Aku vāki joprojām grab

“Kāpēc aku vāki Blaumaņa ielā joprojām grab? Kāpēc netiek veikti nekādi pasākumi, lai novērstu šo problēmu?” “Dzirkstelei” jautā kāds gulbenietis.
Gulbenes pilsētas pārvaldes vadītājs Gints Āboliņš “Dzirkstelei” saka, ka aku vāki grab ne tikai Gulbenē, bet arī Jēkabpilī, Balvos, Alūksnē un Rīgā. Grabošo aku vāku nomaiņa – tas esot ļoti dārgs risinājums. Izdevīgāk meklēt citas metodes grabēšanas mazināšanai, saka G.Āboliņs. Piemēram, pagājušajā gadā šādas pašas sūdzības bijušas par Brīvības ielu Gulbenē. Veikti pasākumi aku vāku absorbēšanai. Ja ir kāds konkrēts grabošs, bīstams akas vāks, pilsētas pārvalde lūdz konkretizēt adresi, lai varētu izvērtēt situāciju. Var zvanīt G.Āboliņam uz tālruņa numuriem 64472985 vai 29434614, kā arī rakstīt uz e-pastu “gints.abolins@gulbenesdome.lv”. “Grabēšana rodas, dzelzim sitoties pret dzelzi. Jāsaprot, ka pēc konstrukcijas tas ir tā: uz čuguna pamatnes tiek uzlikts čuguna vāks. Ja pāri brauc lielāks transportlīdzeklis, notiek vibrācijas. Pēc tehnoloģijas šiem vākiem nav paredzētas nekādas blīves! Mums ir bijusi doma vispār aizmetināt tos vākus, bet tad vēlāk būtu problēma nepieciešamības gadījumā tos noņemt,” skaidro G.Āboliņš.
Akas Blaumaņa ielā ir ieliktas nevis pirms diviem gadiem veiktās ceļa rekonstrukcijas laikā, bet jau pirms tam – saistībā ar pilsētas ūdensvada un kanalizācijas tīklu paplašināšanas projektu jau 2009.gadā. To “Dzirkstelei” saka Gulbenes novada domes Īpašumu pārraudzības nodaļas vadītājs Zintis Skopāns.
“Dzirkstele” jau maijā rakstīja par aku vāku grabēšanu Blaumaņa ielā. Kāda gulbeniete laikrakstam pastāstīja par redzēto šausminošo gadījumu, kad braucoša automašīna izsita no ielas akas vāku un tas gandrīz vai uzlidojis virsū tuvumā esošai velosipēda vadītājai. Gulbenieši laikrakstam saka – pagājis mēnesis, bet vāki kā grabējuši, tā grab un problēma nav novērsta. Z.Skopāns laikrakstam saka – ar šāda veida pretenzijām iedzīvotājiem ir jāvēršas pie pilsētas pārvaldes vadītāja Ginta Āboliņa. “Viņš var dot rīkojumu novērst situāciju, kaut ko mainīt, rekonstruēt, ja kādas no akām ir bīstamas,” saka Z.Skopāns. Viņš arī bilst, ka jebkurā publiskajā iepirkumā tiek izraudzīts lētākais piedāvājums. Rezultātā cieš kvalitāte.
“Kamēr iepirkumos vinnēs lētākais piedāvājums, tikmēr nekas labs nav gaidāms,” konstatē Z.Skopāns. Taču viņš uzsver – arī mazkvalitatīvam veikumam ir sertifikāts, garantijas termiņš. “Ne jau velti pirms ceļa remonta tiek prognozēta transporta plūsmas intensitāte. No tā ir atkarīgi būvmateriālu izvēle,” viņš piebilst.
Kategorijas
- Afiša
- Sporta pasākums
- Izstāde
- Koncerts
- Balle
- Teātris
- Pasākums
- Baznīcā
- Meistarklase
- Kino
- Izlaidums
- Jauniešiem
- Senioriem
- Bibliotēkā
- Bērniem
- Tirdziņš
- Laikraksta arhīvs
- Foto un video
- Palīdzēsim ķepaiņiem!
- Mēs pamanījām!
- Citas ziņas
- Atbildam lasītājiem
- Reklāmraksti
- Veselība
- Kultūra un izklaide
- Dzīvespriekam
- Konkursi
- Horoskopi
- Sports
- Cope un medības
- Vietējās ziņas
- Kriminālziņas
- VĒLĒŠANAS 2017
- SAEIMAS vēlēšanas
- Pašvaldību vēlēšanas
- Vārds deputāta kandidātam!
- Latvijas ziņas
- Noderīgi
- Interesanti
- Eiropas Savienībā
- Laika ziņas
- Skolēnu, jauniešu aktivitātes
- Statiskas lapas
- Ceļojumi
- Ēdamprieki
- Projekti
- Projekts "Riska bērni"
- Projekts "Saimnieko gudri"
- Projekts "Kam ticēt?"
- Projekts "Medijs vai mediju izstrādājums?"
- Projekts "Paver plašāk logu no senatnes"
- Projekts "Mediju kritika"
- Projekts "10 gadi Gulbenes novadā - vai veiksmes stāsts?"
- Projekts "Rūpēsimies par vidi!"
- Projekts "Mediju projekts"
- Projekts "Vide"