Kā ar rezervju plānošanu pašvaldības budžetā?
Finansiālu atbalstu – 605 eiro – pašvaldībai lūdz nodibinājums “Gulbenes evaņģēliski luteriskā draudze” ar mērķi izmantot šo naudu bīstamo koku zāģēšanai. Kā zināms, Gulbenes luterāņu baznīca atrodas Krustalīces krastā un tai apkārt ir koki, daži no kuriem ir savu laiku nodzīvojusi un kļuvuši bīstami. Par atbalsta piešķiršanu deputāti lems novada domes kārtējā sēdē, kas notiks 25.februārī.
Novada domes tautsaimniecības komitejas sēdē 17.februārī šajā sakarā izvērsās diskusija. Deputāte Guna Pūcīte iebilda pret to, ka šim atbalstam pašvaldības speciālisti redz iespēju piešķirt naudu no sociālajai aizsardzībai paredzētajiem rezerves līdzekļiem. Viņas iebildumu par vērā ņemamu atzina arī deputāte Ilze Mezīte: “Mēs dzīvojam tādā situācijā, kad sociālie pabalsti būs vajadzīgi cilvēkiem.” Viņasprāt, no sociālās aizsardzības rezervēm koku ciršanu finansēt nedrīkst. Līdzekļi jāmeklē citā sadaļā, pauda I.Mezīte.
Pašvaldības izpilddirektore Lienīte Reinsone skaidroja – 2021.gada pašvaldības budžetā ir atstāta pavisam neliela rezerve, “lai varētu reaģēt uz trešo personu iesniegumiem, sniedzot atbalstu”. Finanšu rezerves ir paredzētas pašvaldības kultūras komisijas rīcībai, sporta nozarei un sociālās aizsardzības pasākumiem. No pēdējās rezerves arī rasta iespēja piešķirt naudu bīstamo koku zāģēšanai pie baznīcas. Turpmāk, grozot pašvaldības šāgada budžetu, tiks precizēta izdevumu tāme, sacīja L.Reinsone.
G.Pūcīte pauda izbrīnu, ka nauda pašvaldības budžetā tiek rezervēta tikai kultūrai, sportam un sociālajai aizsardzībai, bet nekam citam. Viņa vaicāja, vai nav iespējams konkrētajā situācijā finanšu atbalstu sniegt no dabas resursu nodokļa vai vides pasākumiem paredzētās naudas.
Deputāts Gunārs Ciglis, kurš domē ir arī vides aizsardzības jautājumu komisijas priekšsēdētājs, paskaidroja, ka dabas resursa nodokli ir tiesības lietot tikai pašvaldības vajadzībām vai to uzņēmumu vajadzībām, kuros ir pašvaldības kapitāldaļas. Baznīcas nodibinājums šajā kategorijā neietilpst.
L.Reinsone piebilda, ka pašvaldības budžetā ir vēl līdzekļi neparedzētiem gadījumiem – 10 000 eiro, kuri lietojami dabas stihijas seku vai citu ārkārtēju apstākļu gadījumā.
G.Ciglis, kurš vadīja tautsaimniecības komitejas sēdi, aicināja paļauties uz novada pašvaldības administrācijas speciālistu viedokli un uzticēties tam. Ar balsu vairākumu komitejas locekļi vienojās par jautājuma virzīšanu izlemšanai novada domes sēdē.
Saskaņā ar “Lursoft” datiem Gulbenes evaņģēliski luteriskā draudze reliģisko organizāciju reģistrā ir kopš 1991.gada. Draudzes amatpersonu sarakstā kopš 2017.gada ir Jolanta Biseniece, Inga Feldere, Ilgvars Matīss, Roberts Svidrickis un Iveta Zvirgzdiņa.
Luterāņu baznīca Gulbenē ietilpst Vecgulbenes apbūves teritorijā. Baznīcai ir valsts aizsargājamā arhitektūras pieminekļa statuss kopš 1998.gada – liecina Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes dati.
Kategorijas
- Afiša
- Sporta pasākums
- Izstāde
- Koncerts
- Balle
- Teātris
- Pasākums
- Baznīcā
- Meistarklase
- Kino
- Izlaidums
- Jauniešiem
- Senioriem
- Bibliotēkā
- Bērniem
- Tirdziņš
- Laikraksta arhīvs
- Foto un video
- Palīdzēsim ķepaiņiem!
- Mēs pamanījām!
- Citas ziņas
- Atbildam lasītājiem
- Reklāmraksti
- Veselība
- Kultūra un izklaide
- Dzīvespriekam
- Konkursi
- Horoskopi
- Sports
- Cope un medības
- Vietējās ziņas
- Kriminālziņas
- VĒLĒŠANAS 2017
- SAEIMAS vēlēšanas
- Pašvaldību vēlēšanas
- Vārds deputāta kandidātam!
- Latvijas ziņas
- Noderīgi
- Interesanti
- Eiropas Savienībā
- Laika ziņas
- Skolēnu, jauniešu aktivitātes
- Statiskas lapas
- Ceļojumi
- Ēdamprieki
- Projekti
- Projekts "Riska bērni"
- Projekts "Saimnieko gudri"
- Projekts "Kam ticēt?"
- Projekts "Medijs vai mediju izstrādājums?"
- Projekts "Paver plašāk logu no senatnes"
- Projekts "Mediju kritika"
- Projekts "10 gadi Gulbenes novadā - vai veiksmes stāsts?"
- Projekts "Rūpēsimies par vidi!"
- Projekts "Mediju projekts"
- Projekts "Vide"