Kā veiksmīgāk sagatavoties darba videokonferencei?
Iespējams, ka arī Jūs, strādājot ofisā, esat saskāries ar situāciju, kad sapulcē kāds no klātesošajiem nezina, kā izmantot mūsdienu tehnoloģijas, lai sāktu savu prezentāciju, vai arī ir šķitis, ka kāds pat nesaprot, kas īsti notiek sanāksmes laikā.
Tam visam ir pavisam vienkāršs izskaidrojums- cilvēks nav parūpējies par iepriekšējo sagatavošanos. Līdzīgi ir arī ar darba videokonferencēm. Ja kāds nav pietiekami labi sagatavojies, zūd sapulces efektivitāte, kā arī tiek lieki tērēts dārgais laiks. Īpaši tas ir svarīgi šobrīd, kad daudzi uzņēmumi pārgājuši uz attālināto strādāšanu koronavīrusa dēļ.
Tāpēc ir svarīgi zināt, kā veiksmīgāk sagatavoties darba videokonferencei. Jūsu kolēģi to novērtēs.
Parūpējieties par pieklājīgu fonu
Parasti videokonferences tiek plānotas laicīgi, un tas dod labu iespēju jau iepriekš sagatavot fonu, kas būs redzams Jūsu kolēģiem. Nebūtu patīkami, ja fonā pavērtos haoss, kaudzē samestas drēbes vai nesaklāta gulta. Vēlams, lai fons ir neitrāls.
Arī tad, ja videokonference notiek kādā aplikācijā, kurai iespējams uzlikt virtuālu fonu, vēlams tad izvēlēties tādu, kas nav uzkrītošs, piemēram, pludmales palmas nebūs piemērotākais virtuālais fons lietišķai sarunai.
Ja aplikācija piedāvā fonu padarīt neskaidru un saplūdušu, ir vērts izmantot šo iespēju.
Parūpējieties par pienācīgu apģērbu
Nereti internetā var redzēt jociņus par to, kā videozvana laikā vīrietis pieceļas, aizmirstot, ka tikai augšā uzvilcis kreklu un žaketi, tā apkārtējo skatienam atklājot savas apakšbikses. Lai nepiedzīvotu šādu situāciju, ir vērts tomēr saģērbties pieklājīgā un/vai lietišķā apģērbā.
Lietišķs apģērbs arī pašam ļaus noskaņoties sarunai par darba lietām, un nebūs jābaidās, ka kādā brīdī skatienam varētu atklāt to, ko labāk noslēpt. Arī sievietes var uzvilkt skaistu blūzi kopā ar svārkiem, tā piešķirot sev lielāku pašapziņu un profesionalitāti, turklāt svārki sievietēm piešķir arī papildu sievišķību, pat tad, ja jāstrādā no mājām.
Starp citu, tā kā Covid-19 laikā ieteicams izvairīties no liekas veikalu apmeklēšanas, var veiksmīgi izvēlēties sev jaunas blūzes internetā.
Sagatavojiet sapulcei nepieciešamās lietas
Vēlams jau pirms sapulces pa rokai nolikt visas nepieciešamās lietas, lai videokonferences laikā tās nebūtu drudžaini jāmeklē. Piemēram, pildspalva un papīra lapa var noderēt, ja nāksies kaut ko pierakstīt. Tāpat varat sagatavot austiņas, kuras nepieciešamības brīdī varēsiet ātri pieslēgt.
Blakus var nolikt arī ūdens glāzi, lai būtu iespējams padzerties. Savukārt našķēties un ēst videokonferences laikā gan nebūs pieklājīgi.
Videokonferencei jāpieslēdzas laicīgi
Lietišķā etiķete jāievēro arī strādājot no mājām. Tieši tāpat kā nebūtu pieklājīgi kavēt sapulces klātienē, arī videokonferences būtu nepieklājīgi kavēt.
Nav arī patīkami, ja sapulces dalībniekiem speciāli jāgaida, kad beidzot pieslēgsies pēdējais dalībnieks. Tieši tāpēc vēlams jau laicīgi, aptuveni 10-15 min ātrāk pieslēgties videokonferencei. Tas dos arī iespēju pārbaudīt, vai kamera un mikrofons labi darbojas, un vai nav kādas citas tehniskas ķibeles.
Izslēdziet mikrofonu
Pirmais solis pēc veiksmīgas pieslēgšanās videokonferencei ir mikrofona izslēgšana. Pirmkārt jau tādēļ, lai kolēģi nedzirdētu Jūsu mājās valdošos fona trokšņus. Arī sapulces laikā ieteicams izslēgt mikrofonu tajos brīžos, kad pats nerunājat. Tas pasargās arī no atbalss rašanās, kas var pamatīgi traucēt sadzirdēt un saprast, ko saka citi sapulces dalībnieki.
Savukārt brīdī, kad vārds tiek dots Jums, centieties nerunāt ātrā tempā, ik pa laikam iepauzējot, lai pārliecinātos, ka visi Jūsu teikto ir dzirdējuši un sapratuši.
Kategorijas
- Afiša
- Sporta pasākums
- Izstāde
- Koncerts
- Balle
- Teātris
- Pasākums
- Baznīcā
- Meistarklase
- Kino
- Izlaidums
- Jauniešiem
- Senioriem
- Bibliotēkā
- Bērniem
- Tirdziņš
- Laikraksta arhīvs
- Foto un video
- Palīdzēsim ķepaiņiem!
- Mēs pamanījām!
- Citas ziņas
- Atbildam lasītājiem
- Reklāmraksti
- Veselība
- Kultūra un izklaide
- Dzīvespriekam
- Konkursi
- Horoskopi
- Sports
- Cope un medības
- Vietējās ziņas
- Kriminālziņas
- VĒLĒŠANAS 2017
- SAEIMAS vēlēšanas
- Pašvaldību vēlēšanas
- Vārds deputāta kandidātam!
- Latvijas ziņas
- Noderīgi
- Interesanti
- Eiropas Savienībā
- Laika ziņas
- Skolēnu, jauniešu aktivitātes
- Statiskas lapas
- Ceļojumi
- Ēdamprieki
- Projekti
- Projekts "Riska bērni"
- Projekts "Saimnieko gudri"
- Projekts "Kam ticēt?"
- Projekts "Medijs vai mediju izstrādājums?"
- Projekts "Paver plašāk logu no senatnes"
- Projekts "Mediju kritika"
- Projekts "10 gadi Gulbenes novadā - vai veiksmes stāsts?"
- Projekts "Rūpēsimies par vidi!"
- Projekts "Mediju projekts"
- Projekts "Vide"