Dzirkstele.lv ARHĪVS

Aizdomās par nelikumībām ar viltotiem vakcinēšanas sertifikātiem aizturētas vēl trīs veselības nozares jomas darbinieces

LETA

2021. gada 17. novembris 16:12

184
Aizdomās par nelikumībām ar viltotiem vakcinēšanas sertifikātiem aizturētas vēl trīs veselības nozares jomas darbinieces

Aizdomās par nelikumībām ar viltotu vakcinēšanas sertifikātu izsniegšanu un saņemšanu aizturētas trīs veselības nozares jomas darbinieces, līdz ar to policijā kopumā par iespējamu fiktīvu vakcināciju līdz šim sākti jau 36 kriminālprocesi, aģentūru LETA informēja Valsts policija.

Papildus vēl policijā notiek aptuveni 40 pārbaudes. LETA jau rakstīja, ka vēl viens kriminālprocess par fiktīvu vakcināciju ir Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) lietvedībā.

Abām iestādēm ir aizdomas par vairākiem simtiem personu, kas, iespējams, ieguvušas vakcinācijas pret Covid-19 sertifikātu bez vakcinācijas. Aģentūras LETA apkopotā informācija par līdz šim publiski atklātajiem kriminālprocesiem liecina, ka šajās lietās kopš augusta kopumā figurē vismaz 11 medicīnas iestāžu darbinieki.

Informācija par jaunāko ar aizturēšanām noslēgušos kriminālprocesu liecina, ka oktobrī policijā vērsās kāds iedzīvotājs ar aizdomām par personu, kura, iespējams, ieguvusi Covid-19 vakcinācijas sertifikātu, nesaņemot vakcīnu.

Siguldas iecirknis ierosināja kriminālprocesu, un izmeklēšana ļāva nostiprināt nepieciešamo pierādījumu bāzi, lai šīs nedēļas sākumā aizturētu trīs negodprātīgās personas - sertifikāta izsniedzēju un divas tā saņēmējas.

Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka kāda 1970.gadā dzimusi sieviete ieguvusi derīgu Covid-19 vakcinācijas sertifikātu, nesaņemot vakcīnu. To viņai bez atlīdzības nodrošināja 1971.gadā dzimusī paziņa - Siguldas medicīnas iestādes darbiniece, kuras amata pienākumos ietilpst vakcinēto personu datu ievade sistēmā.

Veicot kratīšanu šīs personas darba vietā, noskaidrots, ka šāda pretlikumīga datu ievade par it kā gūtu vakcinācijas faktu veikta par vēl kādu viņas paziņu - 1970.gadā dzimušu sievieti.

Šonedēļ visas trīs sievietes aizturētas.

Pret medicīnas iestādes darbinieci sākts kriminālprocess par automatizētas datu apstrādes sistēmas darbības traucēšanu un nelikumīgu rīcību ar šajā sistēmā iekļauto informāciju.

Savukārt pret abām 1970.gadā dzimušajām sievietēm sākts kriminālprocess par dokumenta viltošanu, kā arī par viltota dokumenta, zīmoga vai spiedoga realizēšanu vai izmantošanu. Arī šīs sievietes strādāja dažādās darba vietās veselības nozares jomā.

Visām trīs sievietēm noteikts drošības līdzeklis - aizliegums ieņemt amatu.

Tāpat visas trīs personas izmeklēšanas laikā nogādātas uz antivielu noteikšanu, un patlaban ir saņemts pirmās aizturētās personas antivielu testa rezultāts, kurš ir negatīvs. 

Pārējām personām testa rezultāti vēl nav saņemti.