Pērn Vidzemē visvairāk kūlas ugunsgrēku bijis Gulbenes novadā, tomēr to skaits samazinājies

2020.gadā Vidzemē reģistrēti 276 kūlas ugunsgrēki, kas ir par 184 kūlas ugunsgrēkiem mazāk nekā gadu iepriekš, kad Vidzemē tika fiksēti 460 kūlas ugunsgrēki. Par to informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Sandra Vējiņa.
Kūlas ugunsgrēku skaits pērn ir sarucis 23 Vidzemes novados, visbūtiskāk Gulbenes, Kocēnu, Līgatnes un Limbažu novadā. Lai gan Gulbenes novadā kūlas ugunsgrēku skaits samazinājies, tomēr pēdējos divus gadus Gulbenes novadā ir reģistrēts visvairāk kūlas ugunsgrēku Vidzemē – pērn 44, bet 2019.gadā - 74.
“Kūlas ugunsgrēku samazinājumu Vidzemē un Latvijā kopumā var skaidrot ar kūlas degšanai nelabvēlīgiem laikapstākļiem – pagājušajā gadā silts un sauss pavasaris iestājās vēlu, bet Covid-19 izplatīšanās ierobežojumi ievērojami samazināja cilvēku pārvietošanos,” saka S.Vējiņa.
Kopumā Vidzemē pērn izdegušas 129,93 hektārus lielas
teritorijas. Vislielākās platības mūsu pusē izdegušas Alūksnes
novadā - 23 hektāri un Gulbenes novadā - 11,3 hektāri.
Salīdzinājumam – 2019.gadā Vidzemē izdega 235 hektārus lielas
teritorijas – visvairāk Gulbenes, Limbažu un Varakļānu novadā.
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona brigādes komandieris Jānis Skrastiņš skaidro, ka joprojām visbiežāk kūlas ugunsgrēki izcēlušies teritorijās, kuras netiek pienācīgi apsaimniekotas - īpašnieki atrodas ārzemēs, kā arī iedzīvotāji atzīst, ka viņiem nav līdzekļu, lai sakoptu savus īpašumus. J.Skrastiņš uzsver, ka skaidrojošais darbs tiek veiks nepārtraukti, un pieļauj, ka līdz ar paaudžu maiņu kūlas ugunsgrēku skaits varētu mazināties. Tāpat viņš uzskata, ka kūlas ugunsgrēku skaitu varētu vēl samazināt tad, ja pašvaldības aktīvāk iesaistītos nesakopto teritoriju apzināšanā un to īpašnieku informēšanā par veicamajiem pasākumiem. Pašvaldībām saistošajos noteikumos vajadzētu noteikt pienākumu, atbildību un nosacījumus teritorijas sakopšanai, kontrolējot šo nosacījumu izpildi. Vidzemes pieredze parāda, ka tas strādā – tajos novados, kur pašvaldības aktīvi rīkojas, pēdējos gados ir vērojams kūlas ugunsgrēku samazinājums.
2020.gadā Latvijā reģistrēti 1379 kūlas ugunsgrēki, to rezultātā izdega 934 hektāri Latvijas teritorijas, iznīcinātas 15 ēkas un cietis viens cilvēks. “Kūlas dedzināšana ir aizliegta un sodāma rīcība! Kūlas dedzināšana apdraud cilvēku dzīvību, veselību un īpašumu, kā arī nodara būtisku kaitējumu dabai!” uzsver S.Vējiņa.
Kategorijas
- Afiša
- Sporta pasākums
- Izstāde
- Koncerts
- Balle
- Teātris
- Pasākums
- Baznīcā
- Meistarklase
- Kino
- Izlaidums
- Jauniešiem
- Senioriem
- Bibliotēkā
- Bērniem
- Tirdziņš
- Laikraksta arhīvs
- Foto un video
- Palīdzēsim ķepaiņiem!
- Mēs pamanījām!
- Citas ziņas
- Atbildam lasītājiem
- Reklāmraksti
- Veselība
- Kultūra un izklaide
- Dzīvespriekam
- Konkursi
- Horoskopi
- Sports
- Cope un medības
- Vietējās ziņas
- Kriminālziņas
- VĒLĒŠANAS 2017
- SAEIMAS vēlēšanas
- Pašvaldību vēlēšanas
- Vārds deputāta kandidātam!
- Latvijas ziņas
- Noderīgi
- Interesanti
- Eiropas Savienībā
- Laika ziņas
- Skolēnu, jauniešu aktivitātes
- Statiskas lapas
- Ceļojumi
- Ēdamprieki
- Projekti
- Projekts "Riska bērni"
- Projekts "Saimnieko gudri"
- Projekts "Kam ticēt?"
- Projekts "Medijs vai mediju izstrādājums?"
- Projekts "Paver plašāk logu no senatnes"
- Projekts "Mediju kritika"
- Projekts "10 gadi Gulbenes novadā - vai veiksmes stāsts?"
- Projekts "Rūpēsimies par vidi!"
- Projekts "Mediju projekts"
- Projekts "Vide"