Dzirkstele.lv ARHĪVS

PVO: Ar omikronu inficēto skaits dubultojas ik pēc divām trim dienām

LETA--SKY NEWS

2021. gada 16. decembris 11:30

75
PVO: Ar omikronu inficēto skaits dubultojas ik pēc divām trim dienām

Ar Covid-19 vīrusa omikrona variantu inficēto skaits dubultojas ik pēc divām trim dienām, paziņojis Pasaules Veselības organizācijas (PVO) īpašais pārstāvis Deivids Navarro.

"Mums PVO ir pietiekami daudz informācijas, kas skaidri parāda, ka šis variants izplatās ļoti ātri, gadījumu skaitam dubultojoties katras divas trīs dienas," pavēstīja Navarro.

Viņš norādīja, ka izvairīties no augstas mirstības izdosies tikai ļoti lielas veiksmes gadījumā. Pēc viņa teiktā, viņš "nekad nav bijis tik noraizējies" par koronvīrusu, kā tagad.

Navarro sacīja, ka runa ir par "ļoti nopietnu situāciju" un par vīrusa izplatības "ārkārtīga paātrinājuma" pašu sākumu.

Pagājušajā mēnesi Dienvidāfrikas Republikā tika atklāts jauns Covid-19 variants ar daudzām mutācijām, kurš tika nosaukts par omikrona variantu. Saistībā ar tā izplatību daudzas valstis aizliegušas ieceļošanu no Āfrikas dienvidu valstīm, kā arī no jauna ieviesušas ierobežojumus vīrusa izplatības samazināšanai.

Eksperti brīdina, ka omikrona variants ir lipīgāks nekā pašlaik dominējošais delta variants. Kā viens no iemesliem tiek minēts tas, ka jaunais variants spēj labāk pārvarēt pašlaik pieejamo vakcīnu radīto imunitāti. Tomēr sākotnējie dati liecina, ka inficēšanās ar omikrona variantu gadījumā slimības gaita ir vieglāka.