Par katru nomedīto sieviešu kārtas meža cūku – 100 eiro

Lai ierobežotu Āfrikas cūku mēra izplatību un samazinātu slimības uzliesmojumu skaitu meža cūku populācijā, kopš 20.novembra par katru nomedīto sieviešu kārtas meža cūku mednieks var saņemt 100 eiro samaksu.
Ziemeļaustrumu virsmežniecības inženieris medību jautājumos Laimonis Kļaviņš šaubās, vai 100 eiro maksa par sieviešu kārtas meža cūku rosinās medniekus būt aktīvākiem, lai šautu tieši uz cūku mātēm. “Tas ir koks ar diviem galiem. Dienesta piedāvātais ierosinājums, neņemot vērā cūku mātes vecumu, maksāt šo summu ir pareizs, jo mednieki reizēm negrib saprast, ka, ja viņi nespēj nomedīt noteikto daudzumu cūku, nešaujot cūku mātes, tad vienīgā iespēja, kā mazināt meža cūku blīvumu, ir šaut šīs mammas. Ja gadā meža cūku pieaugums ir 200 procenti, tad, nešaujot cūku mammas, mēs nevarēsim noregulēt šo blīvumu tādu, lai paliktu ne vairāk kā pieci dzīvnieki uz tūkstošs hektāriem. Būtībā, cik šī cūku mammu šaušana ir ētiska vai neētiska, uzskatu, ka šobrīd tas ir vienīgais ceļš. Samazinot meža cūku blīvumu, mums ir cerības medīt arī turpmākajos gados. Kaut kam ir jāpiekāpjas, lai gan saprotu medniekus, kuriem neceļas roka šaut uz cūku mammu,” saka L.Kļaviņš.
„Pavasarī, dzimstot sivēniem, meža cūku skaits varētu pat trīskāršoties, un vasarā, kad meža cūkas aktīvāk pārvietojas, Āfrikas cūku mēris zibenīgi izplatīsies tālāk, skarot arvien jaunas teritorijas. Sieviešu kārtas meža cūku skaita strauja samazināšana ir efektīvākais veids, kā īsā laikā samazināt meža cūku populāciju Latvijā, ierobežojot Āfrikas cūku mēra tālāku izplatību,” norāda Pārtikas un veterinārā dienesta Veterinārās uzraudzības departamenta direktore Kristīne Lamberga.
Lai saņemtu atlīdzību, medniekam līdz ar aizpildītiem dokumentiem Pārtikas un veterinārā dienesta teritoriālajā struktūrvienībā jāiesniedz pierādījumi (ādas fragments, kurā nepārprotami saskatāmi sieviešu kārtas meža cūku ārējie dzimumorgāni), ka nomedītā meža cūka ir sieviešu kārtas.
Plašāku informāciju par apmaksas kārtību var saņemt, sazinoties ar teritoriālajām struktūrvienībām. Dienesta noteiktā samaksas kārtība ir spēkā līdz šā gada 31.decembrim. Izmaksas tiek segtas no Āfrikas cūku mēra apkarošanas programmas, ko līdzfinansē Eiropas Savienība.
Šogad Latvijā Āfrikas cūku mēris konstatēts 872 meža un 213 mājas cūkām. Slimība skārusi 47 Latvijas novadus. Starp tiem ir arī Gulbenes novads, kur bīstamā slimība meža cūkām atklāta astoņos pagastos.
Kategorijas
- Afiša
- Sporta pasākums
- Izstāde
- Koncerts
- Balle
- Teātris
- Pasākums
- Baznīcā
- Meistarklase
- Kino
- Izlaidums
- Jauniešiem
- Senioriem
- Bibliotēkā
- Bērniem
- Tirdziņš
- Laikraksta arhīvs
- Foto un video
- Palīdzēsim ķepaiņiem!
- Mēs pamanījām!
- Citas ziņas
- Atbildam lasītājiem
- Reklāmraksti
- Veselība
- Kultūra un izklaide
- Dzīvespriekam
- Konkursi
- Horoskopi
- Sports
- Cope un medības
- Vietējās ziņas
- Kriminālziņas
- VĒLĒŠANAS 2017
- SAEIMAS vēlēšanas
- Pašvaldību vēlēšanas
- Vārds deputāta kandidātam!
- Latvijas ziņas
- Noderīgi
- Interesanti
- Eiropas Savienībā
- Laika ziņas
- Skolēnu, jauniešu aktivitātes
- Statiskas lapas
- Ceļojumi
- Ēdamprieki
- Projekti
- Projekts "Riska bērni"
- Projekts "Saimnieko gudri"
- Projekts "Kam ticēt?"
- Projekts "Medijs vai mediju izstrādājums?"
- Projekts "Paver plašāk logu no senatnes"
- Projekts "Mediju kritika"
- Projekts "10 gadi Gulbenes novadā - vai veiksmes stāsts?"
- Projekts "Rūpēsimies par vidi!"
- Projekts "Mediju projekts"
- Projekts "Vide"