Vecāki karsti aizstāv skolu

Daukstes pamatskolā Gulbenes novada vadība un deputāti tiekas ar skolotājiem un vecākiem
Daukstes pamatskolā Gulbenes novada domes vadība un deputāti tikās ar šīs skolas skolotājiem un vecākiem. Novada domes vadība vēlējās dzirdēt no skolotājiem un vecākiem argumentētu redzējumu un idejas, kā būt, lai Daukstes pamatskola pastāvētu arī turpmāk. Mierīga diskusija nesanāca, emociju bija daudz, bet skolas darbinieki un vecāki bija noskaņoti kareivīgi, ka skolai jāpastāv. Vairāk foto šeit.
Tikšanās sākumā Daukstes pamatskolā novada domes Izglītības, kultūras un sporta nodaļas vadītājs Arnis Šķēls klātesošajiem skaidroja, kāpēc ir nonākuši līdz šādai tikšanās reizei.
"Jau pērn tika uzsākta diskusija, kā būt ar skolu tīklu mūsu novadā, jo samazinās skolēnu skaits. Novada domē ir komisija, kas izveidojusi redzējumu, kā varētu notikt optimizācija līdz 2015.gadam. Mums ir ir jāzina, kas skolas sagaida piecu gadu laikā, lai nav neziņa skolotājiem un vecākiem," norādīja A.Šķēls.
Viņš rādīja materiālus par skolēnu skaitu novadā, skolā un attiecīgi katrā klasē.
Domes deputāti izglītības, kultūras un sporta komitejā novembra beigās jau diskutēja par trīs skolu - Ozolkalna, Daukstes un Gulbīša vidusskolas filiāles Siltāju pamatskolas turpmāko likteni.
Lai gan saprotams skolotāju un vecāku satraukums, tomēr tikšanās laikā izskanēja arī absurdi pārmetumi, piemēram, A.Šķēlam, ka viņam jāsaglabā liela alga un tāpēc jālikvidējot mazās lauku skolas. Savukārt "Dzirkstelei" lika saprast, ka tā ar savām publikācijām vainojama pie Daukstes pamatskolas skolēnu skaita samazinājuma.
Lauku skolās ir tas, kā nav citur!
Vispirms vecāki raizējās, ka tas būs dārgi maksāt biļeti, lai bērnus vestu uz citu skolu. Novada domes priekšsēdētāja S.Daudziņa paskaidroja, ka būs deviņi skolēnu autobusi un skolēniem nebūs jāmaksā biļete.
Runājot par bērnu transportēšanu uz citām skolām, kāda mamma uzsvēra problēmu ar ceļiem un laiku, ko bērniem nāksies pavadīt ceļā.
"Bērns nogurst, īpaši mazais, ja viņam agri no rīta jau ir kaut kur "jākratās". Sanāk ģimenes izārdīšana - bērns un vecāki tiek atdalīti. Cik izmaksās uz citām skolām sūtīt skolēnus - ceļa izdevumi, vai tas nemaksās vairāk? Un atlaistie skolotāji? Cik tas izmaksās? Kāpēc te nav psihologa redzējuma - bērns ir dzīvs cilvēks, par to arī jādomā! Kā viņš uzņems pārmaiņas? Lauku skolās ir tas, kas nav citur - individuāla pieeja bērnam. Te tas ir par brīvu un no sirds! Katrs skolotājs pret skolēnu izturas kā pret savu bērnu. Man ir svarīgi, lai mans bērns jūtas labi! Esmu pret skolas slēgšanu un man ir praktisks piedāvājums - tā kā mēs tīrām mežu, ir kaudzēm zaru, taisiet šķeldu, sezonai pietiks. Varbūt ir vecāki, kuri vēlas bērnus no pilsētas skolām sūtīt uz lauku skolām? Nevis slēdzam šo skolu, bet piedāvājam skolēniem šeit mācīties, jo te ir brīvas vietas. Ja skolās ir pretestība šai idejai - slēgt skolas - tātad tā nav laba," uzskata mamma.
Skolotājs Guntis Princovs skaidroja, kāpēc uz Daukstes pamatskolu nāk mācīties uz vecākajām klasēm no citām pilsētas skolām.
"Pilsētas skolās katram nav individuāla pieeja. Viņš nespēj tikt galā, tāpēc atnāk uz šejieni. Skolotāji ir gatavi ar viņiem strādāt un pieredze rāda, ka mēs tiekam galā. Vilinājumu aizmukt no skolas šeit ir mazāk. Tagad sanāk, ka mēs piedāvājam viņus sviest atpakaļ. Kāpēc viena skola, kas ir gatava, ar šādiem skolēniem nevar palikt un strādāt?" vaicā G.Princovs.
S.Daudziņa viņam atbildēja, ka var. "Bet šādi argumenti ir jebkurā lauku skolā," saka S.Daudziņa.
Daukstes pamatskolas skolēnu mamma Jana Mičule uzsvēra, ka Daukstes pamatskolas skolēni tālāk dodas mācīties uz ģimnāziju, vidusskolā un studē augstskolās.
"Es izvēlējos saviem bērniem šo skolu, jo šī ir mana dzimtā puse un daudzi vecāki, kuru bērni šeit mācās, zina, ka bērni šajā skolā jūtas emocionāli droši, šeit tiek celta bērna pašapziņa, jo ir mazi klašu kolektīvi, skolas darbinieku attieksme ir vienāda neatkarīgi no materiālā stāvokļa un statusa, kā arī ir izstrādāta individuāla pieeja katram skolēnam mācību procesā," sacīja J.Mičule.
Skola ir renovēta no jumta līdz pamatiem
Bijusī Daukstes pamatskolas direktore Edīte Kanaviņa aizstāvēja skolotājus, kas ir ieguvuši divas un pat trīs augstākās izglītības par saviem līdzekļiem. Tagad ir jāatdod kredīti.
"Esam apzinīgi pildījuši visas prasības. Tagad pasakām - skolotāj, tev darba nav, bet kredītsaistības ir," uzsvēra E.Kanaviņa.
Uzņēmējs, daukstēnietis Aivars Brūniņš arī argumentēja skolas pastāvēšanu.
"Skola ir renovēta no jumta līdz pamatiem, ir jauna apkures sistēma. Mums ir jābūt spēcīgākiem un jādomā, ko darīt un kā piesaistīt bērnus, piemēram, citur ir kristīgās skolas, sporta skolas. Varbūt mēs varam izveidot šeit poligonu ar ceļa zīmēm, un skolēniem šeit būtu iespēja iegūt tiesības," viņš pauž savu ideju.
Šādas tikšanās jau ir notikušas arī Ozolkalna un Gulbīša vidusskolas Siltāju pamatskolā, par šo skolu un Daukstes pamatskolas turpmāko likteni deputāti turpinās diskutēt izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdē 22.decembrī. Galīgais lēmums tiks pieņemts domes sēdē 29.decembrī.
Kategorijas
- Afiša
- Sporta pasākums
- Izstāde
- Koncerts
- Balle
- Teātris
- Pasākums
- Baznīcā
- Meistarklase
- Kino
- Izlaidums
- Jauniešiem
- Senioriem
- Bibliotēkā
- Bērniem
- Tirdziņš
- Laikraksta arhīvs
- Foto un video
- Palīdzēsim ķepaiņiem!
- Mēs pamanījām!
- Citas ziņas
- Atbildam lasītājiem
- Reklāmraksti
- Veselība
- Kultūra un izklaide
- Dzīvespriekam
- Konkursi
- Horoskopi
- Sports
- Cope un medības
- Vietējās ziņas
- Kriminālziņas
- VĒLĒŠANAS 2017
- SAEIMAS vēlēšanas
- Pašvaldību vēlēšanas
- Vārds deputāta kandidātam!
- Latvijas ziņas
- Noderīgi
- Interesanti
- Eiropas Savienībā
- Laika ziņas
- Skolēnu, jauniešu aktivitātes
- Statiskas lapas
- Ceļojumi
- Ēdamprieki
- Projekti
- Projekts "Riska bērni"
- Projekts "Saimnieko gudri"
- Projekts "Kam ticēt?"
- Projekts "Medijs vai mediju izstrādājums?"
- Projekts "Paver plašāk logu no senatnes"
- Projekts "Mediju kritika"
- Projekts "10 gadi Gulbenes novadā - vai veiksmes stāsts?"
- Projekts "Rūpēsimies par vidi!"
- Projekts "Mediju projekts"
- Projekts "Vide"