Attālinātā mācīšanās nesamazina kibermobingu
Meklējot atbildi uz lasītāju jautājumu, kas ir kibermobings, vispirms svarīgi akcentēt, ka šis ir emocionālās pazemošanas veids internetā. Latvijas Drošāka interneta centra eksperti norāda - kibermobinga izskaušanā nedrīkst zaudēt modrību, ko pierāda, piemēram, attālināto mācību laikā fiksētie pazemošanas gadījumi un vecāku nepietiekamās zināšanas par šo problēmu.
Kibermobings ir negatīva rakstura aktivitātes, kas vērstas pret kādu konkrētu personu ar mērķi aizvainot, pazemot, izsmiet vai citādi emocionāli aizskart. Parasti šāda emocionāla aizskaršana vienaudžu vidū notiek sociālo tīklu vidē, izmantojot saziņas aplikācijas vai sūtot personiskas ziņas uz mobilā tālruņa numuru. Latvijas Drošāka interneta centra vadītāja Maija Katkovska atklāj, ka kibermobinga līmenis, salīdzinot ar pērno gadu, šogad ir saglabājies tādā pašā līmenī, tomēr gan vecāki, gan pedagogi nedrīkst zaudēt modrību.
“Piemēram, zinām, ka ir bijuši gadījumi, kad klasesbiedri attālinātas mācību stundas laikā platformas čatā apcēluši vienu no saviem klasesbiedriem. Lai novērstu šādus gadījumus, ja stundas laikā rakstiska iesaiste no skolēniem nav nepieciešama, aicinām pedagogus platformas čatu vienkārši izslēgt. Šādi gadījumi pieaugušajiem var kalpot arī par iemeslu sarunas uzsākšanai ar bērniem, lai noskaidrotu, vai viņi ko līdzīgu ir piedzīvojuši iepriekš, redzējuši, ka tā notiek ar citiem, un tamlīdzīgi. Vecākiem arī ikdienā iesakām sekot līdzi bērna emocionālajai pašsajūtai un atklāti sarunāties par to, kas noticis gan reālajā dzīvē, gan arī digitālajā vidē,” saka M.Katkovska.
Par daudziem kibermobinga gadījumiem aizvien netiek ziņots, tāpēc fiksētā statistika ir tikai “aisberga redzamā daļa”.
Kibermobings lielākoties nesākas digitālajā vidē, bet gan ikdienā, skolā - ikdienišķu kašķu dēļ. Laikā, kad daļa skolēnu mācās attālināti, ikdienas “rīvēšanās” mazinās, līdz ar to arī aizskaršanas pārnešanai digitālajā vidē nav iemesla. Kibermobinga gadījumos noteikti ir jāreaģē un jāziņo “Drossinternets.lv”. Lai mazinātu šīs problēmas izplatību bērnu un pusaudžu vidū, nedrīkst samierināties ar kibermobingu vai to ignorēt - ir jaiesaistās, lai to novērstu un neļautu tam atkārtoties.
Kategorijas
- Afiša
- Sporta pasākums
- Izstāde
- Koncerts
- Balle
- Teātris
- Pasākums
- Baznīcā
- Meistarklase
- Kino
- Izlaidums
- Jauniešiem
- Senioriem
- Bibliotēkā
- Bērniem
- Tirdziņš
- Laikraksta arhīvs
- Foto un video
- Palīdzēsim ķepaiņiem!
- Mēs pamanījām!
- Citas ziņas
- Atbildam lasītājiem
- Reklāmraksti
- Veselība
- Kultūra un izklaide
- Dzīvespriekam
- Konkursi
- Horoskopi
- Sports
- Cope un medības
- Vietējās ziņas
- Kriminālziņas
- VĒLĒŠANAS 2017
- SAEIMAS vēlēšanas
- Pašvaldību vēlēšanas
- Vārds deputāta kandidātam!
- Latvijas ziņas
- Noderīgi
- Interesanti
- Eiropas Savienībā
- Laika ziņas
- Skolēnu, jauniešu aktivitātes
- Statiskas lapas
- Ceļojumi
- Ēdamprieki
- Projekti
- Projekts "Riska bērni"
- Projekts "Saimnieko gudri"
- Projekts "Kam ticēt?"
- Projekts "Medijs vai mediju izstrādājums?"
- Projekts "Paver plašāk logu no senatnes"
- Projekts "Mediju kritika"
- Projekts "10 gadi Gulbenes novadā - vai veiksmes stāsts?"
- Projekts "Rūpēsimies par vidi!"
- Projekts "Mediju projekts"
- Projekts "Vide"