Dzirkstele.lv ARHĪVS

Pārsteidz ar izciliem panākumiem

Pārsteidz ar izciliem panākumiem

Gulbenes mūzikas skolas audzēkņi guvuši ļoti labus panākumus starptautiskajā jauno izpildītāju konkursā “Gradus Ad Parnassum” Kauņā, Lietuvā.


Konkurss “Gradus Ad Parnassum” notiek reizi trijos gados. Šogad konkursā piedalījās 214 dalībnieki no astoņām pasaules valstīm vecumā no 6 līdz 19 gadiem. Kā atzīst mūsu mūzikas skolas pedagogi, kuru audzēkņi piedalījās konkursā, izpildītāju mākslinieciskais līmenis bija loti augsts. Mūsu mūzikas skolu konkursā pārstāvēja 4. klavieru klases audzēkne Keita Keisija Gāršniece (skolotāja Inga Kalniņa), 1. flautas klases audzēkne Annija Iļjenko, 3.flautas klases audzēkne Paula Milakne (abām – skolotāja Inga Driķe), 6. eifonija klases audzēknis Reinis Lūkins (skolotājs Donāts Veikšāns). Latviju konkursā vēl pārstāvēja arī Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas audzēkņi.



Mūsu mūzikas skolas audzēkņi guvuši ievērojamus panākumus un arī lielisku pieredzi. Annijas grupā sniegumu rādīja ļoti spēcīgi un talantīgi jaunie izpildītāji. Kā atzīst I.Driķe, viņa pirmo reizi devusies uz šādu starptautisku konkursu ar 1.klases audzēkni un viņai ir gandarījums par Anniju. Viņa konkursā startējusi ar programmu, kas varētu atbilst 5.klasei. Annijas sniegumu žūrija novērtēja ar 2.vietu. “Paulas grupā pirms viņas uzstāšanās mums bija iespēja dzirdēt septiņu citu dalībnieku uzstāšanos un visas tās bija izcilas. Nākamā uzstājās Paula un arī viņa rādīja izcilu sniegumu. Visu bērnu uzstāšanās tiešām bija līdzvērtīgas. Paulai žūrija piešķīra 3.vietu,” stāsta I.Driķe. Reinis uzstājās vienā grupā ar koledžas un mūzikas akadēmijas studentiem. Kā atzīst pedagogi, gaidot rezultātus, viņi sprieduši, ka arī Reinis ir pelnījis labu rezultātu, tādēļ bijis tiešām prieks uzzināt, ka Reiņa sniegumu žūrija novērtējusi ar Diplomu. Arī Keita Keisija savā grupā izcīnīja Diplomu. Skolotāja I.Kalniņa atzīst, ka arī Keita rādījusi līdzvērtīgi augstu sniegumu citiem viņas grupas dalībniekiem.


“Pianistiem un stīdziniekiem varbūt šajā konkursā bija nedaudz vieglāk, jo atsevišķi tika izdalīts tikai šis konkrētais instruments, savukārt visi pūšaminstrumenti, kā arī sitaminstrumenti tika vērtēti kopā, bet katrs instruments taču ir ar savu specifiku, krāsu, muzikalitāti, tādēļ pūšamo un sitaminstrumentu grupas dalībniekiem bija ļoti grūti konkurēt. Protams, uz šo konkursu varēja braukt gūt pieredzi, bet, lai cīnītos ar citiem, viennozīmīgi bija jābūt spīdošiem,” saka D.Veikšāns. “Patīkami bija apzināties, ka šajā konkursā mūsu domas sakrita ar žūrijas domām, kas bieži vien tomēr konkursos nenotiek. Tiešām prieks, ka bērni netika vērtēti pēc tā, kas viņi ir vai no kurienes viņi ir, bet tieši pēc viņu snieguma,” saka I.Driķe.


Pedagogi atzīst, ka panākumi, kādi ir gūti šajā konkursā, ir iespējami, pateicoties sadarbībai starp viņiem un vecākiem, un arī pašiem audzēkņiem, kas ar lielu aizrautību apgūst savus instrumentus.


Konkursa laikā mūsu mūzikas skolas pārstāvjiem arī izdevās nodibināt draudzīgas saites ar R.Gliera Kaļiņingradas mūzikas skolu.