SPKC piesardzības pasākumu ABC, jauno mācību gadu uzsākot
2020. gada 31. augusts 13:24
Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) īpaši aicina ikvienu vecāku uz atbildīgu rīcību Covid–19 piesardzības pasākumu ievērošanā, lai jaunais mācību gads tiktu aizvadīts veiksmīgi. Lai gan ir mazināti ierobežojumi un izglītības iestādi var apmeklēt klātienē, ir svarīgi apzināties, ka risks inficēties joprojām pastāv un šobrīd svarīgi būt informētiem, kā pasargāt sevi un savu ģimeni no riska inficēties ar Covid–19.
SPKC speciālisti aicina vecākus ar bērniem pārrunāt, vienkāršā valodā skaidrojot, personīgās higiēnas jautājumus, kas ir veselības pamats. Izskaidrojiet bērniem, ka neskaitāmas reizes dienā cilvēks nonāk saskarē ar priekšmetiem (skārienjutīgās ierīces, durvju rokturi, kāpņu margas, rotaļlietas, priekšmeti mājās, skolā, veikalā un sabiedriskajā transportā), uz kuriem atrodas mikrobi un roku mazgāšana ir pirmais aizsardzības pasākums. No tā, cik pareizi, rūpīgi un bieži tiek mazgātas rokas, ir atkarīga gan paša bērna, gan apkārtējo cilvēku veselība. Māciet bērnu ar savu piemēru, jo, bērns pieaugot, pārņem ģimenē iedibinātās tradīcijas un veselībai svarīgos paradumus, kā, piemēram, roku mazgāšanas un elpceļu higiēnas kultūru, kas saglabājas visas mūža garumā.
Tikpat svarīgi bērnam ir izskaidrot drošas distances ievērošanas nozīmi. Ģimenē pārrunājiet, ka Covid–19 izplatās, kontaktējoties ar inficētu personu, ar sīkiem pilieniem, kas rodas inficētajai personai runājot, šķaudot vai klepojot, kā arī netieša kontakta ceļā, pieskaroties virsmām un priekšmetiem, kas piesārņoti ar izdalījumiem no elpceļiem. Māciet bērnam nelikt rokas pie sejas, ja tās netīras. Noskatieties kopā ar bērnu video, kurā paskaidrots kā izplatās Covid–19 un kā sevi pasargāt, un sniedziet bērnam atbildes un viņu interesējošiem jautājumiem. Tāpat ģimenes lokā izvērtējiet publisku pasākumu apmeklējumus, jo vietās, kur pulcējas lielāks skaits cilvēku, inficēšanās risks pieaug.
Lai ātrāk uzzinātu, vai kāds no ģimenes ir bijis kontaktā ar Covid-19 saslimušo, izmantojiet lietotni „Apturi Covid”, kas pasargās ģimeni, kolēģus, draugus un pārējos iedzīvotājus, jo, esot informēti, varēsiet savlaicīgāk izolēties un ātrāk vērsties pēc palīdzības, ja tas nepieciešams.
SPKC vēršas pie vecākiem, aicinot rūpīgi sekot līdzi bērnu veselības stāvoklim un nekādā gadījumā uz izglītības iestādēm nevest bērnu, kuram ir kādi saslimšanas simptomi, piemēram, klepus, sāpes kaklā, paaugstināta ķermeņa temperatūra. Būtu vēlams jau savlaicīgi vecākiem apspriest, kā saslimšanas gadījumā nodrošināt bērna pieskatīšanu, lai novērstu nevēlamas situācijas un nepatīkamus brīžus. Viens no vecākiem par slima bērna kopšanu līdz 14 gadu vecumam var saņemt arī darbnespējas lapu.
Noskaties
kopā ar bērnu SPKC izveidoto
animācijas
filmu bērniem, kas paredzēta pirmsskolas un sākumskolas vecuma
bērniem par roku higiēnas nozīmi.
Kategorijas
- Afiša
- Sporta pasākums
- Izstāde
- Koncerts
- Balle
- Teātris
- Pasākums
- Baznīcā
- Meistarklase
- Kino
- Izlaidums
- Jauniešiem
- Senioriem
- Bibliotēkā
- Bērniem
- Tirdziņš
- Laikraksta arhīvs
- Foto un video
- Palīdzēsim ķepaiņiem!
- Mēs pamanījām!
- Citas ziņas
- Atbildam lasītājiem
- Reklāmraksti
- Veselība
- Kultūra un izklaide
- Dzīvespriekam
- Konkursi
- Horoskopi
- Sports
- Cope un medības
- Vietējās ziņas
- Kriminālziņas
- VĒLĒŠANAS 2017
- SAEIMAS vēlēšanas
- Pašvaldību vēlēšanas
- Vārds deputāta kandidātam!
- Latvijas ziņas
- Noderīgi
- Interesanti
- Eiropas Savienībā
- Laika ziņas
- Skolēnu, jauniešu aktivitātes
- Statiskas lapas
- Ceļojumi
- Ēdamprieki
- Projekti
- Projekts "Riska bērni"
- Projekts "Saimnieko gudri"
- Projekts "Kam ticēt?"
- Projekts "Medijs vai mediju izstrādājums?"
- Projekts "Paver plašāk logu no senatnes"
- Projekts "Mediju kritika"
- Projekts "10 gadi Gulbenes novadā - vai veiksmes stāsts?"
- Projekts "Rūpēsimies par vidi!"
- Projekts "Mediju projekts"
- Projekts "Vide"