Sācies melleņu bizness

Ja pērn ogu bija maz un ogu uzpircēji pie kastēm vairāk garlaikojās, tad šogad par melleņu trūkumu nevar sūdzēties
Lai arī melleņu iepirkšana sākusies nedaudz vēlāk nekā pagājušajā gadā, melleņu lasīšana uzņem apgriezienus.
Nopelna 66 eiro dienā
Mežos ogotāju netrūkst. Gulbeniete Anita Jansiņa, kuru “Dzirkstele” vakar pirms pusdienlaika sastapa mežā, lasot mellenes, stāsta, ka ogu šogad pietiekot. Salīdzinot ar pagājušo gadu, to ir daudz vairāk. Mellenes peļņas nolūkos viņa šogad lasa jau trešo dienu. Tikko ierodoties mežā, kad enerģijas un spēka ir vairāk, pusotras divu stundu laikā izdodas pielasīt pilnu spaini ar ogām. Otrdien uz mežu viņa brauca pat divas reizes. “Ja ogo šādi - atpūšoties, pusdienlaikā paguļot, tad var izturēt arī divreiz dienā braukt uz mežu. Otrdien, divatā lasot ogas, nopelnījām 66 eiro. Cena pagaidām nav liela – par kilogramu melleņu maksā 1,15 eiro. Pirms dažām dienām, kad cena bija vēl zemāka, divatā ogojot nopelnījām 37 eiro,” stāsta A.Jansiņa.
Rīta un vakara cēlieni
Vienā no melleņu uzpirkšanas punktiem “Dzirkstelei” stāsta, ka ogas tiek iepirktas tikai dažas dienas un to cena tagad esot aptuveni 1,15 eiro par kilogramu, bet tā droši vien kāps uz augšu. Sākumā cena bijusi zem eiro. “Dzirkstele” jau rakstīja, ka, piemēram, pagājušajā gadā ap šo laiku kilograms melleņu maksāja aptuveni 1,60 eiro.
Uzpirkšanas punktā zināja pastāstīt, ka melleņu šogad esot daudz. Tie, kas lasa ogas katru gadu, lasa sev zināmās vietās. Viens cilvēks nodevis pat 35 kilogramus melleņu. Mellenes parasti nākot nodot rītos vai vakaros, jo ir tādi ogotāji, kas agri dodas mežā un līdz pusdienlaikam jau ir klāt uzpirkšanas punktā ar pilniem spaiņiem ogu, un ir daļa, kas brauc ogās pēc darba un tad pat līdz pulksten 23.00 vedot nodot. “Vakaros ogu lasītāji burtiski sāk gāzt nost no kājām. Tik daudz to nāk nodot. Mellenes nodod gan pieaugušie, gan skolēni,” stāsta uzpirkšanas punktā.
Glābēji vēl nav saukti palīgā
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona brigādes Gulbenes daļas komandieris Raivis Pužulis stāsta, ka līdz šim Gulbenes novadā nevienam ogotājam nav bijusi nepieciešama glābēju palīdzība. Pēdējās dienas ugunsdzēsējiem glābējiem ir aizritējušas ļoti mierīgi. Viņš arī uzsver, ko darīt un kā rīkoties, ja tomēr mežā sanāk apmaldīties. Dodoties uz mežu, noteikti līdzi vajag paņemt mobilo tālruni un atcerēties, ka šādā gadījumā jāzvana uz tālruni 112. Ir jāizvērtē arī savas spējas, vecums un veselības stāvoklis. Nevajadzētu doties mežā tik tālu iekšā, ka pēc tam nevar atrast ceļu atpakaļ, kā arī nevajadzētu doties uz nezināmiem mežiem. Nav ieteicams doties uz mežu vienam. “Labāk, lai blakus ir otrs pazīstams cilvēks, ar kuru ogojot vai sēņojot var sasaukties, jo, ja gadās apmaldīties, divatā ir vieglāk to emocionāli pārvarēt. Bet, ja cilvēks ir viens, var iestāties panika,” saka R.Pužulis.
Kategorijas
- Afiša
- Sporta pasākums
- Izstāde
- Koncerts
- Balle
- Teātris
- Pasākums
- Baznīcā
- Meistarklase
- Kino
- Izlaidums
- Jauniešiem
- Senioriem
- Bibliotēkā
- Bērniem
- Tirdziņš
- Laikraksta arhīvs
- Foto un video
- Palīdzēsim ķepaiņiem!
- Mēs pamanījām!
- Citas ziņas
- Atbildam lasītājiem
- Reklāmraksti
- Veselība
- Kultūra un izklaide
- Dzīvespriekam
- Konkursi
- Horoskopi
- Sports
- Cope un medības
- Vietējās ziņas
- Kriminālziņas
- VĒLĒŠANAS 2017
- SAEIMAS vēlēšanas
- Pašvaldību vēlēšanas
- Vārds deputāta kandidātam!
- Latvijas ziņas
- Noderīgi
- Interesanti
- Eiropas Savienībā
- Laika ziņas
- Skolēnu, jauniešu aktivitātes
- Statiskas lapas
- Ceļojumi
- Ēdamprieki
- Projekti
- Projekts "Riska bērni"
- Projekts "Saimnieko gudri"
- Projekts "Kam ticēt?"
- Projekts "Medijs vai mediju izstrādājums?"
- Projekts "Paver plašāk logu no senatnes"
- Projekts "Mediju kritika"
- Projekts "10 gadi Gulbenes novadā - vai veiksmes stāsts?"
- Projekts "Rūpēsimies par vidi!"
- Projekts "Mediju projekts"
- Projekts "Vide"