienotības” valdē tiktu ievēlēts arī kāds Vidzemes reģiona pārstāvis, kas pārstāvētu lauku iedzīvotāju intereses.


“Dažādo viedokļu apmaiņa, kas notiek starp partijas biedriem, daudziem ir kā saldais krējums. Es uzskatu, ka tas ir normāli, ka visi cilvēki nedomā vienādi. Ir arī dažādas interpretācijas tam, ko kāds pasaka un kā citi to saprot un pieņem. Svarīgi tikai beigās nonākt pie konstruktīva risinājuma,” “Dzirkstelei” par kašķi “Vienotībā” elitē saka A.Caunītis.


Viņaprāt, diskusija ir “normāls demokrātijas process”, kuram ir jāiet cauri. “Laiki mainās, ir jāmainās līdzi! Jāsaprot, ka partija visu laiku veidojas, apvienojoties politiskajiem spēkiem,” klāsta viņš un piebilst, ka sabiedrības atmiņā vienīgā masu partija ir bijusi Komunistiskā partija. Diezin vai kādreiz Latvijā radīsies kāds tikpat liels un tikpat vienādi domājošu cilvēku politiskais spēks.