Dzirkstele.lv ARHĪVS

7 kļūdas, kuras pieļaujam, krāsojot sienas

.

2021. gada 21. jūnijs 00:00

121
7 kļūdas, kuras pieļaujam, krāsojot sienas

Sienu krāsošana ir efektīvs veids, kā uzlabot telpas izskatu. Tas arī ir viens darbiem, ko esam gatavi veikt paši, bez profesionāļu palīdzības, bet bieži prieku par darbošanos nomāc nekvalitatīvs gala rezultāts.

Lai saprastu, kā krāsot sienas, lai rezultāts priecētu, ir vērts aplūkot tipiskākās kļūdas, ko pieļaujam procesa gaitā - tas palīdzēs no tām izvairīties.


Sasteigta telpas sagatavošana krāsošanai

Sienas jāatbrīvo no mēbelēm, gleznām, jānoņem kontaktligzdu un slēdžu rāmīši. Darbam jāsagatavojas bez steigas, ar lielu rūpību, izmantojot krāsotāja līmlenti, jāaplīmē detaļas, kuras nav paredzēts krāsot, tāpat grīdu, griestus, logus, palodzes. Priekšdarbi izdosies, ja tiks izvēlēta 2,5cm plata krāsotāju līmlente, kas ar rūpību tiks uzlīmēta uz visām plaknēm, kas jānosedz. Jo platāka līmlente, jo mazāka iespēja, ka gar lentas malu iesūksies krāsa, ērtāk un drošāk varēs krāsot.


Pirms krāsošanas netiek sagatavota virsma

Gadās, ka vēlme uzsākt krāsošanu ir tik liela, ka aizmirstas veikt virsmas sagatavošanas darbus. Nelīdzenumiem un plaisām uz sienas jābūt aizšpaktelētām un noslīpētām, bez naglām un skrūvēm. Naglām un skrūvēm jābūt iedzītām vai ieskrūvētām pareizi, ja nav iespējams no tām pilnībā atbrīvoties.

Tā kā špakteļmasa žūstot nedaudz saraujas, tad špaktelēt vajadzēs vismaz divas reizes un jāļauj špaktelējuma vietai pilnībā nožūt, pirms uzsākt slīpēšanu. Jāatceras, lai panāktu gludu virsmu, slīpēšana jāveic pēc katras špakteles kārtas.


Virsmas nav notīrītas no putekļiem pirms gruntēšanas

Pēc špakteļmasas noslīpēšanas, izmantojiet suku, lai notīrītu putekļus, kas palikuši pēc špakteles kārtas slīpēšanas. Visus putekļus noslaucīt neizdosies, taču lielāko daļu, kas ietekmēs gruntēšanas kvalitāti, noteikti izdosies.


Pirms krāsošanas nav nogruntēts

Gruntēšana nodrošina saķeri pamatvirsmai ar krāsu. Gruntskrāsa labāk iesūcas špaktelē un sasaista palikušās putekļu daļas. Augstas kvalitātes gruntskrāsa nodrošina to, ka pamativirsma kļūst vienmērīga, neuzsūc mitrumu. Galvenais ieguvums – samazinās krāsas patēriņš. Ja grunts netiek uzklāta, tad krāsojums nebūs noturīgs. Krāsojot šādu sienu var gadīties, ka krāsa neturas uz sienas un paceļas līdzi rullītim.


Pietiekami neizmaisīta gruntskrāsa un krāsa

Pirms lietošanas gruntskrāsu un krāsu rūpīgi izmaisa ar maisāmo kociņu. Nepietiek tikai ar trauka sakratīšanu - jāizmaisa ir vienmērīgi, līdz trauka dibenam, lai iegūtu attiecīgā toņa un konsistences gruntskrāsu vai krāsu. Nepietiekami izmaisīta krāsa sienai atšķirsies no krāsas, kas ir kārtīgi izmaisīta. Toņu atšķirības var būt ievērojamas un var nākties sienas pārkrāsot. Visbeidzot gruntskrāsu vai krāsu ielejiet vanniņā, ierullējiet rullī un darbs var sākties.


Nelikvidēti sīkie defekti pēc gruntēšanas

Pēc gruntskrāsas uzklāšanas kļūst labāk redzami sīkie defekti, ko nepieciešams izlabot. Defektu vietas aizšpaktelē, noslīpē un atkārtoti nogruntē špaktelētās vietas. Jāņem vērā, ka ar krāsu defektus nav iespējams noslēpt. Visi defekti, kuri iepriekš netika izlīdzināti ar špakteli, būs redzami.


Toņu atšķirības salaiduma vietās

Tumšāks tonis, ja pārējās virsmas tonis ir gaišāks, vai spīduma un matējuma kontrasts. Tas nozīmē, ka krāsošanas laikā nav izdevies uzturēt „mitro malu”. Krāsošanas laikā svarīgi uzturēt „mitro malu”, uzklājot krāsu virzienā uz nenokrāsoto daļu un pēc tam atpakaļ uz tikko nokrāsoto daļu. Šāda tehnika (krāsošana ar otu vai rullīti „no mitrā uz sauso” nevis otrādi) nodrošina gludu, vienmērīgu virsmu.

Ja apsverat mājas remontu un nedaudz pietrūkst naudas, tad kredītlīnija sava mērķa realizēšanai ir iespēja, kuru vērts apsvērt (lasīt vairāk).