Stāmerienas pilī atklās divas tekstilmākslas izstādes
Stāmerienas pilī sestdien, 10.jūlijā, pulksten 17.00 notiks divu tekstildarbu izstāžu atklāšana un tikšanās ar māksliniecēm. Savukārt pulksten 19.00 Stāmerienas pils parkā “Pārmaiņu mūzikas kvartets” un sitaminstrumentālists Mārtiņš Miļevskis ielūdz uz muzikālu pastaigu “Pārfrāzējot pagātni”.
Līdz oktobrim Stāmerienas pils abos stāvos būs aplūkojama izstāde “Sapnis par pili”, kurā varēs redzēt Laimas Bakānes tekstildarbus, savukārt pils bēniņos tiks iekārtota Ineses Jakobi izstāde “LOGI LOGI LOGI”.
L.Bakāne tekstildarbus veido kopš 2012.gada, kad sāka apmeklēt Madonas tēlotājmākslas studiju un apgūt gleznošanas pamatus skolotājas Līgas Kalniņas vadībā. Izglītības dokumentā, kuru izsniedza Jāzepa Vītola Latvijas valsts konservatorija 1975.gadā, rakstīts – masu pasākumu režisore, augstākās kvalifikācijas kultūras darbiniece. Darba gaitas Laima sāka Gulbenē, vadot pagastu tautas namus (1970-1977) un 21 gadu (līdz 1998.gadam) rajona/pilsētas bibliotēku. Viņa piedalījās Latvijas Piļu un muižu asociācijas dibināšanā un 10 gadus (līdz 2010.gadam) strādāja par tās izpilddirektori. Iesaistoties Imanta Ziedoņa Latvijas Kultūras fonda darbā ar Gulbenes kopu, organizēja pirmos ziedojumu vākumus Stāmerienas pareizticīgo baznīcai, rosinot tās atdzimšanu, kas gan notika vēlāk un jau ar lielāku vērienu.
“Speciāli pils izstādei iecerēti 18 darbi, kurus varētu saukt gan par tekstilkolāžām, gan pērļotiem tīmekļošanas darbiem. Tie radīti neparastā tehnikā, veidojot zīmējumu uz tīmekļota materiāla ar daudzu pērļotu fragmentu aplikācijām un izšuvumiem. Taču izstādes iekārtotāja Inese Jakobi ieteica darbus izvietot pa visu pili, pievienojot arī agrāk tapušus tērpus, aizkarus un tīmekļošanas dekorus,” stāsta Stāmerienas pils projektu vadītāja (kultūras jomā) Anita Birzniece.
Savukārt pils bēniņos iekārtotā izstāde “LOGI LOGI LOGI” ir tās autores I.Jakobi skatījums uz logiem kā simbolu, kā iztēli rosinošu stāstu. Māksliniece izstrādājusi savu tekstila kolāžas tehniku, radot daļēji caurspīdīgus darbus, skatāmus no abām pusēm.
Māksliniece I.Jakobi dzimusi Rīgā, pēc mācībām Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolas Tekstilmākslas nodaļā un Latvijas Mākslas akadēmijas Tekstilmākslas nodaļā 1975.gadā devās strādāt uz Madonas bērnu mākslas skolu, kura tagad nosaukta Jāņa Simsona vārdā, 30 gadus Madonas novadpētniecības un mākslas muzejā organizēja un iekārtoja mākslas izstādes. 2003.gadā ieguva maģistra grādu vizuāli plastiskajā mākslā. Ir Latvijas Mākslinieku savienības un Tekstilmākslas asociācijas biedre.
I.Jakobi lietišķās mākslas izstādēs piedalās kopš 1969.gada, bet personālizstādes veido kopš 1982.gada. Darbi bijuši grupu izstādēs daudzās valstīs Eiropā un Kanādā, daļa glabājas muzeju un privātās kolekcijās. Viņa veidojusi arī lielo sienas dekoru Gulbenes Dzimtsarakstu nodaļai, kas tapis 1985.gadā.
Savukārt muzikālās pastaigas “Pārfrāzējot pagātni” laikā skanošā mūzika ir veidota “crossover” jeb starpžanru stilā, tāpēc būs interesanta plašam klausītāju lokam. Programmā ir iekļauti populāri dažādu laikmetu un stilu komponistu skaņdarbi, kam aranžijas un pārlikumus kā akadēmiskā stilā, tā populārās, džeza mūzikas un roka manierē veidojuši gan paši ansambļa dalībnieki, gan džeza pianisti V. Ritovs, M. Kalniņš un R. Garoza.
Stāmerienas pils parkā skanēs J. S. Baha, G. F. Hendeļa, L. van Bēthovena, A. Pjacollas u.c. komponistu skaņdarbi. Savukārt latviešu mūziku pārstāvēs latv.t.dz. Tumša nakte, zaļa zāle, E. Dārziņa Melanholiskais valsis un šī gada jubilāru A.Krūmiņa un R. Paula oriģinālmūzika.
Pārmaiņu mūzikas kvartets dibināts 2018. gada vasarā, apvienojot četras profesionālas, muzikāli pieredzējušas personības, kas regulāri muzicē vadošajos Latvijas orķestros un citos muzikālos projektos. Ansamblis ir unikāls sastāvs – divi saksofoni, trompete un mežrags. Šis instrumentu salikums veido pilnskanīgu, ar dažādām tembrālajām nokrāsām bagātīgi piepildītu skanējumu.
“Pārmaiņu mūzikas kvarteta” dalībnieki:
Andrejs Pogrebņaks – trompete, ģitāra,
Baiba Santa Vanaga – alta saksofons,
Dainis Tarasovs – mežrags,
Arnita Akmentiņa – baritona saksofons.
Savā neilgajā pastāvēšanas laikā ansamblis paspējis priecēt klausītājus gan privātos, gan publiskos pasākumos Latvijā un ārpus tās. Kā nozīmīgākos var minēt “Gada balva personu ar invaliditāti atbalstam”, XI starptautiskais Saksofonmūzikas festivāls “Saxophonia”, “18. Starptautiskā pedagoģisko lasījumu konference”, Räpina Jazz 2020 u.c.
Mārtiņš Miļevskis studējis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, kur 2007. gadā ieguvis profesionālo bakalaura grādu mūzikā un sitaminstrumentu profesionālo kvalifikāciju. Savus zināšanas ir papildinājis dažādās meistarklasēs Latvijā un citās pasaules valstīs.
Kopš 2009. gada ir orķestra “Rīga” bundzinieks, perkusionists. Mākslinieks regulāri muzicē arī citu Latvijas profesionālo orķestru un daudzu akadēmiskās un populārās mūzikas apvienību projektos.
Kopš 2006. gada Mārtiņš Miļevskis darbojas arī kā komponists, producents un aranžētājs.
Koncerts tiek rīkots ar Vidzemes plānošanas reģiona, Latvijas Valsts meži, Valsts Kultūrkapitāla fonda un Stāmerienas pils atbalstu.
Ieeja Stāmerienas pils parkā - bez maksas.
Kategorijas
- Afiša
- Sporta pasākums
- Izstāde
- Koncerts
- Balle
- Teātris
- Pasākums
- Baznīcā
- Meistarklase
- Kino
- Izlaidums
- Jauniešiem
- Senioriem
- Bibliotēkā
- Bērniem
- Tirdziņš
- Laikraksta arhīvs
- Foto un video
- Palīdzēsim ķepaiņiem!
- Mēs pamanījām!
- Citas ziņas
- Atbildam lasītājiem
- Reklāmraksti
- Veselība
- Kultūra un izklaide
- Dzīvespriekam
- Konkursi
- Horoskopi
- Sports
- Cope un medības
- Vietējās ziņas
- Kriminālziņas
- VĒLĒŠANAS 2017
- SAEIMAS vēlēšanas
- Pašvaldību vēlēšanas
- Vārds deputāta kandidātam!
- Latvijas ziņas
- Noderīgi
- Interesanti
- Eiropas Savienībā
- Laika ziņas
- Skolēnu, jauniešu aktivitātes
- Statiskas lapas
- Ceļojumi
- Ēdamprieki
- Projekti
- Projekts "Riska bērni"
- Projekts "Saimnieko gudri"
- Projekts "Kam ticēt?"
- Projekts "Medijs vai mediju izstrādājums?"
- Projekts "Paver plašāk logu no senatnes"
- Projekts "Mediju kritika"
- Projekts "10 gadi Gulbenes novadā - vai veiksmes stāsts?"
- Projekts "Rūpēsimies par vidi!"
- Projekts "Mediju projekts"
- Projekts "Vide"