Dzirkstele.lv ARHĪVS

Kā sagatavot dārzu un dārza tehniku pavasara darbiem?

.

2021. gada 26. aprīlis 00:00

47
Kā sagatavot dārzu un dārza tehniku pavasara darbiem?

Kā sagatavot dārzu un dārza tehniku pavasara darbiem?

Pavasaris atmodina ne vien dabu, bet arī cilvēkus, kuri, sākoties siltākam laikam, tiecas vairāk laika pavadīt svaigā gaisā. Viena no aktivitātēm, ko iecienījuši daudzi, ir rušināšanās pa savu piemājas dārziņu, dobēm un siltumnīcu . Lai vasarā un rudenī mūs priecētu skaisti ziedi, bagātīga raža un sakopts zālājs, ir vairākas lietas, kas jāatceras, sagatavojot dārzu pavasara darbiem.


Dārza sagatavošana pavasarim.

1.Sarūpē nepieciešamos ziedu sīpolus un sēklas.

Ja aiz loga zaļi asniņi sāk tikai lēnām dīgt, tad daudzu dārza darbu entuziastu domās jau sen ir izsapņots kupls, smaržīgs un ziedošs puķu dārzs. Lai sagatavotos tā veidošanai, vispirms jāsāk ar sīpolu un sēklu iegādi. Mūsdienās tos var nopirkt gan veikalos, gan internetā, atrodot sev piemērotāko veidu. Nenāk par ļaunu arī pievērst uzmanību vairāku puķu veidu kombinēšanai, ievērojot, lai tās viena otru papildinātu, nevis nomāktu.


2. Sagatavo puķu “gultas”.

Kad sēklas un sīpoli sarūpēti, nedrīkst aizmirst arī par vietu, kur tos stādīsi. Ja temperatūra aiz loga ļauj, dodies uz dārzu un aprūpē puķu dobes. Vispirms atbrīvo tās no nezālēm, zariem, lapām un vecajiem augiem. Jo tīrāka būs augsne, jo labāk. Atceries arī par to, ka bagātīgāka puķu dārza veidošanai augsne ir jāmēslo. Ja zeme būs tīra un mīksta, mēslojuma iestrāde tajā būs daudz vienkāršāka.


3. Dodies uz siltumnīcu.

Daudzi no mums sapņo par savu mazdārziņu, kurā neiztikt arī bez ietilpīgas siltumnīcas ar gurķiem, tomātiem, garšaugiem un citiem stādiem. Patiesībā šis mērķis ir sasniedzamāks, nekā var šķist. Atliek tikai izvēlēties piemērotāko siltumnīcu, tās atrašanās vietu un, protams, ko tajā stādīsim. Ja siltumnīca dārzā jau ir, pavasarī atceries sakopt tās iekšieni – atbrīvot no vecajiem, nokaltušajiem augiem un nezālēm. Tāpat jāpārbauda siltumnīcas segums, lai būtu skaidrs, vai tas izturēs vēl vienu sezonu.


4. Ja plāno augu pārstādīšanu, laikus iesēj sēklas stādu audzēšanai.

Šo uzdevumu visbiežāk veic jau februārī vai martā, taču sēšanas laiks atkarīgs no katra auga specifikas. Ja vēlies stādīt siltumnīcā vai dobē papriku, tomātus, ģerānijas vai citus augus, kuru dīgšana prasa ilgāku laiku, atceries tos iesēt podiņos laikus. Ja neesi paspējis to izdarīt – nebēdā – stādus parasti iespējams iegādāties arī tirdziņos un dārza veikalos.


5. Izvērtē, kā ikdienā nodrošināsi efektīvu siltumnīcas un dārza laistīšanu.

Šis ir svarīgs jautājums, par kuru vērts padomāt. Vasaras pie mums mēdz būt arī visai sausas, taču augiem nepieciešama regulāra mitrināšana. Par laimi, mūsdienās ir iespējams iegādāties gan vienkāršas, gan arī apjomīgas un sarežģītas laistīšanas sistēmas dažādām platībām. Vienkāršākais variants, protams, ir klasiskā lejkanna, taču ar to efektīvi aplaistīt varēsi tikai nelielus dārziņus un siltumnīcu.


Dārza tehnikas sagatavošana pavasarim.


6.Pārliecinies, ka visi tehnikas elementi ir labā stāvoklī.

 Ir dažādi dārza darbi, kuru paveikšanu vairs nevaram iedomāties bez labas tehnikas, piemēram, zāles pļaušana, zemes uzaršana, irdināšana, zaru apgriešana un citi. Ja arī Tev garāžā, šķūnī vai citur ziemas laikā glabājas dārza tehnika, pavasarī to noteikti vajadzētu pārbaudīt. Pārliecinies, ka tā nav sabojājusies, visas sastāvdaļas ir labā stāvoklī un pilda savu funkciju.


7. Uzasini ķēdes un asmeņus.

Ja dārza darbiem izmanto tādus instrumentus kā zāles pļāvēju, motorzāģi vai krūmu zāģi, pavasarī apskati un pārbaudi to asmeņus, zobus un ķēdes. Ja nepieciešams, vajadzīga pļāvēja asmeņu vai zobu uzasināšana, pretējā gadījumā pļaušanas darbi būs ne vien grūtāki, bet arī padarīs zālienu nepievilcīgu.


8. Pārliecinies, ka visas sastāvdaļas ir labā kārtībā.

Izmantojot dažāda veida dārza tehniku, kurā lieto degvielu, ir svarīgi pārliecināties, ka iekārtas degvielas filtri un aizdedzes sveces ir kārtībā. Tāpat, protams, jāatceras arī par svaigas degvielas uzpildīšanu un eļļu nomaiņu.


9. Akumulatora ierīču apkope.

Mūsdienās daudzi dārziņu saimnieki izvēlas aizvietot benzīna dārza tehniku ar akumulatora ierīcēm. Arī tām ir nepieciešama apkope, piemēram, akumulatora pārbaude un uzlāde.


10. Izvēlies atbilstošu uzglabāšanas veidu.

Par to gan būtu jāpadomā, pirms sākas ziemas sezona. Atbilstoša uzglabāšana ietekmē dārza tehnikas darbību un izskatu. Izvēlieties pareizus apstākļus, lai pavasarī nebūtu jārisina tādas problēmas kā rūsa vai citas ķibeles.

Meklē, kur iegādāties nepieciešamo dārza tehniku, siltumnīcas un citus piederumus jaunās sezonas sākšanai? Ielūkojies interneta veikala Xnet.lv piedāvājumā, kur atradīsi visu nepieciešamo aizraujošai sezonai dārzā!