Organizē mācības par saskarsmi ar bērniem, kuriem ir funkcionāli traucējumi
Vidzemes plānošanas reģions sadarbībā ar Labklājības ministriju Eiropas Sociālā fonda projektā “Vidzeme iekļauj” 19. februārī organizē mācības vispārējo pakalpojumu sniedzējiem par deinstitucionalizācijas procesa nepieciešamību, norises gaitu un vispārējo pakalpojumu sniedzēju lomu deinstitucionalizācijas procesā attiecībā uz bērniem ar funkcionāliem traucējumiem.
Projekta “Vidzeme iekļauj” vadītāja Ina Miķelsone uzsver: “Šobrīd, kad lielākā daļa sabiedrības, piespiedu kārtā esam apguvuši pašizolācijas un “paliec mājās” noteikumus, varam mazliet labāk saprast tos cilvēkus, kuriem tā ir ikdiena viņu vai viņu tuvinieku veselības stāvokļa dēļ. Lai nodrošinātu deinstitucionalizācijas procesa veiksmīgu norisi Latvijā, būtiski ir sniegt zināšanas, atbalstu un veicināt izpratni par procesa būtību darbiniekiem, kuri ikdienā nodrošina dažādus izglītības, sabiedriskā transporta, izklaides, kultūras un citus iedzīvotājiem nepieciešamus pakalpojumus.”
Mācības notiks tiešsaistē, tās vadīs Mg.psych., mg.sc.sal., sertificēta psiholoģe, mākslas terapeite, supervizore Ilze Dreifelde. Mācību laikā dalībnieki ne tikai gūs ieskatu par deinstitucionalizācijas procesa būtību, bet arī uzzinās par starpinstitūciju sadarbības nozīmi un iespējām, biežāk sastopamajām problēmsituācijām un ieteicamajiem risinājumiem, kā arī saņems ieteikumus saskarsmei ar bērniem ar funkcionāliem traucējumiem un viņu ģimenēm.
Pieteikšanās šīm mācībām jau ir noslēgusies, jo grupa ir nokomplektēta, tomēr cilvēki, kam ir interese, var pieteikties. “Ja būs liela interese, tad organizēsim vēl vienas mācības. Cilvēki var rakstīt uz manu e-pastu naula.dannenberga@vidzeme.lv”, un mēs veidosim sarakstu ar gribētājiem,” saka Vidzemes plānošanas reģiona deinstitucionalizācijas projekta “Vidzeme iekļauj” sabiedrisko attiecību speciāliste Naula Dannenberga.
Mācību laikā notiks interaktīvs darbs grupās. “Vienā apmācību reizē nevar mācības nodrošināt vairāk par 25 dalībniekiem. Izmantojot “Zoom” iespējas, dalīsim dalībniekus “istabās”, kur kopā radoši tiks diskutēts par stereotipiem, izspēlētas dažādas situācijas un sniegta atgriezeniskā saikne no dalībniekiem. Nelielais skaits ir tāpēc, ka apmācībās lielākā daļa ir paredzēta ar dalībnieku iesaisti un vadot savstarpēju diskusiju. Pieteikties aicinājām visu Vidzemes plānošanas reģiona pašvaldību pārstāvjus, sabiedriskā transporta šoferus un citus pakalpojumu sniedzējus,” skaidro N.Dannenberga.
Kategorijas
- Afiša
- Sporta pasākums
- Izstāde
- Koncerts
- Balle
- Teātris
- Pasākums
- Baznīcā
- Meistarklase
- Kino
- Izlaidums
- Jauniešiem
- Senioriem
- Bibliotēkā
- Bērniem
- Tirdziņš
- Laikraksta arhīvs
- Foto un video
- Palīdzēsim ķepaiņiem!
- Mēs pamanījām!
- Citas ziņas
- Atbildam lasītājiem
- Reklāmraksti
- Veselība
- Kultūra un izklaide
- Dzīvespriekam
- Konkursi
- Horoskopi
- Sports
- Cope un medības
- Vietējās ziņas
- Kriminālziņas
- VĒLĒŠANAS 2017
- SAEIMAS vēlēšanas
- Pašvaldību vēlēšanas
- Vārds deputāta kandidātam!
- Latvijas ziņas
- Noderīgi
- Interesanti
- Eiropas Savienībā
- Laika ziņas
- Skolēnu, jauniešu aktivitātes
- Statiskas lapas
- Ceļojumi
- Ēdamprieki
- Projekti
- Projekts "Riska bērni"
- Projekts "Saimnieko gudri"
- Projekts "Kam ticēt?"
- Projekts "Medijs vai mediju izstrādājums?"
- Projekts "Paver plašāk logu no senatnes"
- Projekts "Mediju kritika"
- Projekts "10 gadi Gulbenes novadā - vai veiksmes stāsts?"
- Projekts "Rūpēsimies par vidi!"
- Projekts "Mediju projekts"
- Projekts "Vide"