Daļa pedagogu nogaida, citi nemaz neplāno saņemt vakcīnu
Ir veikta Gulbenes novada izglītības iestāžu pedagogu un darbinieku aptauja par Covid-19 vakcināciju. Par to “Dzirksteli” informē Gulbenes novada pašvaldības Izglītības pārvaldes vadītāja Edīte Kanaviņa.
Viņa stāsta, ka 75 procenti pedagogu un darbinieku ir pārslimojuši vai saņēmuši Covid-19 vakcīnu, 10 procenti plāno saņemt Covid-19 vakcīnu, 15 procenti nav pārslimojuši un neplāno saņemt Covid-19 vakcīnu.
Atbildība jāuzņemas mums visiem
E.Kanaviņa saka paldies pedagogiem un darbiniekiem, kuri ir vakcinēti vai plāno tuvākajā laikā saņemt Covid-19 vakcīnu. “Tas ir liels solis tuvāk tam, lai mācību process atkal varētu notikt klātienē,” uzsver E.Kanaviņa.
Viņa stāsta, ka dati par iepriekšējo periodu gan liecina, ka vairākkārt dibinātājam bija jānosaka grupiņu slēgšana pirmsskolas izglītības iestādēs, jo inficējies bija bērns. “Tas liek domāt, ka atbildība par to, vai mēs saviem bērniem spēsim nodrošināt mācības klātienē, ir jāuzņemas mums visiem. Jo vairāk mēs visi rīkosimies tā, lai ierobežotu Covid-19 izplatību, jo lielāka iespējamība, ka izglītības process noritēs mums ierastā un ļoti gaidītā formā,” saka E.Kanaviņa.
Publiskoti četri pamatprincipi
E.Kanaviņa stāsta, ka, plānojot darbu jaunajā mācību gadā, vadās no informācijas, ko sniedz Izglītības un zinātnes ministrija. Ministrija ir publiskojusi četrus pamatprincipus jaunā mācību gada uzsākšanai klātienē: 1) mācību process izglītības iestādēs tiek organizēts klātienē neatkarīgi no kumulatīvā rādītāja, 2) ja konkrētajā izglītības iestādē situācija ir labvēlīga, klātienes mācības ir iespējams īstenot arī tad, ja reģionā ir augsts epidemioloģiskais risks, 3) vakcinācijas efektivitātes princips – izglītības iestāžu darbinieki, kuri ir vakcinēti, strādā klātienē. Arī klases, ar kurām strādā vakcinētie pedagogi, mācās klātienē neatkarīgi no kumulatīvā rādītāja reģionā un valstī, 4) izglītības iestādes dibinātājs/vadītājs ir atbildīgs par lēmumu pieņemšanu attiecībā uz izglītības procesa norisi – par klašu grupu rotācijas principa ieviešanu, mācību sākuma un beigu laikiem un to elastīgu maiņu, telpu vēdināšanas protokolu izstrādi un citu.
“Mēs ceram, ka šie principi tiks īstenoti nākamā mācību gada laikā un netiks atkal izsludināta ārkārtas situācija valstī, kas nosaka, ka visās izglītības iestādēs mācību process jāorganizē attālināti,” saka E.Kanaviņa.
Viņa piebilst, ka jau pagājušajā gadā katra izglītības iestāde izstrādāja kārtību mācību procesa organizēšanai, ievērojot visus epidemioloģiskās drošības pasākumus Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai. “Plānojot jauno mācību gadu, sagatavotajā kārtībā ir nepieciešams veikt korekcijas, ja tādas vajadzīgas,” saka E.Kanaviņa.
Šobrīd arī nav iespējams pateikt, cik skolēnu uzsāks jauno mācību gadu Gulbenes novada skolās. “Šobrīd izglītības iestādēs notiek aktīva skolēnu kustība, dati par skolēnu skaitu izglītības iestādē kopumā un arī pirmajās klasēs ir mainīgi,” norāda E.Kanaviņa.
Kategorijas
- Afiša
- Sporta pasākums
- Izstāde
- Koncerts
- Balle
- Teātris
- Pasākums
- Baznīcā
- Meistarklase
- Kino
- Izlaidums
- Jauniešiem
- Senioriem
- Bibliotēkā
- Bērniem
- Tirdziņš
- Laikraksta arhīvs
- Foto un video
- Palīdzēsim ķepaiņiem!
- Mēs pamanījām!
- Citas ziņas
- Atbildam lasītājiem
- Reklāmraksti
- Veselība
- Kultūra un izklaide
- Dzīvespriekam
- Konkursi
- Horoskopi
- Sports
- Cope un medības
- Vietējās ziņas
- Kriminālziņas
- VĒLĒŠANAS 2017
- SAEIMAS vēlēšanas
- Pašvaldību vēlēšanas
- Vārds deputāta kandidātam!
- Latvijas ziņas
- Noderīgi
- Interesanti
- Eiropas Savienībā
- Laika ziņas
- Skolēnu, jauniešu aktivitātes
- Statiskas lapas
- Ceļojumi
- Ēdamprieki
- Projekti
- Projekts "Riska bērni"
- Projekts "Saimnieko gudri"
- Projekts "Kam ticēt?"
- Projekts "Medijs vai mediju izstrādājums?"
- Projekts "Paver plašāk logu no senatnes"
- Projekts "Mediju kritika"
- Projekts "10 gadi Gulbenes novadā - vai veiksmes stāsts?"
- Projekts "Rūpēsimies par vidi!"
- Projekts "Mediju projekts"
- Projekts "Vide"