Covid-19 izplatības rādītāji Latvijā turpina būtiski palielināties
Pagājušajā diennaktī Latvijā reģistrēti 674 jauni Covid-19 gadījumi un septiņi Covid-19 pacienti miruši, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotā informācija.
Saslimstības divu nedēļu kumulatīvais rādītājs pēdējās diennakts laikā ir pieaudzis no 332,8 līdz 344,1 gadījumam uz 100 000 iedzīvotāju. Pēdējās 14 dienās saslimušo kopskaits sasniedzis 6515 personas.
No visiem otrdien atklātajiem Covid-19 gadījumiem 545 pacienti bija nevakcinējušies vai vakcinācijas kursu nepabeiguši, bet 129 inficētie bija saņēmuši poti pret Covid-19.
Pagājušajā diennaktī Latvijā kopumā veikti 27 216 Covid-19 izmeklējumi, bet pozitīvo gadījumu īpatsvars pret testētajiem bijis 2,5%.
Vakar saņemti ziņojumi par septiņiem mirušajiem. Viens mirušais cilvēks bija vecumā no 60 līdz 69 gadiem, divi - 70-79 gadus veci, trīs - 80-89 gadus veci, bet viens - 90-99 gadu vecs.
Latvijā līdz šim Covid-19 laboratoriski apstiprināts 151 917 cilvēkiem, bet miruši 2665 ar šo slimību sasirgušie, liecina SPKC apkopotie dati.
Latvijas slimnīcās pagājušajā diennaktī ievietoti 42 Covid-19 pacienti, un kopējais stacionēto Covid-19 pacientu skaits patlaban ir 357, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) sniegtā aktuālā informācija. Pagājušās diennakts laikā no ārstniecības iestādēm izrakstīts 31 Covid-19 pacients.
Patlaban Latvijas slimnīcās ārstējas 312 Covid-19 pacienti ar vidēji smagu slimības gaitu un 45 ar smagu slimības gaitu.
No noskaidrotajiem inficēšanās ar Covid-19 gadījumiem visbiežāk iedzīvotāji pie šo slimību izraisošās infekcijas tikuši mājsaimniecībās un izglītības iestādēs, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologa Jurija Perevoščikova trešdien demonstrētie materiāli Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā.
Veicot epidemioloģisko izmeklēšanu par 37.nedēļā apzinātajiem Covid-19 gadījumiem, noskaidrojies, ka mājsaimniecībās bija inficējušies 58,6%. Tālāk ar 19% seko inficēšanās izglītības iestādēs. 6,5% inficējušies darbavietās, 4,2% sociālās aprūpes iestādēs, 3% privātos pasākumos, 2% ārstniecības iestādēs, bet 0,5% atpūtas izklaides pasākumos.
Perevoščikovs deputātiem norādīja, ka, salīdzinot ar iepriekšējām nedēļām, sākusi pieaugt tieši izglītības iestāžu loma inficēšanās rādītājos. "Darbavietām pagaidām nav nozīmīga loma. Sociālas aprūpes centros pirms divām nedēļām bija pacēlums, kas turpinās, taču ir atsevišķas iestādes, kurās ir pietiekami liels inficēto skaits un vakcinēto vidū pārsvarā slimība aizrit vieglā formā. Taču ir gadījumi, kas konstatēti nevakcinētiem cilvēkiem, arī personālam," norādīja Perevoščikovs.
Par 45% Covid-19 pozitīvo cilvēku nebija iespējams noskaidrot viņu inficēšanās vietu.
Kategorijas
- Afiša
- Sporta pasākums
- Izstāde
- Koncerts
- Balle
- Teātris
- Pasākums
- Baznīcā
- Meistarklase
- Kino
- Izlaidums
- Jauniešiem
- Senioriem
- Bibliotēkā
- Bērniem
- Tirdziņš
- Laikraksta arhīvs
- Foto un video
- Palīdzēsim ķepaiņiem!
- Mēs pamanījām!
- Citas ziņas
- Atbildam lasītājiem
- Reklāmraksti
- Veselība
- Kultūra un izklaide
- Dzīvespriekam
- Konkursi
- Horoskopi
- Sports
- Cope un medības
- Vietējās ziņas
- Kriminālziņas
- VĒLĒŠANAS 2017
- SAEIMAS vēlēšanas
- Pašvaldību vēlēšanas
- Vārds deputāta kandidātam!
- Latvijas ziņas
- Noderīgi
- Interesanti
- Eiropas Savienībā
- Laika ziņas
- Skolēnu, jauniešu aktivitātes
- Statiskas lapas
- Ceļojumi
- Ēdamprieki
- Projekti
- Projekts "Riska bērni"
- Projekts "Saimnieko gudri"
- Projekts "Kam ticēt?"
- Projekts "Medijs vai mediju izstrādājums?"
- Projekts "Paver plašāk logu no senatnes"
- Projekts "Mediju kritika"
- Projekts "10 gadi Gulbenes novadā - vai veiksmes stāsts?"
- Projekts "Rūpēsimies par vidi!"
- Projekts "Mediju projekts"
- Projekts "Vide"