Kaujas atbalsta rota Stāmerienā jau darbojas
Zemessardzes 25. kājnieku bataljona komandieris pulkvežleitnants Ģirts Pintāns vērtē, ka šajā gadā ir paveikti būtiski darbi valsts aizsardzības jomā un dots pienesums arī Gulbenes novadam.
Bataljona sastāvā tika iekļauta un gada laikā veidota Kaujas atbalsta rota, kurai mājvieta ir bijušās Stāmerienas pamatskolas ēkā.
Astoņu stundu darba diena
“Pārsvarā tas ir vietējais jaunietis no Gulbenes, Madonas, Alūksnes un Balvu novada, kurš ir ieradies šeit ar domu veidot militāro karjeru. Stāmerienā izvietotajā Kaujas atbalsta rotā to varēs realizēt dažādos virzienos. Rotas sastāvā ir gan puiši, gan meitenes. Visiem līdzvērtīgi ir jāspēj izpildīt pilnīgi visi uzdotie uzdevumi,” vidējo rotas karavīra portretu iezīmē Ģ.Pintāns.
Dienestam pievienojušies pārsvarā jaunieši no vairākiem Gulbenes novada pagastiem - Stāmerienas, Druvienas un Daukstu. Rotai pievienojušies arī zemessargi, kas izvēlējušies turpināt karjeru profesionālajā dienestā.
“Profesionālā dienesta statuss ir līdzīgs tam, kā jebkurš parasts cilvēks ietu uz darbu. Mums rotā pamatā ir astoņu stundu darba diena. Ja ir nepieciešamība, tad apmācību laikos ir iespēja dzīvot uz vietas,” stāsta Ģ.Pintāns.
Stāmeriena - kā pagaidu mājvieta
Šajā gadā Stāmerienā ir gandrīz pabeigti infrastruktūras sagatavošanas darbi, uzceltas transporta novietnes un nepieciešamie angāri, kā arī daļa no Aizsardzības ministrijas piešķirtā vairāk nekā 107 tūkstošu eiro finansējuma izlietota telpu kosmētiskajam remontam, kā arī izbūvētas tualetes un dušas.
“Šī ēka ar tai piederošo zemi iepriekš, var teikt, bija uz pašvaldības pleciem, šobrīd to uzturam mēs, esam ēku daļēji izremontējuši par bruņoto spēku līdzekļiem, kā arī pašvaldībai maksājam nomas naudu. Katru mēnesi tie ir apmēram 8000 eiro,” stāsta Ģ.Pintāns.
Viņš arī apstiprina, ka Stāmeriena ir pagaidu mājvieta Kaujas atbalsta rotai un jau nākamajā gadā tiks sākti vērienīgi projektēšanas darbi Galgauskas poligona būvniecībai. “Tiklīdz Galgauskā viss būs gatavs, tā rota dosies uz jauno izvietojumu. Stāmerienā šobrīd redzamās būves, piemēram, angārs, ir tikai pagaidu konstrukcija. Kad mēs dosimies prom, šeit viss paliks tāds, kā bija brīdī, kad ienācām. Pat labākā stāvoklī, jo, kā jau minēju, veicām remontu.”
Sadarbība un darba vietas
Objekta apsardzei tiek piesaistīti vietējie novada zemessargi, kā arī rotas funkcionēšanā svarīgi ir tehniskie darbinieki, četri no kuriem ir vietējie iedzīvotāji.
“Viņi arī ir bijuši saistīti iepriekš ar šo skolu, tādēļ īpaši patīkami, ka līdzās ir cilvēki, kas pārzina šīs ēkas un vietas vēsturi,” pauž komandieris.
Sadarbība notiek arī ar vietējiem ēdināšanas pakalpojuma sniedzējiem un uzņēmējiem, kas piesaistīti kā apakšuzņēmēji, piemēram, būvniecības darbos. Ģ.Pintāns norāda, ka arī nākotnē būs nepieciešama sadarbība ar pagasta iedzīvotājiem.
“Mēs labprāt komunicējam ar vietējiem, jo mijiedarbība ir svarīga. Vietējos iedzīvotājus noteikti aicinu apzināties, ka neesam svešs “organisms”, kas ienācis no ārpuses. Mēs esam no pašu vidus un aicinām kopā darboties, jo esam kopā ar vienotu patriotisma sajūtu. Tāpēc ļoti būtiska ir arī, piemēram, šī vēsturiskā statusa saglabāšana ēkā, kurā esam ienākuši,” stāsta komandieris.
Viņš uzsver, ka pamatskolas ēkā nekas netiks nojaukts un vēsturiskās mācību iestādes tradīcijas tiks cienītas un turpinātas, jo arī karavīru ikdienā notiek nepārtraukta apmācība un pilnveidošanās.
“Mums ir doma veidot šajā skolā īpašu bilžu galeriju, kurā mēs vēlētos atspoguļot vēsturiskās skolas gaitas. Ir lūgums vietējiem iedzīvotājiem, ja ir saglabājušās kādas fotogrāfijas no skolas dažādos periodos, mēs būtu pateicīgi, ja varētu tās nokopēt un izveidot šo galeriju, atstājot šīs tradīcijas un skolas nozīmi,” par ieceri stāsta komandieris.
Ikviens, kam ir bijusi kāda saistība ar bijušo Stāmerienas pamatskolu, tiek aicināts personīgās bildes iedot vai nu rotas dežūrpunktā, vai arī atnest uz 25. kājnieku bataljonu Gulbenē.
Rutīnas nav, ir jāmācās
“Lai arī tuvojamies beigu fāzei rekrutēšanā, joprojām notiek komplektēšana un ir iespēja pieteikties interesentiem vecumā no 18 līdz 45 gadiem,” informē komandieris.
Karavīrs sākotnēji pēc pieteikšanās dodas uz pamatapmācību Kājnieku skolā Alūksnē, kur viņš apgūst pamatiemaņas. Otra mācību vieta var būt arī Ādaži. Pēc trīs mēnešu apmācībām karavīrs turpina izaugsmi bataljona apmācībās. Tieši Stāmerienā karavīriem notiek teorētiskā un ieroču apmācība, fiziskās sagatavotības treniņi un “sausie treniņi”, kad tiek apgūta taktika, slīpēta ar ieročiem, bet bez munīcijas, tādā veidā neradot trokšņus.
“Visas šīs apmācības ir saistītas gan ar fizisko sagatavotību, gan morālo noturību, izturību un pacietību. Tālākais posms ir taktiskās apmācības un arī speciālistu apmācības, gatavojam arī ložmetējniekus, granātniekus. Cilvēkiem, kas to izvēlas, ir jāsaprot, ka tas ir nepārtraukts sevis pilnveidošanas process,” skaidro komandieris.
Kategorijas
- Afiša
- Sporta pasākums
- Izstāde
- Koncerts
- Balle
- Teātris
- Pasākums
- Baznīcā
- Meistarklase
- Kino
- Izlaidums
- Jauniešiem
- Senioriem
- Bibliotēkā
- Bērniem
- Tirdziņš
- Laikraksta arhīvs
- Foto un video
- Palīdzēsim ķepaiņiem!
- Mēs pamanījām!
- Citas ziņas
- Atbildam lasītājiem
- Reklāmraksti
- Veselība
- Kultūra un izklaide
- Dzīvespriekam
- Konkursi
- Horoskopi
- Sports
- Cope un medības
- Vietējās ziņas
- Kriminālziņas
- VĒLĒŠANAS 2017
- SAEIMAS vēlēšanas
- Pašvaldību vēlēšanas
- Vārds deputāta kandidātam!
- Latvijas ziņas
- Noderīgi
- Interesanti
- Eiropas Savienībā
- Laika ziņas
- Skolēnu, jauniešu aktivitātes
- Statiskas lapas
- Ceļojumi
- Ēdamprieki
- Projekti
- Projekts "Riska bērni"
- Projekts "Saimnieko gudri"
- Projekts "Kam ticēt?"
- Projekts "Medijs vai mediju izstrādājums?"
- Projekts "Paver plašāk logu no senatnes"
- Projekts "Mediju kritika"
- Projekts "10 gadi Gulbenes novadā - vai veiksmes stāsts?"
- Projekts "Rūpēsimies par vidi!"
- Projekts "Mediju projekts"
- Projekts "Vide"