Pēc vakcinēšanās nav gultas režīma un nejūtīgu roku
Vairāk nekā 850 cilvēki “Facebook” dalījušies ar baumām, ka Austrumu slimnīcā mediķiem pēc vakcinēšanas pret Covid-19 esot “gultas režīms ar augstu temperatūru”, nejūtīgas rokas un problēmas ar muguru. Austrumu slimnīca to noliedz – tās rīcībā neesot ziņu, ka kādam no vakcinētajiem būtu nopietni veselības sarežģījumi. Ja problēmas būtu, slimnīcā to noteikti zinātu.
Ieraksta autore, kas regulāri izplata dezinformāciju par Covid-19, publicējusi ekrānšāviņu no kāda cita “Facebook” profila ieraksta. Lietotājas vārds ir aizkrāsots. Arī viņa avotu nenosauc, vien norāda, ka “info no man zināma cilvēka”. Ieraksts vēsta: “Pie vakcinētajiem mediķiem tagad nemaz nevar aiziet – viņiem tagad gultas režīms ar augstu temperatūru – vienam tirpst un kļūst nejūtīgas rokas, citam pēkšņas problēmas ar muguru, un vēl jau nav zināms, kādas paliekošas sekas tam vispār būs.”
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) preses sekretāre Ilga Namniece rakstīto noliedz un norāda, ka slimnīcas rīcībā nav ziņu, ka kādam no vakcinētajiem būtu radušies nopietni veselības traucējumi. “Tā kā RAKUS faktiski visi mediķi un atbalsta dienestu personāls ir iesaistīti pacientu ārstēšanā un aprūpē, tad stacionāru klīniku un/vai nodaļu vadītāji vai virsmāsas noteikti būtu informētas, ka kādam tieši saņemtās vakcīnas dēļ būtu radušies veselības traucējumi,” pauž I.Namniece.
Līdz trešdienai, 6.janvārim, šajā slimnīcā bija vakcinēti 1523 cilvēki.
RAKUS arī uzsver, ka slimnīcā tāpat kā citur vakcinēšanās ir brīvprātīga. Vakcinēšanā arī tiek ievērota noteikta procedūra. Cilvēks pirms Covid-19 vakcinēšanās iesniedz informēto piekrišanu tās veikšanai. “Tā ir veidlapa, kurā vakcinējamais sniedz ziņas par savu veselības stāvokli un alerģijām un vienlaikus – iepazīstas ar rakstiski apkopotu informāciju par vakcinācijas procesu, iespējamiem riskiem un blaknēm, kā arī tiek aicināts ziņot Zāļu valsts aģentūrai par ikvienu veselības traucējumu, kuram par iemeslu, pēc vakcinējamā ieskatiem, varētu būt injicētā vakcīna,” norāda I.Namniece. Vakcinējamais ar parakstu uz veidlapas apliecina, ka ir informēts un iepazinies ar tajā apkopoto informāciju.
Tāpat ikvienam vakcinācijas procesa dalībniekam slimnīcā ir nodrošināta ārsta konsultācija, kad var pārrunāt ikvienu jautājumu par veselības stāvokli, alerģijām, kā arī to, kādi nosacījumi jāievēro pēc vakcinācijas, kādas blakusparādības ir iespējamas, kam un kā par tām ziņot.
Pēc vakcīnas saņemšanas ikviena cilvēka veselības stāvoklis tiekot uzraudzīts vismaz 15 minūtes, lai laikus pamanītu kādus veselības traucējumus. RAKUS informē, ka līdz šim tādi nav novēroti.
Kā zināms, vakcinēšanu pret Covid-19 Latvijā sāka 28.decembrī. Pirmie vakcīnas saņem mediķi, kuriem ir saskare ar Covid-19 pacientiem. Līdz 5.janvāra vakaram Latvijā vakcīnas kopumā bija saņēmuši 3803 cilvēki, ziņoja Nacionālais veselības dienests. Līdz šim publiski nav izskanējusi uzticama informācija par nopietnām blaknēm Latvijā vakcinētajiem cilvēkiem.
Kategorijas
- Afiša
- Sporta pasākums
- Izstāde
- Koncerts
- Balle
- Teātris
- Pasākums
- Baznīcā
- Meistarklase
- Kino
- Izlaidums
- Jauniešiem
- Senioriem
- Bibliotēkā
- Bērniem
- Tirdziņš
- Laikraksta arhīvs
- Foto un video
- Palīdzēsim ķepaiņiem!
- Mēs pamanījām!
- Citas ziņas
- Atbildam lasītājiem
- Reklāmraksti
- Veselība
- Kultūra un izklaide
- Dzīvespriekam
- Konkursi
- Horoskopi
- Sports
- Cope un medības
- Vietējās ziņas
- Kriminālziņas
- VĒLĒŠANAS 2017
- SAEIMAS vēlēšanas
- Pašvaldību vēlēšanas
- Vārds deputāta kandidātam!
- Latvijas ziņas
- Noderīgi
- Interesanti
- Eiropas Savienībā
- Laika ziņas
- Skolēnu, jauniešu aktivitātes
- Statiskas lapas
- Ceļojumi
- Ēdamprieki
- Projekti
- Projekts "Riska bērni"
- Projekts "Saimnieko gudri"
- Projekts "Kam ticēt?"
- Projekts "Medijs vai mediju izstrādājums?"
- Projekts "Paver plašāk logu no senatnes"
- Projekts "Mediju kritika"
- Projekts "10 gadi Gulbenes novadā - vai veiksmes stāsts?"
- Projekts "Rūpēsimies par vidi!"
- Projekts "Mediju projekts"
- Projekts "Vide"