Šokējoša kampaņa, kas glābj
Arī šogad turpinās Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) pērn uzsāktā kampaņa pret mobilo telefonu lietošanu pie stūres. Vairāki lasītāji vaicā – vai tiešām jālieto šausmu žanrā un fantāzijā izplatītais vārds “zombijs”?
Vārds “zombijs” ir pārdabiska būtne vai spēks mitoloģijā, kas iemiesojas miruša cilvēka ķermenī un atdzīvojas. Par zombiju sauc arī šo ķermeni.
CSDD gadiem organizē spilgtas, pamanāmas un pat šokējošas sociālās kampaņas, lai vērstu sabiedrības uzmanību uz pastāvošajām problēmām ceļu satiksmē un cilvēku atbildību. CSDD, sadarbojoties ar apdrošināšanas akciju sabiedrību “Balta” un Valsts policiju, tiešām turpina uzrunāt cilvēkus arī šogad caur kampaņu “Stūrē? Izkāp no telefona!”. Tai ir viens mērķis - stingri iestāties pret mobilā telefona lietošanu pie stūres, kā arī parakstīt sadarbības memorandu pret “tālruņu zombijiem”.
Izrādās, ka Latvijā un pasaulē aptuveni 30 % no visiem satiksmes negadījumiem saistīti ar mobilā telefona lietošanu automašīnas vadīšanas laikā. Tendence lietot mobilo telefonu gadu no gada turpina pieaugt.
“Policijas pieejamie dati liecina, ka šī problēma aizvien ir aktuāla – šogad deviņos mēnešos ir pieķerti vairāk nekā 3000 autobraucēji, kuri lietojuši viedierīces braukšanas laikā, tādējādi klaji ignorējot ceļu satiksmes noteikumus un kopējo drošību uz ceļa,” atklāj Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieka pienākumu izpildītājs Juris Jančevskis.
Liela daļa autovadītāju norāda, ka telefona lietošana pie stūres ir kļuvusi par ieradumu, no kura grūti atturēties. “Viedierīču lietošana braukšanas laikā nav tikai laika kavēklis, šāda darbība var rezultēties ar kontroles zaudēšanu pār spēkrata stūri vai uzmanības novēršanu no apkārtējās ceļu satiksmes, kas rada lielu bīstamību uz ceļa. Laika posmā no 2019.gada 21.oktobra līdz šī gada 30.jūnijam ar policijas 360 grādu kameru sistēmu ir fiksēti 108 šādi pārkāpumi,” stāsta J.Jančevskis.
“Lai izrādītu atbalstu iniciatīvai un atturētos no mobilā telefona lietošanas automašīnas vadīšanas laikā, aicinām visus braucējus Latvijā ar savu parakstu apliecināt labo gribu mainīt bīstamo paradumu. Pirms pastiept roku pēc tālruņa, padomā, vai risks attaisnojas!” pauž CSDD pārstāve Ieva Bērziņa.
AAS “Balta” pārstāvis Kristaps Liecinieks iezīmē pēdējā laika bieži sastopamo, bet iluzoro spēju – darīt vairākas lietas reizē jeb “multitāskingu”. “Psihoterapeiti uzsver, ka tā ir ilūzija, jo bez problēmām apvienot telefona lietošanu ar automašīnas vadīšanu nav iespējams. Mēs nespējam darīt vairākas lietas vienlaikus, bet tā vietā mēdzam ātri pārslēgties no vienas darbības veikšanas uz citu – ja koncentrējamies uz mobilā telefona sarunu braukšanas laikā, auto vadīšana paliek vien fona režīmā,” uzsver K.Liecinieks.
Katrs, kas atbalsta iniciatīvu un piekrīt savu rīcību uz ceļa kontrolēt, atsakoties no mobilā telefona lietošanas pie stūres, tiek aicināts parakstīt šo sadarbības memorandu “www.izkapnotelefona.lv”!
Kategorijas
- Afiša
- Sporta pasākums
- Izstāde
- Koncerts
- Balle
- Teātris
- Pasākums
- Baznīcā
- Meistarklase
- Kino
- Izlaidums
- Jauniešiem
- Senioriem
- Bibliotēkā
- Bērniem
- Tirdziņš
- Laikraksta arhīvs
- Foto un video
- Palīdzēsim ķepaiņiem!
- Mēs pamanījām!
- Citas ziņas
- Atbildam lasītājiem
- Reklāmraksti
- Veselība
- Kultūra un izklaide
- Dzīvespriekam
- Konkursi
- Horoskopi
- Sports
- Cope un medības
- Vietējās ziņas
- Kriminālziņas
- VĒLĒŠANAS 2017
- SAEIMAS vēlēšanas
- Pašvaldību vēlēšanas
- Vārds deputāta kandidātam!
- Latvijas ziņas
- Noderīgi
- Interesanti
- Eiropas Savienībā
- Laika ziņas
- Skolēnu, jauniešu aktivitātes
- Statiskas lapas
- Ceļojumi
- Ēdamprieki
- Projekti
- Projekts "Riska bērni"
- Projekts "Saimnieko gudri"
- Projekts "Kam ticēt?"
- Projekts "Medijs vai mediju izstrādājums?"
- Projekts "Paver plašāk logu no senatnes"
- Projekts "Mediju kritika"
- Projekts "10 gadi Gulbenes novadā - vai veiksmes stāsts?"
- Projekts "Rūpēsimies par vidi!"
- Projekts "Mediju projekts"
- Projekts "Vide"