Dzirkstele.lv ARHĪVS

Latvijā līdz šim reģistrēts 41 omikrona gadījums

LETA

2021. gada 20. decembris 20:23

123
Latvijā līdz šim reģistrēts 41 omikrona gadījums

Latvijā reģistrēts 41 Covid-19 omikrona paveida gadījums, no kuriem seši līdz astoņi ir vietējās pārneses gadījumi, šodien pēc koalīcijas sanāksmes atklāja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP). Vaicāts, par iespējamiem lēmumiem, kas attieksies uz dzīvi pēc ārkārtējās situācijas jeb nākamā gada 11.janvāra, Pavļuts uzsvēra, ka situācija ir ļoti neprognozējama, tāpēc šie lēmumi būtu jāpieņem janvāra sākumā. Vienlaikus viņš pauda bažas, ka omikrona dēļ pieaugs inficēšanās gadījumu skaits.

Šobrīd Latvijā esot zināms 41 omikrona gadījums, no kuriem seši līdz astoņi ir vietējās pārneses gadījumi, proti, nesaistīti ar ceļošanu. Pēc viņa domām, šis skaitlis pieaugs.

Mūsu valstspiederīgie, kas dzīvo Lielbritānijā, Norvēģijā, Zviedrijā, Vācijā un citur, kur omikrona klātbūtne ir lielāka nekā Latvijā, svētku laikā dosies uz mājām, un vīruss izplatīsies, prognozēja Pavļuts. Līdzīgi esot bijis pērn ar deltas paveidu. Tāpēc Veselības ministrija jau pirms divām nedēļām piedāvāja ieviest testēšanas prasību pirms ceļošanas, skaidroja ministrs.

Vienlaikus viņš atgādināja, ka 11.janvārī beigsies šobrīd spēkā esošā ārkārtējā situācija un valdībai būs jālemj, vai tā turpināsies un ar kādiem nosacījumiem. "Līdz šim likās, ka tā jāizbeidz un jānosaka virkni atvieglojumu, piemēram, kvadrātmetriem veikalos, pulcēšanās un lielveikalu tirdzniecībai nedēļas nogalēs," sacīja Pavļuts, norādot, ka šobrīd, izņemot atsevišķos punktos, lielus atvieglojumus vai korekcijas nevarēs noteikt. Par to bijis plānots lemt rīt, tomēr valdība to vēl nedarīs.

Pavļuts gan uzsvēra, ka vēl nav pamata lemt arī par stingrākiem ierobežojumiem.