Dzirkstele.lv ARHĪVS

No pirmdienas bez Covid-19 sertifikāta varēs saņemt atsevišķus saimnieciskos pakalpojumus

LETA

2021. gada 14. novembris 08:00

403
No pirmdienas bez Covid-19 sertifikāta varēs saņemt atsevišķus saimnieciskos pakalpojumus

No pirmdienas, 15.novembra, bez Covid-19 sertifikāta varēs saņemt tikai atsevišķus saimnieciskos pakalpojumus, aģentūru LETA informēja Ekonomikas ministrijā (EM).

Bez Covid-19 sertifikāta uzrādīšanas klātienē varēs saņemt būtiskos pakalpojumus, tostarp pasta, finanšu un apdrošināšanas, remonta, apkopes, neatliekamos komunālos pakalpojumus, telekomunikāciju un atsevišķus individuālos vai mājsaimniecības pakalpojumus, ēdienu saņemšanu līdzņemšanai, kā arī pakalpojumus, kuri ir saistīti ar cilvēku pamattiesību nodrošināšanu.

EM skaidro, ka šie pakalpojumi pēc iespējas sniedzami ar iepriekšēju pierakstu. Papildus, šādu pakalpojuma sniegšanas vietās vienam apmeklētājam jānodrošina ne mazāk kā 15 kvadrātmetri no publiski pieejamās telpu platības, jālieto sejas maskas un jāievēro divu metru distance starp individuāliem apmeklētājiem vai dažādām mājsaimniecībām.

Joprojām pakalpojumu sniegšanai ir paredzēti stingri epidemioloģiskās drošības pasākumi, tai skaitā sejas masku lietošana, distances ievērošana, darba laika ierobežojumi, platības nosacījumi uz vienu personu un kopējā personu skaita ierobežojumi. Ierobežojumi ir attiecināmi gan uz pakalpojumiem, kas tiek sniegti epidemioloģiski drošā vidē, gan arī uz pakalpojumiem, kas tiek sniegti epidemioloģiski nedrošā vidē.

EM norāda, ka, lai pakalpojuma sniegšana un saņemšana saglabātos pēc iespējas epidemioloģiski drošāka, saimnieciskos pakalpojumus, tostarp, skaistumkopšanas un labsajūtas pakalpojumus, sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumus, tirdzniecības izstādes, ar izklaidi un atrakcijām saistītus pakalpojumus ārā, var sniegt epidemioloģiski drošā vidē, tātad tikai personām ar derīgu Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu.

Bērns līdz 12 gadu vecumam var saņemt pakalpojumu bez sertifikāta, savukārt bērns no 12 gadu vecuma var saņemt pakalpojumu ar negatīvu laboratoriski vai izglītības iestādē veiktu testu, kas nav vecāks par 72 stundām, taču bērnu pavadošai personai ir jāspēj uzrādīt vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts.

Vienlaikus pakalpojumu sniedzējiem jānodala apmeklētāju plūsma ar bērniem laikā vai telpā. Piemēram, "nodalīšana telpā" būtu ar sienu, nodrošinot, ka apmeklētāju plūsmas ar bērniem nepārklājas ar pieaugušo plūsmām bez bērniem, vai "nodalīšana laikā" - nodrošinot, ka epidemioloģiski drošā vide ar bērniem strādā līdz plkst.15, bet pēc plkst.15 - tiek apkalpoti tikai pieaugušie.

Papildus minētajām vispārējām epidemioloģiskās drošības prasībām un vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta verifikācijai, saimnieciskā pakalpojuma sniedzējam pakalpojuma sniegšanas vietā vienam apmeklētājam jānodrošina ne mazāk kā 15 kvadrātmetri no publiski pieejamās telpu platības, savukārt ārā jānodrošina pietiekama platība, lai būtu iespējams ievērot divu metru distanci starp individuāliem apmeklētājiem vai dažādām mājsaimniecībām.

Saimnieciskā pakalpojuma sniegšanas vietā, kur vienam apmeklētājam publiski pieejamā telpu platība ir mazāka par 15 kvadrātmetriem, vienlaikus var atrasties tikai viens apmeklētājs. Tāpat pakalpojuma sniegšanas vietā jānodrošina trīs metru distance starp darba vietām, ja telpā tās ir vairākas un divu metru distance starp individuāliem apmeklētājiem vai mājsaimniecībām. Izstāžu norises vietās eju platumam starp izstāžu stendu rindām vai distancei starp vairākām vienā telpā esošām pakalpojuma sniegšanas vietām ir jābūt vismaz trim metriem.

Papildus, pastāv nosacījums, ka saimniecisko pakalpojumu sniegšanas vietas darbu klātienē sāk ne agrāk kā plkst.6 un beidz ne vēlāk kā plkst.21.

Tāpat, pēc 15.novembra ir aizliegta klātienes saimniecisko pakalpojumu sniegšana iekštelpās, kas saistīta ar izklaidi, azartspēlēm, derībām un atrakcijām, tostarp akvaparkos, izklaides un atrakciju centros, batutu parkos.

Tāpat no 15.novembra līdz ārkārtējās situācijas beigām brīvdienās un svētku dienās aizliegta pakalpojumu sniegšana lielajos tirdzniecības centros, izņemot iepriekš minētās pirmās nepieciešamības saimniecisko pakalpojumu sniegšanas vietas, ja tās sniedz pakalpojumu atbilstoši epidemioloģiski drošas vides prasībām, un saimniecisko pakalpojumu sniegšanas vietās, kurām ir atsevišķa ieeja un tiek nodrošināts, ka apmeklētāji nevar piekļūt tirdzniecības centra koplietošanas telpām.

Kā ziņots, Ministru kabinets otrdien apstiprināja detalizētu regulējumu "dzīvei pēc lokdauna", kas paredz lielāku brīvību pakalpojumu saņemšanā cilvēkiem ar Covid-19 sertifikātiem, komandantstundas atcelšanu, kā arī izglītības nodrošināšanu klātienē.

20211112-1823-istaissabtr-12112021.jpg