Dzirkstele.lv ARHĪVS

Kā sejas aizsargmaskā sadzīvot ar grimu?

Sandra Apine

2021. gada 8. janvāris 00:00

13
Kā sejas aizsargmaskā sadzīvot ar grimu?

Sejas aizsargmasku obligāta lietošana sabiedriskās vietās ir mainījusi sieviešu paradumus, izvēloties dekoratīvo kosmētiku. Kamēr mūsu ikdienu pārņem pandēmija un ar to saistītie ierobežojumi, tajā skaitā masku valkāšana ikdienā, sievietes Latvijā turpina rūpēties par labu izskatu, par spīti apkārt notiekošajam, un vizāžisti iesaka, kā to labāk un veselīgāk darīt.
“Pandēmija ietekmē arī līdzšinējos ikdienas paradumus, kuriem esam spiesti pielāgoties, un skaistumkopšana ir viena no tām jomām,” uzsver vizāžiste Jeļena Vīgupa. Speciāliste rūpīgi ievēro visus valdības noteiktos ierobežojumus un nēsā sejas aizsargmasku, tādēļ var dalīties personīgajā pieredzē un padomos, kādu obligātajā sejsegā vislabāk lietot grimu.

Ja jāliek, tad noturīgs
“Ja vien jums uz sejas nav rūpīgi veidots grims, sākot ar grima bāzi un noslēdzot ar noturīgu lūpu krāsu, tad tas viss pēc maskas lietošanas paliks uz tās. Aizsargmaska ātrāk nekā parasti kļūs netīra un arvien biežāk būs jāmaina,” stāsta J.Vīgupa.
Savukārt, ja jūs negrasāties mainīt paradumus vai jūsu darbs prasa perfektu izskatu, sākot ar grimu un beidzot ar kostīmu, tad tam ir jābūt noturīgam. “Klājot tādu, vajadzētu sākt ar serumu vai grima bāzi, lai kosmētika būtu noturīgāka, tādējādi pēc iespējas izvairoties no tās nospiedumiem uz sejas aizsargmaskas. Noteikti var lietot arī kosmētikas fiksatoru, kas palīdzēs kosmētikai noturēties divas reizes ilgāk un labāk,” iesaka speciāliste.

Lūpu krāsa kļūst lieka
Vizāžiste aicina pārdomāt, vai tādu pamatīgu grimu pašlaik vajag. “Protams, sieviete grimu lielākoties veido ar mērķi justies un izskatīties labi, taču situācijā, kad mēs dzīvojam mājās, apmeklējam tikai veikalu vai ejam pastaigāties tikai pa mežu, uzskatu, ka grims nav prioritārā vajadzība,” saka J. Vīgupa.
Tāpat vizāžiste aicina pārdomāt arī lūpu krāsas vajadzību. “Ja ikdienā jālieto maska, arī darbavietā, lūpu krāsa ir lieka, izņemot varbūt lūpu balzamu, kas ļaus komfortablāk justies,” stāsta J. Vīgupa, piebilstot, ka pati ikdienā lieto tikai higiēnisko lūpu krāsu. Līdzīgi par minimālistēm kosmētikas izvēlē kļuvušas arī viņas klientes.

Seja svīst
Taču, ja grimu tomēr liek, J. Vīgupa brīdina, ka kosmētikas pārmērīga lietošana laikā, kad ikdienā pavadām laiku sejas aizsargmaskā, var radīt problēmas sejas ādai. Īpaši – jutīgākas sejas ādas īpašniecēm. “Āda zem maskas svīst, pat tad, ja maska ir no vispiemērotākā materiāla, arī medicīniskā vai kokvilnas. Līdz ar to viss, kas mums ir uzlikts uz sejas, iekļūst ādas porās, āda tiek kairināta un tās kvalitāte zūd. To varu teikt no personīgās pieredzes. Reiz ar uzklātu grimu visu dienu nācās būt aizsargmaskā, kas pēc tam radīja iekaisušu sejas ādu. Tieši tādēļ pašlaik aktuālāka nekā iepriekš ir vieglā kosmētika, piemēram, BB krēmi, kuri pieejami ļoti plašā amplitūdā,” iesaka speciāliste.
Ledus peldes sejai
Nēsājot aizsargmasku, J.Vīgupa iesaka lietot arī mitrinošu krēmu vai serumu, kas mitrina un pabaro ādu zem sejsega. “Tāpat nedrīkst aizmirst par rūpīgu sejas notīrīšanu, arī ar skrubi, un ādas pabarošanu uz nakti. Ar noteiktu regularitāti tā jāpalutina arī ar kādu barojošu sejas masku,” atgādina vizāžiste.
Personīgā pieredze vizāžistei apliecinājusi, ka ļoti iedarbīga un ādas tonusa uzturēšanai labvēlīga metode ir rīta sejas tīrīšana ar ledu. “Var sasaldēt dažādu zaļo tēju ledus trauciņos, tad katru rītu būs šim rituālam jau gatavs materiāls, un katrs augs dos savu efektu,” iesaka vizāžiste.

Nepārspīlēt un akcentēt dabiskumu
“Galvenais ir nepārspīlēt un akcentēt dabiskumu, kam skaistumkopšanas nozarē vienmēr ir vadošā loma. Dabiski – tas nozīmē skaisti!” uzsver speciāliste. Runājot par modē esošajiem toņiem, vizāžiste uzsver, ka tie ir visi dabiskie jeb tā saucamie “nude” toņi, kas īpaši eleganti un dabiski izskatīsies siltās ādas toņa īpašniecēm.
“Aizsargmaskas nēsāšana ir sīkums salīdzinājumā ar nepatikšanām, kas var sekot, ja tās nenēsājam. Galvenais ir neatstāt sejas sakopšanu novārtā un darīt to vēl rūpīgāk nekā iepriekš,” iesaka speciāliste.
Ārkārtējās situācijas laikā daudzi skaistumkopšanas pakalpojumi vairs nav pieejami pie speciālistiem valsts noteikto ierobežojumu dēļ, tāpēc mainās arī sieviešu paradumi. “Neatceros, kad uzliku pēdējo profesionālo meikapu, jo klientiem vairs nav tādas vajadzības, nav svinīgo gadījumu, kad grimu parasti izvēlas, taču ceru, ka tā nebūs mūžīgi. Izrādās, sievietes var iztikt bez daudziem skaistumkopšanas pakalpojumiem, konsultējoties un vajadzīgo apgūstot pašas vai izvēloties minimumu,” novērojusi J.Vīgupa
Speciālista ieteikumi pandēmijas grimam

Ja vēlamies saglabāt sejas ādas veselību, tajā pašā laikā izskatoties labi un stilīgi, vizāžiste iesaka minimuma “trīsvienību”:
1. “Konsīleri”, kas ir kosmētikas produkts, ko parasti lieto pirms grima uzklāšanas, lai izlīdzinātu sejas toni, nomaskētu tumšos lokus zem acīm, padarītu ādu gludāku un poras – nemanāmākas. Uz tā var uzlikt arī vieglu pūderi vai BB krēmu.
2. Sakopt un, ja nepieciešams, ietonēt uzacis.
3. Lietot skropstu tušu. Līdzvērtīgs efekts, taču ilglaicīgāks, ir mākslīgajām skropstām, kas piemērotas situācijā, kad nav vēlams lietot grimu. Tās akcentēs acis un radīs izteiksmīgāku skatienu pat tad, ja pārējā sejas daļa būs zem maskas.