Dzirkstele.lv ARHĪVS

Realizē savu sapni par muzeju

Inita Savicka

2020. gada 9. jūnijs 00:00

165
Realizē savu sapni par muzeju

Rīdziniece un vēstures pētniece Daina Ozola ir paveikusi lielu darbu un Jaungulbenē “Vešas mājā” iekārtojusi Jaungulbenes tūrisma un informācijas centru-muzeju. Pagājušās nedēļas nogalē tas neformālā gaisotnē tika svinīgi atklāts.
“Dzirkstele” jau rakstīja, ka D.Ozola no pašvaldības nomā “Vešas māju”. Ēka, kas būvēta 19.gadsimta otrajā pusē, atrodas senās muižas teritorijā. Tā ir vietējas nozīmes arhitektūras piemineklis.
“Esmu lepna, ka mēs visi esam paveikuši fantastisku darbu!” atklājot “Vešas mājā” tūrisma un informācijas centru-muzeju, teica muzeja vadītāja D.Ozola. Viņa atzina, ka bez savas palīgu komandas to nebūtu spējusi paveikt. “Ideja par muzeju man radās vismaz pirms četriem gadiem. Kad pirmo reizi ieraudzīju šo namu, es sapratu, ka te būs muzejs. Šī doma mani nepameta ne uz mirkli. Šogad es ķēros vērsim pie ragiem un beidzot nolēmu realizēt savu sapni par muzeju. Ņemiet par labu, kāds tas ir! Te ir ieguldīts daudz darba, un, kā mans bērns teica, šis muzejs nav tikai man vai jums, bet visai Latvijai, jo Jaungulbene ir unikāla ar to, ka te ir pils. Pauls fon Tranzē, kurš uzcēla pili un šīs ēkas, ir bijis unikāls cilvēks,” uzsvēra D.Ozola.
Ar klusuma brīdi viņa aicināja pieminēt Anitu Liniņu, jo viņa ir tā, kas prata aizraut vēstures pasaulē, kad Jaungulbenē saimniekoja Tranzē dzimta. “Ja nebūtu viņas, es nezinātu lielāko daļu,” atzina D.Ozola.
Viņa priecājas, ka Jaungulbenes tūrisma un informācijas centrs-muzejs saņēmis dāvinājumu no Induļa Vesmaņa un Maijas Vesmanes-Johannes (Vācija) tēva Aleksandra Evalda Vesmaņa - skautu jostu un etviju, kā arī ir citus nozīmīgus dāvinājumus muzejam. Ikvienam tagad būs iespēja tos aplūkot.
D.Ozola arī informēja, ka ikdienā šajā tūrisma un informācijas centrā-muzejā strādās jaungulbeniete Jautrīte Glāzniece. “Viņa ir muzeja dvēsele,” teica D.Ozola.
Svinīgajā atklāšanā piedalījās arī Iveta Kovtuņenko, kuru pazīstam kā bijušo aģentūras “Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs” direktori. Viņa apbrīno D.Ozolas entuziasmu, enerģiju un darba sparu. “Tavs fantastiskais darbošanās dzinulis, Jaungulbenes vēstures pētīšana - tas ir apbrīnas vērts! Paldies tev par radīto iespēju palīdzēt un paldies par lielisko rezultātu!” teica I.Kovtuņenko.
Arī Jaungulbenes pagasta pārvaldes vadītājs Aleksandrs Vasiļjevs vēlēja D.Ozolai, lai netrūkst spēka turpināt!