Viltīgais maija laiks

Ausu, kakla un deguna ārste Sandra Smala brīdina, ka šobrīd ir kontrastaini laika apstākļi, tāpēc daudzi cilvēki sūdzas par iesnām, sāpošu kaklu un klepu. Daktere iesaka uzmanīties no krasiem kontrastiem.
“Tiklīdz kļūst siltāks laiks, cilvēkiem gribas mest nost biezākos apģērba gabalus. Kad laiks kļūst aukstāks, cilvēki atkal aizmirst uzvilkt kaut ko siltāku. Mēs tomēr esam pieraduši pie mierīga laika apstākļiem bez lieliem kontrastiem. Tiklīdz rodas kontrasti, cilvēki vairs nespēj adaptēties. Tiek plaši atvērti telpu un automašīnu logi, ieslēgti kondicionieri, turētas vaļā durvis un tamlīdzīgi. Rodas caurvējš, kas bieži nav pat sajūtams. Ja ir karsti, cilvēki cenšas iedzert aukstu ūdeni, bet mēs pie tā neesam pieraduši. Tas pats sakāms par peldēšanos. Arī aukstais ūdens rada lielu kontrastu. Cilvēkiem tomēr vispirms vajadzētu padomāt, vai tiešām vajag atraut vaļā logu, vai vajag uzreiz dzert aukstu ūdeni, vai vajag mesties ūdenī, kad vēl nav piemērota temperatūra, lai peldētos. Peldēšanās sezona ir pamazām sākusies, tāpēc cilvēkiem, kam pēc peldēšanās ir aizkritušas ausis, tomēr vajadzētu vērsties pie ārsta, lai pārliecinātos, vai vainīgs ir sēra korķis ausīs vai arī ir iekaisuši auss ārējie ceļi. Ja temperatūras kontrastu dēļ cilvēkam rodas iesnas, tad šajā laikā arī tās nevajadzētu atstāt bez ievērības, jo iesnas var izraisīt vidusauss iekaisumu. Arī šajā gadījumā noteikti ir jāmeklē palīdzība pie ārsta, lai noskaidrotu, vai šis iekaisums ir strutains vai serozs, jo tas bieži vien ir bez sāpēm. Ir sajūta, it kā ausī kaut kas šļakstētu. Iesnas var veicināt arī auss iekšējo ceļu aizkrišanu tūskas rezultātā. Šajā gadījumā tad var palīdzēt medikamenti, kas atvieglo elpošanu.
Pirmais, ar ko sākt ārstēties, tomēr ir dabas līdzekļi. Aptiekās to klāsts ir ļoti plašs. Antibiotikas tomēr lai paliek ārstu ziņā. Tās uz savu roku lietot gan nevajadzētu, jo infekcijas mainās un ne visi antibiotiķi der visām kaitēm. Nevajadzētu aizmirst par silto tvaiku elpošanu, par karstu pienu ar medu. Noteikti nevajadzētu aizrauties ar vaigu, deguna blakus dobumu sildīšanu. Tas varētu palīdzēt tikai pašā sākumā, kad ir nojausma, ka veidosies iesnas. Ja ir parādījušās iesnas vai sāpes degunā pat bez iesnām, tad to noteikti nevajadzētu darīt. Pavasarī, kad viss zied, daudziem cilvēkiem veidojas alerģiskās iesnas: asaro acis, deguns tek, grūti paelpot, ir jāšķauda. Te talkā nāks plašais antialerģisko preparātu klāsts. Arī norūdīties tomēr vajadzētu pamazām, ar mēru. Vajadzētu izsargāties arī no saules radītajiem apdegumiem, jo bieži vien saulē ir apsvilināta seja un mugura. Arī tas var radīt deguna aizlikumu,” iesaka daktere.
Kategorijas
- Afiša
- Sporta pasākums
- Izstāde
- Koncerts
- Balle
- Teātris
- Pasākums
- Baznīcā
- Meistarklase
- Kino
- Izlaidums
- Jauniešiem
- Senioriem
- Bibliotēkā
- Bērniem
- Tirdziņš
- Laikraksta arhīvs
- Foto un video
- Palīdzēsim ķepaiņiem!
- Mēs pamanījām!
- Citas ziņas
- Atbildam lasītājiem
- Reklāmraksti
- Veselība
- Kultūra un izklaide
- Dzīvespriekam
- Konkursi
- Horoskopi
- Sports
- Cope un medības
- Vietējās ziņas
- Kriminālziņas
- VĒLĒŠANAS 2017
- SAEIMAS vēlēšanas
- Pašvaldību vēlēšanas
- Vārds deputāta kandidātam!
- Latvijas ziņas
- Noderīgi
- Interesanti
- Eiropas Savienībā
- Laika ziņas
- Skolēnu, jauniešu aktivitātes
- Statiskas lapas
- Ceļojumi
- Ēdamprieki
- Projekti
- Projekts "Riska bērni"
- Projekts "Saimnieko gudri"
- Projekts "Kam ticēt?"
- Projekts "Medijs vai mediju izstrādājums?"
- Projekts "Paver plašāk logu no senatnes"
- Projekts "Mediju kritika"
- Projekts "10 gadi Gulbenes novadā - vai veiksmes stāsts?"
- Projekts "Rūpēsimies par vidi!"
- Projekts "Mediju projekts"
- Projekts "Vide"