Dzirkstele.lv ARHĪVS

Eiropas vēlēšanu nedēļa - uzzini, kad, kur un kā balsot!

Eiropas vēlēšanu nedēļa - uzzini, kad, kur un kā balsot!

Kad, kur un kā balsot?
Eiropas vēlēšanas Latvijā notiks 25. maijā, un katram jābalso konkrētā iecirknī. Ja pats/-i vai radi/paziņas nav saņēmuši informatīvo vēstuli, savu iecirkni var viegli noskaidrot www.pmlp.gov.lv vai pa tālruni 67049999.
No 22. līdz 24. maijam notiks iepriekšējā balsošana:

  • 22. maijā no plkst. 17:00 līdz 20:00
  • 23. maijā no plkst. 9:00 līdz 12:00
  • 24. maijā no plkst. 10:00 līdz 16:00

Šajās trīs dienās vari balsot jebkurā (gan savā, gan citā) iecirknī visā Latvijā.

Vairāk


Kāpēc balsot Eiropas vēlēšanās?
Pirmkārt, 80% Latvijas likumu balstīti ES lēmumos. Jūsu balss ietekmē, kuri cilvēki pieņems likumus Eiropas līmenī, kas vistiešākajā veidā attieksies uz Jums.
Citi iemesli


ES + es = varu
Latvija Eiropas Savienībā ir jau 15 gadus. 72% iedzīvotāju uzskata, ka esam no tā ieguvuši. Eiropas Savienībai patlaban nav tie vieglākie laiki, un Brexit pierāda, ka katrai balsij ir nozīme.
Kā ES strādā Jūsu labā?


Es balsošu!
Cilvēki visvairāk uzticas saviem radiem un draugiem, tāpēc, lūdzu, nāciet mums talkā un atgādiniet par Eiropas vēlēšanām savējiem. Pārrunājiet Eiropas vēlēšanas mājās, darbavietā vai dalieties ar informāciju sociālajos tīklos, piemēram, uzliekot Facebook “ādiņu” “25.maijā būšu iecirknī”.
Uzlikt “ādiņu”


Izdari savu izvēli!
Eiropas Parlamenta vēlēšanām sarakstus iesniegušas 16 partijas. Ar to programmām var iepazīties Centrālās vēlēšanu komisijas lapā.
Lai atvieglotu izvēli, vairāki mediji piedāvā pārbaudīt, kā sakrīt Jūsu un politiķu redzējums par ES nākotni. Ziņu aģentūra LETA šādu rīku piedāvā portālā “Es & ES”, savukārt Latvijas Radio ziņu dienests un sabiedrisko mediju portāls “Lsm.lv” izstrādājis “Partiju šķirotavu”.