Kas ir vairāk nepieciešams?

Gulbenes novada dome ar 17 deputātu gudro galvu atbalstu klajā nākusi ar kārtējo miljonu projektu neapdzīvotajā laukumā pretī stadionam būvēt daudzfunkcionālu atpūtas kompleksu visām paaudzēm – piknikiem, tūrismam, lasīšanai un skrituļslēpošanai. Vai Gulbenei šis komplekss vajadzīgs un kas vairāk nepieciešams gulbeniešiem?
Aicinu uz diskusiju saprātīgos Gulbenes novada iedzīvotājus saprātīgi izvērtēt to, kas mums ir un kas vairāk nepieciešams sportam un aktīvajai atpūtai. Mazajiem atpūtai ir sakārtots Jaunatnes parks, arī pilsētas centrā – skaista strūklaka. Lasītava, ko mums piedāvā atpūtas laukumā, ir pie bibliotēkas, uz Gulbenes bibliotēku brauc mācīties citu valstu bibliotēku darbinieki. Stadionā ir uzbūvēts labas kvalitātes moderns skrejceļš. Stadionam trūkst vajadzīgā aprīkojuma – barjeru, augstlēkšanas matraču un iekārtu. Stadionam nepieciešama elektroniskā skriešanas un soļošanas rezultātu fiksēšanas iekārta, kas uz sacensībām tiek izīrēta no Madonas, tā regulāri tērējot simtiem eiro novada sporta līdzekļu. Iespējams, šeit vietā ir jautājums – cik neatlaidīgi sporta darbinieki ir startējuši projektos par stadiona aprīkojumu? Stadionā daļēji izbūvēta rollerslēpošanas un skrituļslidošanas trase, ko iespējams pagarināt, sportojot pa Parka ielu un Rēzeknes ceļu. Vai mums vajag trīs rollerslēpošanas trases, jo kaut ko līdzīgu izbūvēja arī olimpiskais centrs? Pagājušajā gadā izdevumā “Sporta Avīze” bija publicēta informācija, ka Gulbenē vienīgā vieta, kur sezonā var slēpot, ir olimpiskā kluba slēpošanas trase. Aizvadītajā sezonā Gulbenē slēpot varēja vienā labi uzturētā trasē un četrās vienkāršās trasēs, bet tādu olimpiskā kluba trasi nezinu. Vienkārši kāds māna Latvijas sporta sabiedrību. Gulbeniešiem nevajag daudzmiljonu atpūtas kompleksu, jo vietu, kur atpūsties, pietiek, bet piknikus rīkot jābrauc uz ūdeņiem – uz ezeriem. Sportistiem, bērniem un pieaugušajiem, arī veterāniem, nepieciešama mākslīgā sniega trase līdz 1000 metriem aiz bijušās alus darītavas teritorijas, kurā ir visi priekšnosacījumi – neliels paugurains reljefs un arī upītes ūdens sniega ražošanai ir pieejams.
Liela problēma jaunatnes sportam ir sporta laukums pie sporta centra, kurš apkalpo trīs skolas. Visu šo skolu audzēkņi pēc stundām vai treniņiem sūdzas par to, ka sāp kājas pēc skriešanas pa cieto skrejceļu. Pēc amerikāņu sporta zinātnieku atzinuma skrējēji triec kāju pa skrejceļu ar smagumu, kas 3-4 reizes pārsniedz sportista svaru. Tiešām cietais celiņa segums ir līdzīgs asfalta segumam, tas ir nelīdzens un pēc lietus tajā daudzajās bedrēs uzkrājas ūdens, bet pirmais celiņš līdzinās purvā iemītai taciņai. Pēc katras aizvadītās ziemas uz celiņa parādās puni – notiek rūgšanas process. Celiņš nokalpojis gandrīz desmit gadus. Lai atjaunotu celiņu, izbūvētu drenējošo 30 centimetru smilts slāni, 20 centimetru šķembu segu asfaltbetonā, kārtu 10 centimetru biezumā un virskārtu, nepieciešams līdz 125 000 eiro. Cerēsim, ka starpvalstu projektā izdosies sakārtot vismaz daļu Spārītes parka un, laikam jau es kārtējo reizi atkārtošos, piecu kilometru veselības trasi, kas savienotu sporta centru, Spārītes parku un Emzes parku, to iespējams izbūvēt, piepūlējot smadzenes, bez jebkādiem izdevumiem - vienkārši nodrošinot parkam pieejamību un aizberot dažas bedres. Deputāta kungi, saprātīgi izlemiet, kas jādara vispirms un kas ir vairāk nepieciešams! Un, ja tie miljoni tik viegli pieejami, varbūt to atpūtas kompleksu var nomainīt pret peldbaseinu, ja jūs uzskatāt, ka Gulbenes novada ekonomika var to pavilkt, par ko stipri šaubos, jo sporta līdzekļi pagājušajā gadā tika samazināti. Nauda, pirms tā tiek tērēta, ir jānopelna! Cik maksās ikgadēja kompleksa uzturēšana?
Uzziņai
Gulbenes novada pašvaldība tuvāko divu gadu laikā plāno izveidot aktīvās atpūtas kompleksu Gulbenē – zaļajā zonā O.Kalpaka ielā iepretim stadionam. Pirmo tikšanos ar iedzīvotājiem par atpūtas kompleksa izveidi pašvaldība organizē rīt, 17.oktobrī, pulksten 18.00 Gulbenes novada pašvaldības administrācijas ēkas 3.stāva zālē.
Daudzfunkcionālā atpūtas kompleksa (rotaļlaukumi, aktīvās atpūtas vietas, piknika zonas) izveide plānota aptuveni trīs hektāru platībā. Galīgais lēmums par iekārtām un aktivitātēm tiks pieņemts pēc plašākām diskusijām ar sabiedrību. Aptuvenās kompleksa izveides izmaksas ir 1,5 miljoni eiro un tiks segtas no pašvaldības budžeta līdzekļiem.
Kategorijas
- Afiša
- Sporta pasākums
- Izstāde
- Koncerts
- Balle
- Teātris
- Pasākums
- Baznīcā
- Meistarklase
- Kino
- Izlaidums
- Jauniešiem
- Senioriem
- Bibliotēkā
- Bērniem
- Tirdziņš
- Laikraksta arhīvs
- Foto un video
- Palīdzēsim ķepaiņiem!
- Mēs pamanījām!
- Citas ziņas
- Atbildam lasītājiem
- Reklāmraksti
- Veselība
- Kultūra un izklaide
- Dzīvespriekam
- Konkursi
- Horoskopi
- Sports
- Cope un medības
- Vietējās ziņas
- Kriminālziņas
- VĒLĒŠANAS 2017
- SAEIMAS vēlēšanas
- Pašvaldību vēlēšanas
- Vārds deputāta kandidātam!
- Latvijas ziņas
- Noderīgi
- Interesanti
- Eiropas Savienībā
- Laika ziņas
- Skolēnu, jauniešu aktivitātes
- Statiskas lapas
- Ceļojumi
- Ēdamprieki
- Projekti
- Projekts "Riska bērni"
- Projekts "Saimnieko gudri"
- Projekts "Kam ticēt?"
- Projekts "Medijs vai mediju izstrādājums?"
- Projekts "Paver plašāk logu no senatnes"
- Projekts "Mediju kritika"
- Projekts "10 gadi Gulbenes novadā - vai veiksmes stāsts?"
- Projekts "Rūpēsimies par vidi!"
- Projekts "Mediju projekts"
- Projekts "Vide"