Gulbenes slimnīcas galvenā ārste: daudz ziemas traumu, pieskatiet bērnus!
Šobrīd aktuālas ir traumas, kuras gūst gan pieaugušie, gan bērni, baudot ziemas priekus. To apliecina SIA “Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība” Gulbenes slimnīcas galvenā ārste Sigita Drubiņa.
S.Drubiņa stāsta, ka steidzamās medicīniskās palīdzības punktā Gulbenē cilvēki, kuri guvuši traumas, vēršas pēc palīdzības. “Arī ar saasinātām alerģiskām reakcijām, astmu nāk pēc palīdzības, bet būtiskākās šobrīd ir traumas, īpaši bērniem. Redzu arī pati, ka bērni dodas ārā, piemēram, uz kalniņu, vieni paši, bet jābūt tomēr līdzi ir pieaugušajam, kas viņus pieskata. Piemēram, “lokatora” kalni Gulbenē ir stāvi, bērni ir pārdroši, apkārt ir koki, tāpēc tur ir diezgan riskanti. Pieaugušajiem ir jāmāca bērniem, kā pareizi baudīt ziemas aktivitātes. Kad kāds cits šļūc no kalna, otrs neiet pretī un tamlīdzīgi. Jāmāca nebūt pārgalvīgiem. Ņemot vērā, cik auksts laiks bija brīvdienās, jābūt arī atbilstošam apģērbam,” uzsver S.Drubiņa.
Viņa arī atgādina, ka piesardzība jāievēro, arī slidojot, slēpojot un atrodoties uz ūdenstilpēm. To pašu uzsver arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāve Sniedze Bračka, kura aicina iet svaigā gaisā, baudīt sniegu, bet ievērojot savu fizisko un epidemioloģisko drošību. “Protams, ka ir traumu gadījumi, bet bērniem ir jāiet svaigā gaisā, īpaši šajā laikā, jo svaigs gaiss pasargā no vīrusa. Savukārt vecākiem ir jāstāsta un jāatgādina par drošību, lai pasargātu no nelaimes. Jārunā gan ar mazākiem bērniem, gan pusaudžiem. Biežākās traumas ir lūzumi, sasitumi. Bija gadījums, kad slēpojot krita un lauza ekstremitātes. Tagad iecienījuši šļūkt no kalniem ar piepūšamajiem riņķiem. Arī ar tādu bija nelaimes gadījums, kad cieta pieaugušais. Par laimi, mums Latvijā, baudot ziemas priekus, nav bijis tik smagu nelaimes gadījumu, kā tas notika, piemēram, Igaunijā. (Bērnam braukšana ar kamaniņām pa slidkalniņu beidzās ar ļoti nopietnām traumām. Viņš tika notriekts tik stipri, ka diagnosticēti galvaskausa lūzumi, dzīvībai bīstama smadzeņu hematoma, kā arī acs trauma – red.) Nevajag būt pārdrošiem, jābūt uzmanīgiem,” uzsver S.Bračka.
Kategorijas
- Afiša
- Sporta pasākums
- Izstāde
- Koncerts
- Balle
- Teātris
- Pasākums
- Baznīcā
- Meistarklase
- Kino
- Izlaidums
- Jauniešiem
- Senioriem
- Bibliotēkā
- Bērniem
- Tirdziņš
- Laikraksta arhīvs
- Foto un video
- Palīdzēsim ķepaiņiem!
- Mēs pamanījām!
- Citas ziņas
- Atbildam lasītājiem
- Reklāmraksti
- Veselība
- Kultūra un izklaide
- Dzīvespriekam
- Konkursi
- Horoskopi
- Sports
- Cope un medības
- Vietējās ziņas
- Kriminālziņas
- VĒLĒŠANAS 2017
- SAEIMAS vēlēšanas
- Pašvaldību vēlēšanas
- Vārds deputāta kandidātam!
- Latvijas ziņas
- Noderīgi
- Interesanti
- Eiropas Savienībā
- Laika ziņas
- Skolēnu, jauniešu aktivitātes
- Statiskas lapas
- Ceļojumi
- Ēdamprieki
- Projekti
- Projekts "Riska bērni"
- Projekts "Saimnieko gudri"
- Projekts "Kam ticēt?"
- Projekts "Medijs vai mediju izstrādājums?"
- Projekts "Paver plašāk logu no senatnes"
- Projekts "Mediju kritika"
- Projekts "10 gadi Gulbenes novadā - vai veiksmes stāsts?"
- Projekts "Rūpēsimies par vidi!"
- Projekts "Mediju projekts"
- Projekts "Vide"