Rada stilīgus puķu podus
Brāļi Roberts un Edvards Šuļjas: “Tagad pieprasījums ir, un tas tikai palielinās.”
Ideja par dizaina puķu podiem radusies Edvardam Šuļjam. “Internetā ieraudzīju ļoti skaistus podus, un draudzene tādu vēlējās pasūtīt, jo Latvijā nebija iespējas iegādāties. Es pasūtīju puķu poda formu, lai uztaisītu tādu pats. Tad nonācu pie domas, ka tas varētu būt arī neliels bizness. Un te nu mēs šobrīd esam – tagad ražojam jau diezgan nopietni,” saka Edvards.
Uzdrīkstēšanās, pūles un radoša pieeja ir atmaksājusies. Klienti brāļus Edvardu un Robertu atrod paši. Nenoliedzami, ka liela loma ir sociālajiem tīkliem. Brāļi priecājas, jo pieprasījums viņu ražotajai precei ir. Starp klientiem ir puķu veikali, kāzinieki un cilvēki, kuri vienkārši vēlas iegādāties skaistu puķu podu. “Ir doma uzrunāt vairāk puķu veikalus, bet pagaidām nespējam saražot vēl tik daudz produkcijas. Latvijā pa šo neilgo laiku, kopš darbojamies, un tas ir no pagājušā gada novembra,esam pārdevuši daudz – gandrīz 2000 puķu podu,” stāsta Roberts.
Viņu ražojumi aizceļojuši arī ārpus Latvijas robežām. Ir klienti no Īrijas un Vācijas. Tagad atnācis pirmais pasūtījums arī no Amerikas. “Piegāde uz Ameriku gan ir dārgāka nekā pats puķu pods, bet cilvēks ir gatavs maksāt. Sociālie tīkli dara savu – klienti apskatās sociālajos tīklos foto ar mūsu ražotajiem puķu podiem un paši mūs atrod,” stāsta Roberts.
Kāds cilvēks, ieraugot brāļu radītos puķu podus, piedāvājis savu sadarbību. “Viņš izgatavo oriģinālus dizaina plauktus no koka. Pamēģināsim iesaistīt viņu arī savā projektā, lai mūsu klients var iegādāties ne tikai puķu podu, bet arī koka plauktiņu tam,” par jaunām iecerēm stāsta Roberts.
Lielākie izaicinājumi
Lai uzsāku šo biznesu, Edvardam nācies tikt galā ar diviem lieliem izaicinājumiem. Pirmais – atrast, kur iegādāties puķu podu formas. “Meklēju visā pasaulē, lai atrastu atbilstošāko izmēru. Tam tika veltīts ilgs laiks, līdz atradu. Tagad man ir sadarbības partneri ārzemēs. Iepērkam formas tur, bet pamazām esam jau tikuši tik tālu, ka paši sākam veidot formas, līdz ar to varēsim radīt vēl kaut ko unikālu. Piemēram, cilvēks vēlēsies puķu podu ar savu seju, un mēs varēsim to uztaisīt,” atklāj Edvards.
Otrs lielākais izaicinājums – atrast īsto materiālu. “Lai spētu ātri un operatīvi ražot, ir nepieciešams materiāls, kas pietiekami ātri izžūst, ir noturīgs, spēcīgs. Nācās eksperimentēt ar dažādiem sajaukumiem, līdz atradām īsto materiālu, kas ātri sacietē un ir noturīgs, lai varētu ražot,” skaidro Edvards un piebilst, ka viņu ražotajiem puķu podiem nekaitēs ne lietus, ne krusa, jo katrs pods tiek apstrādāts ar speciālu līdzekli, kas ir noturīgs pret ūdeni. “Tas viss ir pārdomāts,” uzsver brāļi.
Pandēmijas laiks liek būt izdomas bagātiem
Pandēmija ievieš korekcijas un reizēm liek šķēršļus. Brāļi marta sākumā bija kļuvuši par Covid-19 slimnieka kontaktpersonām, līdz ar to bija jāizolējas, bet pasūtījumi bija un apstāties ražošanas procesā nedrīkstēja. Par rasto izeju, lai ražošanas process neapstātos, tagad abi pasmaida. Viņi pieņēma diezgan radikālu soli – visas iekārtas veda uz mājām un turpināja ražot savu produkciju apkurināmā siltumnīcā.
“Tie tiešām bija ekstrēmi apstākļi. Divas nedēļas ražojām siltumnīcā,” atceras Edvards, piebilstot, ka par šādiem piedzīvojumiem kādreiz varēs arī grāmatu uzrakstīt.
Pandēmijas laikā bija grūtāk iegādāties arī nepieciešamos izejmateriālus, lai varētu sekmīgi ražot, bet, kā uzsver Edvards, visu var atrisināt, ja tikai domā.
Plāno palielināt ražošanas jaudu
Pagaidām brāļi rosās divatā. Edvards ir produkta autors un ražotājs. Viņš ir strādājis gan “Raunas bruģakmenī”, gan lielā ukraiņu kompānijā, kas ražo durvis. “Pieredze tieši ražošanas lietās ir gūta,” atzīst Edvards.
Roberta pārziņā ir mārketings un pārdošana. “Sapratu, ka viens pats nespēju ražot, veidot, vēl līdztekus domāt par jauniem dizainiem un mārketingu. Zinu, ka brālis ir spēcīgs šajā jomā, līdz ar to uzrunāju viņu, un brālis ar prieku bija gatavs palīdzēt. Mēs kopā labi sastrādājamies,” stāsta Edvards.
Šobrīd brāļi biznesa idejas realizācijai telpas raduši Gulbenē, Rīgas ielā. Tur notiek produkcijas ražošanas un arī apstrādāšanas process. “Pirms tam mums bija citas telpas. Tās atradās pagrabiņā, kur mums bija izveidota neliela darbnīca. Tā kā mums tur palika par šauru, bija nepieciešamas citas ērtas telpas. Vēlējāmies telpas pirmajā stāvā, bet Gulbenē atrast telpas īrei un vēl 1.stāvā nav viegli. Telpas atradām, bet ne 1.stāvā, esam 2.stāvā. Un mums ir svarīgi, lai noteikti ir centrālapkure, jo nepieciešams siltums. Vienmērīga temperatūra telpā jāuztur visu laiku,” stāsta brāļi.
Kādu laiku viņi vēl noteikti darbosies Gulbenē, tad jau skatīšoties, kā būs tālāk. “Jāskatās, kāda būs situācija ar pandēmiju, jo tagad pieprasījums ir un tas tikai palielinās. Par sezonalitāti vēl grūti spriest, jo novembrī tikai sākām ražot, un kopš tā laika nav bijis tāda brīža, kad būtu laiks atvilkt elpu. Visu laiku ir kustība, neesam apstājušies. Ir bijuši momenti, kad saprotam, ka tik daudz, kāds ir pieprasījums, pat nespējam izpildīt. Ir doma par darbiniekiem. Nepieciešami vēl arī finansiāli līdzekļi, lai varētu darboties ar vēl lielāku jaudu. Ir doma startēt projektā,” stāsta Roberts.
Brāļi, visticamāk, rudenī piedalīsies Gulbenes novada pašvaldības organizētajā konkursā “Starteris” komercdarbības uzsākšanai vai attīstībai.
“Tagad mēs nokavējām, bet rudenī atkal varēs startēt, tad izmantosim šo iespēju. Mēģināsim. Tad varētu vairāk atsperties. Vajadzētu iekārtas, lai procesu varam paātrināt,” saka Roberts.
Viņiem ir doma apmeklēt arī biznesa inkubatoru atbalsta vienību Gulbenē, lai uzzinātu par iespējām, ko piedāvā uzņēmējiem.
Jaunas idejas
Pagaidām viņu ražotais pamata produkts ir dažādu izmēru puķu podi, bet nākotnē ir idejas radīt arī citus dizaina priekšmetus. “Idejas nāk pašas no sevis. Jā, daudz kas jau ir izdomāts, un mēs iedvesmojamies no lietām, ko redzam apkārt, un arī mēģinām kaut ko. Klientu pozitīvās atsauksmes iepriecina un motivē neapstāties pie iesāktā. It kā ražojam parastus puķu podiņus, bet tie ir citādāki. Kad klients uzraksta, ka mūsu radītie puķu podi silda viņa dvēseli, tad pašiem ap sirdi paliek silti un ir prieks, ka arī citiem patīk,” saka Edvards.
Par Robertu
Dzimtā vieta: Lizums.
Vecums: 27 gadi.
Izglītība: vidējā.
Darba gaitas: pārdošana un mārketings.
Vaļasprieki: kino, kokteiļu “miksoloģija”, gatavošana.
Dzīves moto: ja nezini, uz kuru ostu kuģo, neviens vējš tev nebūs pateicīgs.
Par Edvardu
Dzimtā vieta: Lizums.
Vecums: 31.
Izglītība: vidējā profesionālā telekomunikāciju novirzienā.
Darba gaitas: telekomunikācijas, ražošana, pārdošana.
Vaļasprieki: fotomāksla, BMX riteņbraukšana un citi ekstrēmie sporta veidi, pārgājieni.
Dzīves moto: ceri uz labāko, esi gatavojies sliktākajam.
Kategorijas
- Afiša
- Sporta pasākums
- Izstāde
- Koncerts
- Balle
- Teātris
- Pasākums
- Baznīcā
- Meistarklase
- Kino
- Izlaidums
- Jauniešiem
- Senioriem
- Bibliotēkā
- Bērniem
- Tirdziņš
- Laikraksta arhīvs
- Foto un video
- Palīdzēsim ķepaiņiem!
- Mēs pamanījām!
- Citas ziņas
- Atbildam lasītājiem
- Reklāmraksti
- Veselība
- Kultūra un izklaide
- Dzīvespriekam
- Konkursi
- Horoskopi
- Sports
- Cope un medības
- Vietējās ziņas
- Kriminālziņas
- VĒLĒŠANAS 2017
- SAEIMAS vēlēšanas
- Pašvaldību vēlēšanas
- Vārds deputāta kandidātam!
- Latvijas ziņas
- Noderīgi
- Interesanti
- Eiropas Savienībā
- Laika ziņas
- Skolēnu, jauniešu aktivitātes
- Statiskas lapas
- Ceļojumi
- Ēdamprieki
- Projekti
- Projekts "Riska bērni"
- Projekts "Saimnieko gudri"
- Projekts "Kam ticēt?"
- Projekts "Medijs vai mediju izstrādājums?"
- Projekts "Paver plašāk logu no senatnes"
- Projekts "Mediju kritika"
- Projekts "10 gadi Gulbenes novadā - vai veiksmes stāsts?"
- Projekts "Rūpēsimies par vidi!"
- Projekts "Mediju projekts"
- Projekts "Vide"