Sportojot mainās skats uz dzīvi
COVID-19 ietekmē šis gads nav viegls, bet atnesis arī jaunas prasmes un saskatītas iespējas, atzīst fitnesa trenere gulbeniete Oniksa Balode. Vienpadsmit gadu laikā kopš viņa pasniedz nodarbības, šis bijis pirmais gads, kad nācies apgūt veidus, kā turpināt motivēt cilvēkus vingrot un rūpēties par savu veselību arī attālināti.
Vingro visos pagastos
Kopš pavasara pirmā “kovidviļņa” viņa veiksmīgi savu vingrošanas programmu īsteno tiešsaistē un atzīst, ka Gulbenes novadā ir daudz aktīvas sievietes, kas vingro no savām mājām. Trenere stāsta, ka pirms tam grupas esot veidojušās pat no divdesmit vingrotgribētājiem. “Ļoti izjūtu šo gadu, var teikt, ka manai sfērai tā ir katastrofa. Man dīkstāves pabalsts nepienākas, jo strādāt jau es turpinu, vien krasi ir samazinājušies ienākumi. Strādāju šobrīd “onlainā” un klātienē drīkstu pasniegt individuālās nodarbības. Atceros, ka pavasarī klātienē nedrīkstēja vadīt nodarbības. Meitenes pašas mani iedrošināja pāriet “onlainā” un tā mēs kļuvām par domubiedru grupu. Šobrīd nodarbībām pieslēdzas sievietes no visiem pagastiem un pilsētas,” stāsta O.Balode. Trenere izveidojusi divus “Facebook” profilus “Oniksas vingrošanas un fitnesa studija” un “Veselības vingrošanas grupa”. Nodarbības katrā grupā notiek divas reizes nedēļā. Ir iespēja piedalīties arī zemas intensitātes treniņos, caur uzdevumiem var veikt arī stājas korekciju un noņemt ikdienas darbā iegūto muskuļu sasprindzinājumu.
Izmantot var pat ūdenspudeli un slotaskātu
Savā sporta zālē O.Balode uzstāda kameru, sagaida nodarbības sākumu un tad kopā ar sievietēm, kas piereģistrējas konkrētajai grupai, aizvada intensīvu nodarbību. “Ja sievietes ir vienas mājās, tad ļoti labi novingro, tiklīdz ir vīrs, bērns, suns, tad uzmanība, protams, tiek novērsta. Bet var ieslēgties arī savā istabā un var arī bērnu iesaistīt vingrošanā. Man ir mammas, kas kopā ar savām meitām vingro,” stāsta O.Balode.
Esot mājās, nav nepieciešams profesionāls aprīkojums, lai kvalitatīvi izpildītu uzdevumus. Galvenais esot – aptuveni divi kvadrātmetri, paklājiņš vai tepiķis. Pārējās nepieciešamās lietas var atrast arī sadzīves priekšmetos. “Labs hanteļu komplekts maksā ap 10 eiro, to var aizstāt ar piepildītām ūdens pudelēm. Vingrošanas nūju lieliski aizstāj slotas kāts, kam noskrūvēta birste. Priekšnama pakāpienus var izmantot tad, kad nepieciešams izpildīt vingrinājumu uz stepa soliņa. Arī ar krēslu ir tik daudz vingrinājumu. Visu var pielāgot,” iedrošina trenere.
Visu var solīti pa solītim
Treneres piedāvājumu izmanto pārsvarā sievietes. “Nāk arī reizēm tādi, kas saprot, ka pie manis vingrinājumi ir tie paši, kas pie fizioterapeita, bet krietni lētāk. Ir arī pusaudži, kuriem šodien ir ļoti izplatīta stājas problēma. Daudzi bērni arī ir ar lieko svaru,” norāda trenere. Viņa norāda, ka bērns vienmēr ēdīs tā, kā ēd viņa ģimenē vecāki. “Ja gribat audzināt savus bērnus, tad rādiet piemēru, tikai caur to bērns zinās, kas ir pareizi.” Treneres devīze ir - gribi labi justies, tad kusties. Viņa saka – galvenais ir sākt, piecelties no dīvāna un nolikt televīzijas pulti. “Es neatceros, kad man būtu bijis slikts garastāvoklis. Pat tagad, kad mana joma ir ierobežota. Es nepalieku mājās. Turpinu vingrot “onlainā”, vadu nodarbības, pati eju daudz ar kājām. Arī tad, kad ir slikti laikapstākļi. Cilvēku neviens nemainīs, ja viņš pats nemainīsies. Galvenais iet ārā svaigā gaisā. Patiesībā pusstundas pastaiga ikdienā ir labs sākums. Tas uzreiz pacels serotonīna līmeni, elpojiet svaigu gaisu, daudz staigājiet! Sports var aizvietot jebkuras zāles. Sākot sportot, atnāk labs garastāvoklis, mainās skats uz dzīvi un uz savu ķermeni. Ir pie manis nākušas meitenes, kas savos 25 gados nevar no guļus stāvokļa piecelties sēdus. Pēc piecām nodarbībām viņas jūt, ka var to izdarīt un ka vēdera muskulatūra ir nostiprinājusies vairāk. Visu var izdarīt solīti pa solītim,” uzsver O.Balode.
Cilvēkiem pēc kādām piedzīvotām operācijām vai traumām trenere iesaka apmeklēt vispirms fizioterapeitu un tikai tad atsākt aktīvi vingrot.
Kategorijas
- Afiša
- Sporta pasākums
- Izstāde
- Koncerts
- Balle
- Teātris
- Pasākums
- Baznīcā
- Meistarklase
- Kino
- Izlaidums
- Jauniešiem
- Senioriem
- Bibliotēkā
- Bērniem
- Tirdziņš
- Laikraksta arhīvs
- Foto un video
- Palīdzēsim ķepaiņiem!
- Mēs pamanījām!
- Citas ziņas
- Atbildam lasītājiem
- Reklāmraksti
- Veselība
- Kultūra un izklaide
- Dzīvespriekam
- Konkursi
- Horoskopi
- Sports
- Cope un medības
- Vietējās ziņas
- Kriminālziņas
- VĒLĒŠANAS 2017
- SAEIMAS vēlēšanas
- Pašvaldību vēlēšanas
- Vārds deputāta kandidātam!
- Latvijas ziņas
- Noderīgi
- Interesanti
- Eiropas Savienībā
- Laika ziņas
- Skolēnu, jauniešu aktivitātes
- Statiskas lapas
- Ceļojumi
- Ēdamprieki
- Projekti
- Projekts "Riska bērni"
- Projekts "Saimnieko gudri"
- Projekts "Kam ticēt?"
- Projekts "Medijs vai mediju izstrādājums?"
- Projekts "Paver plašāk logu no senatnes"
- Projekts "Mediju kritika"
- Projekts "10 gadi Gulbenes novadā - vai veiksmes stāsts?"
- Projekts "Rūpēsimies par vidi!"
- Projekts "Mediju projekts"
- Projekts "Vide"