Galvenā ir audzēkņu un pedagogu veselība
Pirms atgriešanās klātienē darbā ar 1.-4. klasi Gulbenes novada vidusskolā visiem darbiniekiem tiks veikti Covid-19 siekalu testi, informē skolas direktore Linda Ūdre-Rizga. Sejas maskas bērniem un skolotājiem nebūs jāpērk, jo tās nodrošinās centralizētā iepirkumā un izglītības iestāde tiks apgādāta ar nepieciešamo masku skaitu.
Vecākiem, kuri uzskatīs, ka viņu bērniem (1.-4.klase) drošāk šajā pandēmijas laikā ir mācīties attālināti mājās, būs iespēja vērsties izglītības iestādē, aizpildīt iesniegumu un saņemt šādu atļauju. Šajā gadījumā gan būs jārēķinās, ka netiks nodrošināts simtprocentīgi pilns klātienes process tiešsaistē.
Ierobežojumiem - labi rezultāti
L.Ūdre-Rizga pauž “Dzirkstelei” viedokli, ka jebkura neskaidrība saistībā ar ārkārtējo stāvokli šobrīd var radīt trauksmi, tomēr slimības izplatība ir ierobežojama. Atbalstāma ir valsts īstenotā izglītības procesa norise, kurā par galveno ir izvirzīta audzēkņu un pedagogu veselība un drošība. Viņa uzsver - ja situācija uzlabosies, tad mācības pirmo četru klašu skolēniem notiks atkal klātienē, tomēr pastāv iespēja arī par attālinātā procesa organizēšanu, ja epidemioloģiskā situācija neuzlabosies pietiekami.
Brīvlaika pagarinājums mazajām klasēm nav plānots. “Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska 6.janvāra preses konferencē informēja sabiedrību par mācību norisi 2.semestrī. Izglītības ministrija sadarbībā ar Veselības ministriju un Slimību profilakses un kontroles centru ir izskatījusi esošo situāciju un konstatējusi, ka pašreizējie ierobežojumi ir devuši pozitīvus rezultātus un saslimstība skolēnu vidū samazinājusies,” stāsta L.Ūdre-Rizga.
Gada nogale bija satraucoša
“Mums gada nogale izvērtās satraucoša saistībā ar konstatētiem Covid-19 saslimšanas gadījumiem skolas darbiniekiem un noteikto mājas karantīnu skolēniem, bet tas neietekmēja mācību procesu, jo sākās ziemas brīvdienas. Šobrīd 1.-4.klasei līdz 25.janvārim ir pagarināts ziemas brīvlaiks, 5.-12.klase mācās attālināti; darbinieki pēc iespējas strādā attālināti, tehniskajiem darbiniekiem pēc iespējas noteikta dīkstāve,” skaidro novada vidusskolas direktore.
L.Ūdre-Rizga novērojusi, ka gan skolotāji, gan skolēni kopumā attālinātajām mācībām velta daudz vairāk laika nekā iepriekš mācībām klātienē. Valsts izglītības satura centra (VISC) eksperti sagatavojuši videolekcijas par 2019./2020. mācību gada centralizēto eksāmenu rezultātiem. Kopumā novembra beigās un decembrī publicēti vairāki skaidrojoši videomateriāli ar ieteikumiem, kā skolēniem pilnveidot savas zināšanas, prasmes un pilnvērtīgāk sagatavoties noslēguma pārbaudījumiem. Videolekcijas pieejamas VISC “Youtube” kanālā.
Diagnosticējošie darbi plānoti klātienē
Šobrīd turpinās gatavošanās 2020./2021. mācību gada noslēguma pārbaudījumiem.
“Vēlos atgādināt, ka diagnosticējošajiem darbiem īpaši negatavojas, tie ir mācību procesa sastāvdaļa. Tie tiek organizēti, lai piedāvātu mācīšanās atbalstu skolēnam, pārbaudītu skolēnu zināšanas un prasmes atbilstoši mācību priekšmeta standarta prasībām, beidzot 3. un 6. klasi. To rezultāti dos iespēju skolēniem sadarbībā ar skolotāju līdz mācību gada beigām pilnveidot un nostiprināt savas prasmes. Diagnosticējošo darbu vērtējums neietekmē ne semestra, ne gada vērtējumu,” “Dzirkstelei” stāsta novada vidusskolas direktore.
Plānots, ka diagnosticējošie darbi 3.un 6. klasē notiks klātienē. Ja tas nebūs iespējams, tos izglītības iestāde varēs piedāvāt pildīt attālināti vai tad, kad būs iespējams mācību process klātienē. Par jebkuru pārbaudes norises laiku maiņu jāveic grozījumi Ministru kabineta noteikumos.
“Ja līdz pavasara brīvlaikam izlaiduma klases (9. un 12.klase) netiks līdz klātienes mācību procesam, tad tiks lemts par eksāmenu perioda maiņu, pagarināšanu vai atcelšanu. Šobrīd ikvienam skolotājam un skolēnam ir iespēja izmantot VISC mājaslapā pieejamos atbalsta materiālus, lai palīdzētu skolēniem patstāvīgi gatavoties valsts pārbaudes darbiem,” informē L.Ūdre-Rizga.
Kategorijas
- Afiša
- Sporta pasākums
- Izstāde
- Koncerts
- Balle
- Teātris
- Pasākums
- Baznīcā
- Meistarklase
- Kino
- Izlaidums
- Jauniešiem
- Senioriem
- Bibliotēkā
- Bērniem
- Tirdziņš
- Laikraksta arhīvs
- Foto un video
- Palīdzēsim ķepaiņiem!
- Mēs pamanījām!
- Citas ziņas
- Atbildam lasītājiem
- Reklāmraksti
- Veselība
- Kultūra un izklaide
- Dzīvespriekam
- Konkursi
- Horoskopi
- Sports
- Cope un medības
- Vietējās ziņas
- Kriminālziņas
- VĒLĒŠANAS 2017
- SAEIMAS vēlēšanas
- Pašvaldību vēlēšanas
- Vārds deputāta kandidātam!
- Latvijas ziņas
- Noderīgi
- Interesanti
- Eiropas Savienībā
- Laika ziņas
- Skolēnu, jauniešu aktivitātes
- Statiskas lapas
- Ceļojumi
- Ēdamprieki
- Projekti
- Projekts "Riska bērni"
- Projekts "Saimnieko gudri"
- Projekts "Kam ticēt?"
- Projekts "Medijs vai mediju izstrādājums?"
- Projekts "Paver plašāk logu no senatnes"
- Projekts "Mediju kritika"
- Projekts "10 gadi Gulbenes novadā - vai veiksmes stāsts?"
- Projekts "Rūpēsimies par vidi!"
- Projekts "Mediju projekts"
- Projekts "Vide"