Joprojām aktuālas ir mazo velosipēdistu traumas

Attiecībā uz pusaudžiem un motorolleriem šogad nav būtiski mainījušies pārkāpumi vai palielinājies to skaits - pārsvarā brauc bez OCTA, neievēro ceļa zīmes vai brauc bez ķiveres. Par to “Dzirksteli” informē Satiksmes uzraudzības rotas vecākā inspektore Valda Gibala-Lesiņa.
Viņa stāsta, ka pusaudži vairāk kārto vadītāja tiesības, bet diemžēl tas nav rādītājs, ka viņi ievēro ceļu satiksmes noteikumus. Ir bijuši vairāki ceļu satiksmes negadījumi, kad nav ievērota droša distance un pusaudzis nav spējis noreaģēt, arī skatīšanās apkārt, nevis uz ceļu, ir cēlonis sadursmēm. Lai nodrošinātu ceļu satiksmes drošību, braucot ar mopēdiem, ir jābrauc pa attiecīgā virziena joslu, iespējami tuvāk labajai malai, vienam aiz otra, nevis baros pa visu ceļu. Ceļu satiksmes noteikumos ir noteikts maksimālais mopēda braukšanas ātrums - 45 kilometri stundā.
Viņa norāda, ka joprojām aktuālas ir mazo velosipēdistu gūtās traumas, kur liela daļa atbildības būtu jāuzņemas arī vecākiem. “Braukt ar velosipēdu ceļu satiksmē patstāvīgi atļauts personai, kura ir sasniegusi 10 gadu vecumu un kurai ir vadīšanas tiesības. Bērnam līdz 12 gadu vecumam, braucot ar velosipēdu, galvā jābūt aizsprādzētai aizsargķiverei. Diemžēl sabiedrībā valda uzskats, ka šīs prasības, tāpat kā drošības jostu lietošana, ir jāievēro tikai tāpēc, ka policija var pārbaudīt un uzlikt sodu. Cilvēkiem jāsaprot, ka ķivere bērnu var pasargāt. Arī vecākiem bērnam ir jāizskaidro un jāmāca, kā rīkoties situācijās, ja ir noticis negadījums, piemēram, bērns, vadot velosipēdu, ir uzbraucis stāvošam transportlīdzeklim vai pats bijis par iemeslu negadījuma izraisīšanai. Ja ģimenēs nerunās par šādām lietām, paši vecāki nerādīs piemēru, tad arī ne vienmēr bērns skolā sadzirdēs un iemācīsies ievērot noteikumus,” uzsver V.Gibala-Lesiņa.
No 3. līdz 9.septembrim visā valstī tika organizēti plānveida satiksmes uzraudzības pasākumi ar mērķi pievērst pastiprinātu uzmanību drošības jostu lietošanai (īpaši transportlīdzekļa aizmugurē sēdošiem pasažieriem) un bērnu sēdeklīšu izmantošanai. Tika pievērsta pastiprināta uzmanība izglītības iestādēm, bērnudārziem. “Konstatēti vairāki gadījumi, kad vecāki bērnus pārvadā bez atbilstoša sēdeklīša, kā arī bērni, braucot transportlīdzeklī, nebija piesprādzēti ar drošības jostām, turklāt arī paši vecāki tās nelietoja. Visos gadījumos tika izteikti mutvārdu aizrādījumi un vecāki aicināti ievērot paši noteikumus un parūpēties arī par savu bērnu drošību,” stāsta V.Gibala-Lesiņa.
Kategorijas
- Afiša
- Sporta pasākums
- Izstāde
- Koncerts
- Balle
- Teātris
- Pasākums
- Baznīcā
- Meistarklase
- Kino
- Izlaidums
- Jauniešiem
- Senioriem
- Bibliotēkā
- Bērniem
- Tirdziņš
- Laikraksta arhīvs
- Foto un video
- Palīdzēsim ķepaiņiem!
- Mēs pamanījām!
- Citas ziņas
- Atbildam lasītājiem
- Reklāmraksti
- Veselība
- Kultūra un izklaide
- Dzīvespriekam
- Konkursi
- Horoskopi
- Sports
- Cope un medības
- Vietējās ziņas
- Kriminālziņas
- VĒLĒŠANAS 2017
- SAEIMAS vēlēšanas
- Pašvaldību vēlēšanas
- Vārds deputāta kandidātam!
- Latvijas ziņas
- Noderīgi
- Interesanti
- Eiropas Savienībā
- Laika ziņas
- Skolēnu, jauniešu aktivitātes
- Statiskas lapas
- Ceļojumi
- Ēdamprieki
- Projekti
- Projekts "Riska bērni"
- Projekts "Saimnieko gudri"
- Projekts "Kam ticēt?"
- Projekts "Medijs vai mediju izstrādājums?"
- Projekts "Paver plašāk logu no senatnes"
- Projekts "Mediju kritika"
- Projekts "10 gadi Gulbenes novadā - vai veiksmes stāsts?"
- Projekts "Rūpēsimies par vidi!"
- Projekts "Mediju projekts"
- Projekts "Vide"