Dzirkstele.lv ARHĪVS

Gulbenes mūzikas skolā mācības uzsāk 188 audzēkņi

Gulbenes mūzikas skolā mācības uzsāk 188 audzēkņi

Gulbenes mūzikas skolai jaunais mācību gads ir atsācies ar mācībām klātienē, ieplānotiem konkursiem, koncertiem un meistarklasēm. Protams, ir izstrādāti savi iekšējie noteikumi, ar kuriem var iepazīties gan audzēkņi, gan vecāki.
Šajā mācību gadā mācības mūzikas skolā no 1. līdz 8.klasei uzsāka 165 audzēkņi, sagatavošanas klasē - 23 audzēkņi. Nupat piešķirts finansējums interešu izglītības programmai 5-6 gadus veciem bērniem “Mazā mūzikas skoliņa”.

“Skola ir dzīva, kamēr tajā skan mūzika, bērnu balsis un jūtama pedagogu un audzēkņu rosība. Pavasaris bija pārbaudījumu laiks mums visiem – gan audzēkņiem, gan viņu vecākiem un arī mums - skolotājiem un skolas vadībai. Šim laikam bija savi ieguvumi un savi zaudējumi. Bet visi vienprātīgi secinājām, ka nekas nevar atsvērt darbu klātienē ar audzēkni. Mūziķi ir sabiedriski cilvēki, tādēļ varat iedomāties prieku, ko sagādāja pedagogu tikšanās visiem kopā augustā pēc tāda pārtraukuma,” stāsta Gulbenes mūzikas skolas direktore Ilona Matīsa.
Viņa norāda, ka visam pedagogu kolektīvam ir patīkami izjust rosību, kas notiek skolā pēc tik ilga klusuma, savukārt viņai kā direktorei ir gandarījums, ka skolas darbinieki skolā ienāk ar smaidu un vēlmi strādāt.

Mūzikas skola seko līdzi valsts un pašvaldības norādēm attiecībā uz mācību procesa organizēšanu. “Atkarībā no situācijas valstī un pašvaldībā, tāpat kā vispārizglītojošās skolas, esam izstrādājuši trīs modeļus mācību procesa organizēšanai: A modelis – mācību process klātienē, B modelis – daļēji klātienē, daļēji attālināti, kur individuālās stundas notiks klātienē, bet grupu stundas attālināti, un C modelis – visas mācības notiek attālināti. Taču mēs visi ceram, ka šogad varēsim strādā, pieturoties pie A modeļa - tātad klātienē,” stāsta I.Matīsa.
Ierobežojoši pasākumi ir attiecībā uz vecāku un aizbildņu skolas apmeklējumu. Šobrīd skolā drīkst ienākt tikai sagatavošanas un 1.klašu vecāki, lai pavadītu savus bērnus uz mācību stundām. Pārējie vecāki drīkst ierasties skolā tikai ar iepriekšēju telefonisku pieteikšanos pie skolas vadības vai mācību priekšmeta skolotāja, ja ir tāda nepieciešamība.

Līdzās mācībām neiztrūkstoši ir arī dažādi konkursi. “Ļoti liels iepriecinājums ir mūsu jaunais flīģelis – Gulbenes novada pašvaldības dāvana, kuru sagaidījām pavasarī, kad mācības noritēja attālināti. Šogad mūsu audzēkņiem un skolotājiem būs iespēja muzicēt ar to koncertos un mācību pārbaudījumos. Esam aktīvi uzsākuši dalību un pieteikšanos konkursos. Šobrīd attālināti piedalāmies 30. starptautiskajā jauno mūziķu konkursā “Citta di Barletta” Itālijā. Tā atkal mums ir jauna pieredze, jo visa saziņa, gatavošanās un dalība jānodrošina attālināti, caur saraksti, sagatavojot un nosūtot vai publicējot videoierakstus. Paldies uzņēmīgajiem audzēkņiem, viņu vecākiem un pedagogiem par kopīgo darbu! Šobrīd gatavojamies dalībai Noras Novikas X starptautiskajā mazās kamermūzikas konkursā un XI starptautiskajā jauno mūziķu konkursā “Viva la Musica”,” stāsta I.Matīsa.
Tiekot plānoti jau arī skolas konkursi, koncerti un meistarklases. Skolas meiteņu koris skolotāju Lauras Anžes un Lūcijas Hmeļevskas vadībā piedalīsies radošajā pasākumā “Atrodi sevī Kokaru!” Ozolkalnā. Mūsu pūtēju orķestris Jolanda Andževa vadībā, kā ik gadu, gatavojas Lāčplēša dienas lāpu gājienam, skolas kameransambļi piedalīsies Kamermūzikas festivālā, bet decembrī plānota koncertlekcija “Ceļš uz meistarību”, kā arī dalība Ziemassvētku pasākumos gan skolā, gan pilsētā, gan novadā.

Nupat piešķirts valsts finansējums interešu izglītības programmai 5-6 gadu veciem bērniem “Mazā mūzikas skoliņa”. “Pagājušajā gadā bija ļoti liela interese un šajā programmā darbojās vairāk nekā 20 bērni, daļa no viņiem šogad jau ir mūzikas skolas sagatavošanas klases audzēkņi,” atzīst direktore.
Šajā “rotaļu grupā” bērni attīsta muzikālo dzirdi, ritma izjūtu, koordināciju, iepazīstas ar mūzikas instrumentiem, mācās klausīties un izjust mūziku. 5-6 gadus vecie bērni var pieteikties pie skolotājas Lauras Anžes.

I.Matīsa atzīst, ka katru gadu viņu iepriecina skolas audzēkņi un absolventi ar saviem panākumiem. “Šogad divas mūsu skolas audzēknes iestājās Cēsu mūzikas vidusskolā un turpinās muzikālo izglītību vokālajā un kordiriģēšanas nodaļā. Ļoti lepojamies ar mūsu audzēknēm pianisti Janu Aņisimovu, kura šogad absolvēja Norvēģijas mūzikas augstskolu, un Inesi Mangusi - mūsu skolas flautas spēles absolventi, kura šogad pabeidza V.I.Surikova Maskavas valsts akadēmiskās mākslas institūtu,” ir gandarīta I.Matīsa.