Ar Baltijas ceļa fotogrāfijām papildināsim Gadsimta albumu

Atzīstot Baltijas ceļu par pasaules mēroga nozīmīgu notikumu, kas rokrokā pulcējis vairāk nekā divus miljonus cilvēku Latvijā, Lietuvā un Igaunijā 1989. gada 23. augustā cīņā par neatkarības atgūšanu, 2009. gadā dokumentārais mantojums par Baltijas ceļu tika iekļauts UNESCO programmas “Pasaules atmiņa” starptautiskajā reģistrā. Pieminot Baltijas ceļa gadadienu, šogad ikviens aicināts pārskatīt savus ģimenes arhīvus, lai tajā atrodamās Baltijas ceļu atspoguļojošās fotogrāfijas pievienotu virtuālajam Gadsimta albumam.
Pašreiz Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā, Brīvības bulvārī 32, Rīgā apskatāma izstāde “Latvijas gadsimts” – 68 Latvijas muzeju kopīgs veltījums valsts simtgadei. Tā vēsta par Latvijas vēstures ritumu un to, kā šajā ceļā saglabājusies un mainījusies doma par neatkarību – gan valstiskā, gan personiskā izpratnē. Viens no izstādes projektiem ir Gadsimta albums – virtuāla galerija, kurā par Latvijas valsts 100 gadiem vēsta cilvēku iesūtītas fotogrāfijas un stāsti no ģimenes un darba arhīviem.
“Šogad, pieminot Baltijas ceļa gadadienu, aicinām pārmeklēt personīgos, draugu un radinieku bilžu krājumus un papildināt Gadsimta albumu ar jaunām fotogrāfijām par šo notikumu, lai kuplinātu atmiņas par Baltijas ceļu un darītu tās zināmas citiem,“ aicina Latvijas Nacionālā vēstures muzeja pārstāve Astrīda Burbicka. Fotogrāfiju pievienošana virtuālai galerijai iespējama vietnē www.latvijasgadsimts.lv/albums.
Savukārt rakstītie Baltijas ceļa stāsti, kas pēc UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas ierosmes apkopoti 2014. gadā, ikvienam pieejami elektroniskā stāstu vietnē: http://www.thebalticway.eu/stasti.
Baltijas ceļš starptautiski tika atzīts par unikālu solidāru rīcību mierīgā masu demonstrācijā, kas notika 1989. gada 23. augustā. Tās laikā vairāk nekā divi miljoni cilvēku sadevās rokās 600 km garā cilvēku ķēdē cauri trim Baltijas valstīm, vienojot Igauniju, Latviju un Lietuvu centienos pēc brīvības. UNESCO par vērtīgiem atzinis dokumentus, kas saistīti ar Baltijas ceļa organizēšanu un norisi. Kopumā nominācijā iekļauti 38 dokumenti no visām trim Baltijas valstīm.
UNESCO ir specializēta Apvienoto Nāciju Organizācijas aģentūra, kas apvieno 195 valstis visā pasaulē savstarpējai sadarbībai izglītības, zinātnes, kultūras, komunikācijas un informācijas jomā, lai sekmētu mieru, sabiedrības labklājību un ilgtspējīgu attīstību. Latvija pievienojās UNESCO 1991. gadā, bet kopš 1994. gada izveidotā UNESCO Latvijas Nacionālā komisija nodrošina UNESCO programmu īstenošanu Latvijā un rūpējas par Latvijas interešu un pieredzes pārstāvniecību UNESCO darbības jomās starptautiski.
Kategorijas
- Afiša
- Sporta pasākums
- Izstāde
- Koncerts
- Balle
- Teātris
- Pasākums
- Baznīcā
- Meistarklase
- Kino
- Izlaidums
- Jauniešiem
- Senioriem
- Bibliotēkā
- Bērniem
- Tirdziņš
- Laikraksta arhīvs
- Foto un video
- Palīdzēsim ķepaiņiem!
- Mēs pamanījām!
- Citas ziņas
- Atbildam lasītājiem
- Reklāmraksti
- Veselība
- Kultūra un izklaide
- Dzīvespriekam
- Konkursi
- Horoskopi
- Sports
- Cope un medības
- Vietējās ziņas
- Kriminālziņas
- VĒLĒŠANAS 2017
- SAEIMAS vēlēšanas
- Pašvaldību vēlēšanas
- Vārds deputāta kandidātam!
- Latvijas ziņas
- Noderīgi
- Interesanti
- Eiropas Savienībā
- Laika ziņas
- Skolēnu, jauniešu aktivitātes
- Statiskas lapas
- Ceļojumi
- Ēdamprieki
- Projekti
- Projekts "Riska bērni"
- Projekts "Saimnieko gudri"
- Projekts "Kam ticēt?"
- Projekts "Medijs vai mediju izstrādājums?"
- Projekts "Paver plašāk logu no senatnes"
- Projekts "Mediju kritika"
- Projekts "10 gadi Gulbenes novadā - vai veiksmes stāsts?"
- Projekts "Rūpēsimies par vidi!"
- Projekts "Mediju projekts"
- Projekts "Vide"